(Морална) Поддршка за сите што сакаат да ослабат

Дискусија во 'Диети' започната од Vampire-Girl, 26 јуни 2010.

 1. Peace.Love.Happiness

  Peace.Love.Happiness Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  22
  Jas sakam da oslabam 5-6 kg za mesec, mesec ipol....lani vlegov vo eden rezim na ishrana i se napraaviv avion, sega koga znam kako i shto, me mrzi da pochnam so ishranata pak... za vezbanje ne mi e problem... ishranata igra najgolema uloga
   
 2. Iki.Olsen

  Iki.Olsen Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2010
  Пораки:
  434
  Допаѓања:
  111
  Па дај ми мсн на ЛП да ме тешиш и да ми кажиш како ослабна :)
   
 3. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  6.086
  Допаѓања:
  14.201
  за мене ова? :lol: ок пиши ми пораче со мсн ќе те адд, ке се тешиме и јас сакам да ослабам :lol:
   
 4. cupidsarow

  cupidsarow Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2010
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  9
  abe luge nee mnogu da oslabees 7 kg za 1 mesec duri e i malku jas za 9 dena oslabev 4 kg (no brzo gi vrativ) pa za eden mesec mozes da oslabes okolu 20 kg ako strogo se pridrzuvas ..samo ne treba da jades i brzo ke oslabees ..i navistina iako ne jadev za tie 9 dena ne custvuvav nikakov glad poveke bese zelba za jadenje strvna sum si mnogu i toa e edinstveniot problem drugo nisto..
   
 5. ELLen

  ELLen Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2010
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  4
  najzdravo i najefikasno e da slabees za eden mesec 4 kilogrami zatoa sto taka mnogu mali se sansite da gi vratis kilogramite,za razlika od tie brzi dieti koi garantiraat slabeenje mn kilogrami za kratko vreme.pokraj toa sto tie ne se zdravi,isto taka nakrajot po nekoe vreme se vrakjaat kilogramite a mozno e i pokacuvanje na telesnata tezina .najpravilno e da se slabee eden kilogram za edna nedela. stvarno mnogu vreme treba da se posvetis i da cekas i sve ,no,barem rezultati ke ima :))
   
 6. cupidsarow

  cupidsarow Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2010
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  9
  Tocno taka sum praktikuvala brzi dieti ke oslabnam 4 kg za nedela dena i gi vrakam za 3 dena...ama jas nemam vreme za cekanje pa zatoa ke gledam pobrzo da oslabnam(znam deka ne e zdravo) i potoa ke vnimavam da ne gi vratam kilogramite ...
   
 7. princezzza

  princezzza Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јули 2010
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  23
  Пол:
  Женски
  :D Pa i jas mislam deka se malku 7 kg za eden mesec jas olabev 5 kg za 1-ipol nedela bez da gladuvam a sto se odnesuva do predizvikot pa so gospod napred koga ke oslabnam ke si dozvolam bogami eden dobar kvaliteten soping :devil: bidejki sega i nemam mnogu golema zelba za kupuvanje zosto nisto ne mi se dopaga kako mi stoi :tmi:
   
  На Vidi Vini му/ѝ се допаѓа ова.
 8. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  6.086
  Допаѓања:
  14.201
  :y: :y: :y: и јас се тешам со ова, ама од 55 кг никако да мрднам :lol: немам волја бре, ке се стаам на диета, 2-3 дена и толку ми е ... сега почнав една диета утре ми е 3 ден :lol: а ти беше на диета?? ај ако сакаш кажи како ослабе, зашто уште 9 дена одам на одмор ;(
   
 9. princezzza

  princezzza Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јули 2010
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  23
  Пол:
  Женски
  epa vaka 1 nedela jadev samo ovosje i zelencuk i trcav 3 pati vo nedelata a sega ovaa nedela sum na 7 dnevnata dieta ja ima na sajtot i da ti kazam pravo ic ne e teska e sega ovaa nedela ne trcav ama sekoj den pesacam vezbam doma i pijam mnogu voda pozzz (izdrzi go 3 den i za mene se najteski prvite 3 dena potoa maka nemas-I ODIME NA SOPING :clap: )
   
 10. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  6.086
  Допаѓања:
  14.201
  епа тоа е да! и јас најдов една слична како на форумов, дури и скроз иста е па на таа сум и ја 7 дневата што е! епа ајде ќе видиме ефекти уште 4 дена имам, не се вагам уште, и после на шопинг среќни и задоволни :*
   
 11. Macedonian-Girl

  Macedonian-Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 октомври 2010
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  13
  Слабеење до лето

