1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

(Морална) Поддршка за сите што сакаат да ослабат

Дискусија во 'Диети' започната од Vampire-Girl, 26 јуни 2010.

  1. Macedonian-Girl

    Macedonian-Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 октомври 2010
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    14
    Слабеење до Нова Година

    Како иде работата девојки :) -1кг засега кај мене, гледам дека и кај другите има напредок и секоја чест, продолжуваме понатаму.
    Само напред имаш подршка од целата група. И јас порано имав многу проблеми и се окажував ама сега со оваа група и предизвикот ми е многу позабавно а особено кога читам дека се постигнуваат резултати уште поголема мотивација ми е :) Затоа - Со нови сили кон нови победи! ;)
     
    На beticka му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски
    Слабеење до Нова Година

    И јас се пријавувам овде :lol: 18 ослабев, сега уште 10 ми останаа, иако можда само 5 треба ама ако мањак не е на одмет :lol: Па ваљда до Нова година ќе се успее.
     
  3. viki44e

    viki44e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    1.988
    Допаѓања:
    1.087
    Слабеење до Нова Година

    И јас ви се приклучувам во слабеењето!!!Моја цел е до Нова година да ослабам барем 5 килца :?:
    Од 1ви почнувам со фитнес,моментално само внимавам како се хранам али некако тешко ми оди,посебно кога сум Ск..Давајте некој совет како полесно да се издржува.. :$

    Поздрав со сите..кои ќе бидеме витки за Нова година :rofl: :*
     
  4. UniqueCreature

    UniqueCreature Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2010
    Пораки:
    221
    Допаѓања:
    44
    Слабеење до Нова Година

    И јас не сум се откажала :D . Пазам што јадам и не вечерам, вежбам ама ретко - тоа не ми чини, ама ќе го сменам, ветувам. Не сум се мерела откако почнав со внимавање, ама во понеделник ќе отидам да се мерам, па ќе видам прецизно резултати дали ќе има, а се чувствувам полесна знаете она чувство кога немате јадено и мислите дека сте преслаби :D Гуд лак на сите :*
     
  5. vesna31

    vesna31 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 октомври 2010
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    10
    Слабеење до Нова Година

    Со каква диета ослабе толку и за колку време ослабе, кажи ни!!
     
  6. Tammi

    Tammi Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2010
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Слабеење до Нова Година

    Имам одлична идеа за оние кои не сакаат драстична промена на килажата.
    Доручек-овошје(освен банана)
    Ручек-1ден(месо);2ден(тестенини);3ден(супи);4ден(само овошје и зеленчук)
    Вечера-истоиот оброк од ручекот
    Јас ја држev диетава еден месец и ослабев 5 килограми,не е со гладување,а бтв килограмите не се враќаат лесно,а воедно имам препорака од доктор дека е многу здрава.
     
  7. ciribiribela

    ciribiribela Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2010
    Пораки:
    1.272
    Допаѓања:
    651
    Пол:
    Женски
    Слабеење до Нова Година

    Ова е таман за мене, јас до нова година морам да симнам минимум 5 кг , а ако успеам и 10 :muscle:
     
  8. Negreva

    Negreva Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 септември 2010
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    8
    Слабеење до Нова Година

    Тоа ти е Ун диетата , сварно од неа има резлутат јас а поцнав и веќе ми е 13 ден ама не се придржувам баш на неа :(( ама еве утреее морамам и МОРАММ да а почнам сериозно и до нова година да си ослабнам баш и роденден ми е 18ка послаба да си а дочекам бар со 15 кг :)
     
  9. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски
    Слабеење до Нова Година

    Извини сега го видов постот.
    Не држев никаква диета, јадев све само благо и леб не. Додуша благо си земав одвреме-навреме, по една чокобисквита или крем бананче. Али поретко. Значи од ништо не се откажав, знаев и еднаш во месецот и хамбургер јадам. :) Плус вежбав секој ден на орбитрек по 20-30 минути.
    И тоа. Бавно се слабее, ама преку глава ми беше од диети, држи , ослаби и на крај врати ги килограмите. Вака барем све си јадам и знам дека нема да ги вратам. Значи се си јадев, ама пола од тоа што јадев претходно. Отсабајле пијам какао и јадам 2-3 бисквитчиња, некогаш едно пакетче смоки или соленки, за ручек јадам тоа што ќе има, и за вечера овошен јогурт, или пециво.... нешто колку да ми држи.
     
