1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

(Морална) Поддршка за сите што сакаат да ослабат

Дискусија во 'Диети' започната од Vampire-Girl, 26 јуни 2010.

  1. Rose-tulip

    Rose-tulip Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2014
    Пораки:
    233
    Допаѓања:
    287
    Пол:
    Женски
    Да си се пофалам дека сум си ослабнала дур сум на пост, почнаа и колегите и другарките да приметуваат :D не знам колку кила се во прашање, пошо не се мерам и не ни знам со колку почнав, ама се осеќа битно :) а искрено, во ниеден момент не сум гладна и плус не бев физички активна околу две недели зашто се разболев, а пак си слабеам.....така да женски Raw till 4 програмата ROCKS! :rock:
     
    На Carolin. му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Victorian

    Victorian Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2012
    Пораки:
    967
    Допаѓања:
    5.305
    Пол:
    Женски
    Guess who's back.
    Успешно ја одбегнував темата со месеци, ама вагата ме врати во реалноста :'(
    Значи време ми е да почнам да се дружам пак со диетите и вежбањето.
    Од утре почнувам со УН диетата + рен/лимон/мед + зумба
    Wish me luck :*
     
    На Viktorijaaa5 и bucimir им се допаѓа ова.
  3. AlexTheDevil

    AlexTheDevil Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 април 2015
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Машки
    Здраво. Се надевам и мене ќе ме дружите овде. Примате машки членови овде нели? Зимно време многу ставам на килажа и редно е да поработам на себе. Само да ви кажам дека сите можете и ќе успеете
     
    На Jordanovska-K и blueberry93 им се допаѓа ова.
  4. Minnie 1

    Minnie 1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 декември 2014
    Пораки:
    2.373
    Допаѓања:
    27.406
    Пол:
    Женски
    FB_IMG_1428483443773.jpg
     
    На Fifica, bubic.k, kjukli и 2 други им се допаѓа ова.
  5. peperutka20

    peperutka20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 мај 2011
    Пораки:
    220
    Допаѓања:
    87
    Пол:
    Женски
    Сликава ми стои на десктоп!
     

    Прикачени фајлови:

    На bucimir му/ѝ се допаѓа ова.
  6. peperutka20

    peperutka20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 мај 2011
    Пораки:
    220
    Допаѓања:
    87
    Пол:
    Женски
    Ајде да ве мотивирам вака
    2fbb1e3f6cfe5f2d1078fb2b2d6bafbf.jpg 9ad521d69625b141308ff5630c257cdb.jpg 32a4b7fdfd5e43101b968a5d21d5db86.jpg 2.jpg e7de04e9b9bb78e82679ae4325ca245b.jpg
     
    На Victorian и Queen_N им се допаѓа ова.
  7. sheis

    sheis Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2013
    Пораки:
    357
    Допаѓања:
    243
    Пол:
    Женски
  8. bucimir

    bucimir Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2011
    Пораки:
    66
    Допаѓања:
    65
    Пол:
    Женски
    @sheis ....srcka, ostavi toa so 3 kila za 5 dena, nema toa. I vo teretana da odus po cel den pak nema taka lesno. Toa se onie Crash dieti sto gi vikaat i voopsto ne se zdravi.
    Eve od moe iskustvo, ja drzev South beach i islabnav ama na predposledniot den lapnav pita i ne soprev posle toa.
    Brzo se vraka kilazata i ne e zdravo.
     