  Здраво на сите
  Добив идеја да создадам група каде што ќе се обединиме сите ние кои имаме заедничка цел - слабеење до нова година. Значи правилата се едноставни - прочнуваме сега, а завршуваме на 31.12.2010 т.е. на Нова Годна. Секој себеси си задава свои цели и си држи свои режими и диети кои смета дека нејзе би и биле најудобни и соответни. Тука сме сите заедно да си споделуваме искуства, да ги бележиме напредоците, да си даваме подршка едни на други, да го издржиме предизвикот до Нова Година па потоа двојно да прославуваме :)))
  Еве јас да почнам: 1) цел -7 килограми. Немам некоја посебна диета но си формирав еден вид своја која пред се се базира најмногу на овошје и зеленчук. Спортски активности - фитнес 3-4 пати неделно... толку ми дозволува факултетот.
  Па... чекам придружнички :))
   
  На betidule, Dannyella, olexxx и 7 други им се допаѓа ова.
 12. vesna31

  vesna31 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2010
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  9
  Слабеење до Нова Година

  И јас си имам зацртано слабеенје до нова година. Треба да олсабам 20 кг. Веке ми е четврти ден, на Аткинсова диета сум, и ослабена сум 3.200 за 4 дена. Секој ден вежбам по пола саат на орбитрек и супер ми е сега за сега. Вака планирам до нова година!! Одлично се чуствувам!! ;)
   
  На Vidi Vini, Neodlucna и Monu6o им се допаѓа ова.
 13. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.681
  Допаѓања:
  10.328
  Слабеење до Нова Година

  Јас ке ви се придружам ... немам некоја посебна диета ама сега еве строго ке се придрзувам .. Весна дали сакаш Линк да ми пратиш во лп за таа диета ?? и да ми кажеш за нулта група дали одговара ?


  Инаку мене ми е цел па 12 килограми да симнам ако може и 15 ама коски и кожа да не бидам па :rofl:
  Диета ке видам која ке биде секако без леб и грицки и ке намалам благо ..

  а за вежбање вежбам на орбитрејк кога колку можам зависи колку сум уморна вежбам додека не ми се затресат нозете . :D :D :D
   
 14. Zamzara

  Zamzara Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2010
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  29
  Слабеење до Нова Година

  ВТФ??? :clap: за 4 дена... :^)

  ЕДИТ: И јас сакам линк :)
   
 15. Macedonian-Girl

  Macedonian-Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 октомври 2010
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  13
  Слабеење до Нова Година

  Баш ми е мило девојки... супер ми е вака кога се собрираме повеќе луѓе. А инаку би сакала да ми кажете нешто во врска со мотивацијата знам од порано дека ми паѓа и тогаш се откажувам.. знам дека имам ептен брз динамичен живот, многу стресн ситуации малку време и никако да ја задржам мотивацијата. Што ве мотивира вас да продолжете и да не потклекнете на искушенијата, како ја одржувате нешто повеќе околу тоа. Фала однапред :))))
   
 16. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.681
  Допаѓања:
  10.328
  Слабеење до Нова Година

  епа мкедониан грл ... јас овој пат ја задржувам така што си најдов една јакна во која не ме собира и збеснав начисто ... сакам да ја имам .. животот е стресен да ама мотивација мораш да имаш ... здравје .. слабост... убаво тело да не се срамиш да излезеш и кога некој те гледа да се прашуваш е што ме гледа зарем ми виснало салце ... :rofl: јас пред се и сакам да ослабам зашто вака не бива се заморувам и ми смета ... сакам безгрижно да одам на шопинг и од секое парче што ке го посакам да има бројче ... не дека купувам стално два пати годишно дали купувам ама и тие два пати ми се смртни вака ... плус ги глеам другарките и пред да сакам да јадам во мц си викам стој размисли дали стварно го сакаш овој оброк ... бројам до три и ке сватам дека можам со бејролс да поминам... со малку труд е можно се.. а плус и едни апчиња пијам ама џабе се тие . :)
   
  На Vidi Vini му/ѝ се допаѓа ова.
 17. vesna31

  vesna31 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2010
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  9
  Слабеење до Нова Година

  Диетата ја има на форумов побарај ја во диети и фитнес ;)
   
 18. vesna31

  vesna31 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2010
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  9
  Слабеење до Нова Година

  Види во диети и фитнес на форумов ;)
   
 19. Macedonian-Girl

  Macedonian-Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 октомври 2010
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  13
  Слабеење до Нова Година

  добро е ова со јакната за мотивација... треба да ја пробам :) сепак денес е прв ден па ќе пишувам како ќе одат работите понатаму
   
 20. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.681
  Допаѓања:
  10.328
  Слабеење до Нова Година

  Јас нема да ја држам аткинс зашто ми е страв а плус неќам да сум нервозна а и онака имам низок притисок па не можам таа диета ... јас и вака паѓам ако не јадам се што е потребно два дена и губам расположение и се ... ќе се придржувам кон крвната група и исхрана ... така решив сега правам списоци што ке јадам и кога :)
   

Сподели ја оваа страница