  10. yawn

    yawn Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    697
    Допаѓања:
    699
    Слабеење до Нова Година

    За 4 месеци ослабев 15 кг,цело лето бев на диета ама бар ми се исплати.Сега имам 60 кг и до Нова Година сакам уште 5 кг да ослабам .Пробајте со лимоновата диета,мене ми успеа :)
     
  11. amy-ame

    amy-ame Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Слабеење до Нова Година

    читав по коментарите и искрено да ви кажам ме инспириравте да почнам со диета. значи и јас ви се придружувам. имам намера да ослабнам 10 килца. вчера понеделнички ја запоцнав диетата. и до сега убаво ми оди,т.е овие два дена. ке ги објавувам моите резултати на секоја недела. се надевам ќе успееме
     
  12. Speechless

    Speechless Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    4.239
    Допаѓања:
    5.667
    Пол:
    Женски
    Слабеење до Нова Година

    Јас се решив да ослабам до нова година, па макар и кило да е тоа! :!:
    Ќе идам на тренинг. :$
     
  13. devojceto15

    devojceto15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    57
    Допаѓања:
    4
    Слабеење до Нова Година

    jas imam dobar metabolizam i mozam 10 kila za eden mesec da oslabam bez problem a i tolku i mi treba.Ama rab e vo toa sto nemozam da se staam na dieta sekoj den vikam od utre od utre i nikako da dojde toj den,toest doagja ama zaludno.Koga sum na dieta cel den i vecerta koga ke ja prekrsam kako kamen od srce da mi padnal,mn me pravat depresivna dietite i koga sum na dieta dobivam napadi za hrana,histerija me fakja si mislam ako ne jadam gotova sum nemozam nikako da se kontroliram .Sakam i da odam na psihijatar da mi pomogne zs ocigledno nemozam sama sebe si da si pomognam ,nz zs tolku sakam hrana ,ne za dzabe rekle najiskrena e ljubovta ko hranata
     
    На figgiMK и vesna31 им се допаѓа ова.
  14. amy-ame

    amy-ame Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Слабеење до Нова Година

    исто како јас да зборувам. ама баш сме исти. јас ако се решам да ослабам за еден месец можам да симнам најмалку 10 кг ама проблемот е што неможам да се издржам без храна, а најтешко ми е кога ми е досадно зашто секогаш досадата сум ја убивала со храната.но овај пат сум решена. си викам крајно време е да преземам нешто. зато што сме исти ќе ти кажам дека кога ќе те фати криза за јаденје помисли колку ќе ти биде тешко ако го изедеш "тоа" а колкаво ќе ти биде задоволството ако не го изедеш и ќе сфатиш дека несмееш да јадеш нешто што подоцна ќе те вознемири. гледај на храната како на отров, се разбира на онаа која би те здебелила или би ти ја расипала диетата. пиши ако почнеш диета. и ке се натпреваруваме во резултатите а то ке биде плус инспирација за двете :rofl:
     
  15. lackygirl

    lackygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    6.078
    Допаѓања:
    20.830
    Пол:
    Женски
    Слабеење до Нова Година

    Каква е таа диета???? ;)
     
  16. yawn

    yawn Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    697
    Допаѓања:
    699
    Слабеење до Нова Година

    Ја има на Фемина,Лимонова диета се вика .
     
  17. lackygirl

    lackygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    6.078
    Допаѓања:
    20.830
    Пол:
    Женски
    Слабеење до Нова Година

    ОК фала :*
     
  18. Marissa24

    Marissa24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 април 2010
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    11
    Слабеење до Нова Година

    Дечки мислам дека претерувате со тоа по 10 кила за 1 месец. Па тоа не е здраво! Јас ќе слабеам 4 килограми до нова година таман по половина килограм за една недела, затоа што сум читала дека колку побавно ги губите килограмите, толку се поголеми шансите да си ја задржите тежината. Дали некој знае колку калории треба да се внесуваат дневно ако сакаш да ослабеш по половина килограм на недела? Прилично сум активна, пешачам по половина до еден час дневно и вежбам пилатес три пати неделно :)
     
  19. She

    She Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2010
    Пораки:
    106
    Допаѓања:
    54
    Слабеење до Нова Година

    И јас се приклучувам, од утре почнувам со медицинската диета :)
     
  20. blueberry93

    blueberry93 Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    1.660
    Допаѓања:
    4.474
    Слабеење до Нова Година

    Јас изгубив 4 килограми досега. 8)
    До каде сте вие?