Моментално читам...

Дискусија во 'Литература и уметност' започната од Angelche, 20 јуни 2010.

 1. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.399
  Допаѓања:
  14.580
  И јас, и јаас :D
   
  На Angelche му/ѝ се допаѓа ова.
 2. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.232
  Допаѓања:
  3.761
  Пол:
  Женски
  Робин Худ, на српски :D таа ја најдов
   
 3. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.640
  Раскази - Николај Хајтов
  Лектира ми е за во петок. По глупава книга не сум читала до сега. |(
   
 4. NelChe

  NelChe Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2010
  Пораки:
  349
  Допаѓања:
  273
  Роберт Ладлам - Пеколен фактор
   
 5. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  2.090
  Допаѓања:
  1.840
  Хаха, same here. Осмо си така ? Ја си читам истовремено две книги. И да у право си, многу е досадна.
   
 6. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.795
  Допаѓања:
  1.505
  Враќање во Барсалои - Корин Хофман Продолжение на Белата Масаи и врска нема :) Пред оваа ја прочитав Подарок- Даниела Стил значи таа жена ја обожавам :)
   
 7. RainBow

  RainBow Word Traveler Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  13.948
  Допаѓања:
  20.955
  Мммм пеколен фактор беше првата книга од Роберт Ладлам што ја прочитав и од тогаш се навлеков на него :)
   
 8. Heidi

  Heidi Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2010
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  90
  "Петтмина што ги среќаваш во рајот" Мич Елбом
   
 9. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.189
  Допаѓања:
  31.452
  Пол:
  Женски
  Која е таа девојка? и не ми се допаѓа. Премногу лесна за читање, а и содржината не ми се допаѓа многу, многу. Ја почнав синоќа и еве стигнав до 200 страна, ама нема ништо со што те тера да читаш со нетрпение за да стигнеш до крајот.
   
 10. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.640
  Приспивна песна - Чак Паланик
   
 11. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.437
  Денес почнав да ја читам Мемоарите на една гејша - Артур Голден.
  Многу позната книга, сите ми ја имаат фалено, па еве зедов и јас да ја читам. Само буквите се многу ситни, прочитав 20 страни и очите почнаа да ме болат :worried:
   
  На st-el му/ѝ се допаѓа ова.
 12. specificone

  specificone Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  531
  Допаѓања:
  827
  Процес-Франц Кафка
  Само ме нервира тоа што го судат К. а не кажуваат зошто
   
 13. SexyLady

  SexyLady Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2010
  Пораки:
  2.755
  Допаѓања:
  3.189
  Пол:
  Женски
  Моментално читам за Ренесансата и Музиката во ренесансата... :)
   
 14. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.399
  Допаѓања:
  14.580
  Ауу книгава... Од чорапи ме извади! Глупава ми беше |( Иначе...
  ...нема ни да кажат зошто го судат. Само ќе го усмртат на крај.
  Абе глупости живи! Како сум се изнервирала.
   
 15. ciribiribela

  ciribiribela Популарен член

  Се зачлени на:
  12 август 2010
  Пораки:
  1.272
  Допаѓања:
  597
  Пол:
  Женски
  Всушност не го судат, тоа е само замислен процес во неговата психа ;)
   
  На Springy му/ѝ се допаѓа ова.
 16. specificone

  specificone Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  531
  Допаѓања:
  827
  Не ја имам дочитано.... можеби и замислено е, стварно нема смисла инаку -.-
  Како и да е глупава е книгава
   
 17. macence85

  macence85 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  788
  Ќерката на чуварот на спомените-Ким Едвардс....повеќе од пола сум стигната и се изнаплакав ;( Многу ми е емотивна и интересна,не случајно бест селер
   
  На Springy му/ѝ се допаѓа ова.
 18. 1209

  1209 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  2.221
  Допаѓања:
  10.052
  Пол:
  Женски
  Опасна желба-Аманда Квик абе врска нема.Нема да ја дочитам,незнам воопшто зошто земав од неа,пред некое време ја зедов Афера и ја оставив и сеа пак се залетав.Не бе не ми се допаѓа и точка.
   
 19. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.217
 20. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.631
  Допаѓања:
  7.076
  Книги - колку читате и што преферирате?

  Моментално ја читам Папокот на светот од Венко Андоновски. Секоја чест, идол ми е овој човек. Какви мисли има. Ги потврдува сите мои хипотези, кога го читам него, како јас да се слушам. Мило ми е што конечно читам нешто по мое, не удавија со овие романтичарски дела, интересни се, али што е многу, многу е :)
   
  На Springy му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели ја оваа страница