    На sheis му/ѝ се допаѓа ова.
  9. bucimir

    bucimir Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2011
    Пораки:
    66
    Допаѓања:
    65
    Пол:
    Женски
    jas luge rekov ke naracan toa paketot, ali jok. Nekako srce ne mi dava da jadam zamrznata hrana pa i kolku zdrava da e. Si sakam svezo prigotvena. Si kupiv i masina za leb i super investivija bidejki edno parce domasen leb te porejadyva, baska bez aditivi. Nikako da se drzam do nekoj acin a ishrana, eve pokusavam da vedzbam koga mozam ali malku e toa. Ovaa nedela postam i vrti syci leb jadam zosto inaku na salata ne mozam. Ama ok e ... ne e deka jadam somun leb na jadenje. Za praznicive resiv da ne praam blago, samo za bebus malku, zosto ako napraam tesko deka ke odoleam. Stomaskov mi se kacil do vrat.
    Od ponedelnik, se tokmam za UN. Se nadevam deka ovosjeto nema da mi preci sabajle na zeludnikot, ako ne ke jadam banana .
    :( eve tuka se stopli a jas tapa, neam nitu edni pantaloni sto me sobiraat, ama resiv -- ne kupuvam novi alista vo pogolem broj pa sto saka da bide. :)
     
    На Jordanovska-K и sheis им се допаѓа ова.
  10. Ana.C

    Ana.C Активен член

    Се зачлени на:
    18 март 2015
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Zdravo!Jas drzev dieta tri meseci,i oslabnav 9 kilogrami.I sakam da vi go opisav custvoto po dietata.Izgledav sosema razlicno, site mi imat kazano deka mn sumoslabnata.Drugarki,rodnini,komsi,trenerot, pa duri i klasniot.Custvoto e prekrasno.Veruvajte mi za ova na ve lazam.Pamtam jas pred pet meseci barav dieti i trista cuda ama iskreno ako zborime so diet ne se oslabnuva,jas sum probala se.Ako sakate da vi kazam kako oslabnav pisete mi vo inbox.
     
    На a.nuska му/ѝ се допаѓа ова.
  11. bojana.pec

    bojana.pec Активен член

    Се зачлени на:
    13 јули 2014
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    3
    cestitki za uspexot,,pa mislam deka site bi sakale da znaat kako si go postignala uspexot,,,bi te zamolila ovde da napises,edvaj cekam da procitam,,,mnogu ovde se macime so visokot kilogrami ,pa sovet pogotovo od zena koja uspeala vo svojata cel i sega e prezadovna od sebe na site bi ni pomognalo,,,pozdrav
     
  12. kjukli

    kjukli Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 ноември 2014
    Пораки:
    3.057
    Допаѓања:
    28.609
    Пол:
    Женски
    Оф, кога ќе ми текне дека од ноември си накачив едно 6 кила, што е неверојатно за мене, ми се темни. Мора нешто да превземам, еве месец дена стагнирам, не сум качила ни грам, ама дефинитивно мора да почнам со кардио. Ич ама ич немам мотивација.
     
  13. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.010
    Пол:
    Женски
    Почнав од 16.04. еве четврти ден...се сликнав, се измерив кг и обем. Па ќе видиме резултати.
    Правам стомачни, plank, squat и 10мин. вежби од YTно нив само во денови, кога од стомачни, plank, squat од било кој од нив пишува дека има пауза. Дополнително кај моите за викенд ќе почнам со орбитрек по малку да возам, 8 чаши вода на ден обавезно.
    Крајна цел 65кг., сега сум 75кг. но ќе бидам пресреќна и со 67.
     
  14. ilovemedicine

    ilovemedicine Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2014
    Пораки:
    162
    Допаѓања:
    695
    Пол:
    Машки

    Повелете одлични вежби прави девојката,за половина час можете да согорете и до 250 k cal,Јас ги правам вежбите 4 пати неделно, и има големи резултати.Јас во Октомври минатата година имав 80 килограми и 87 цм обем на половина.Од Октомври до Фебруари ослабнав само 5 килограми без некој посебен режим јадев се и сешто.Од 9 Март па се до ден денес ослабнав 8 килограми, и намалив 15 цм во обем со вежбиве, и калорискиот дефицит.
    Планирам да продолжам така се до 64 килограми.Инаку станува збор за машко со висина од 169 цм.
     
    На Snow-Queen му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Victorian

    Victorian Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2012
    Пораки:
    967
    Допаѓања:
    5.305
    Пол:
    Женски
    Утрово се мерев 5 пати само да бидам сигурна дека вагата не е неточна и уште не ми се верува:D
    Не знам како ама за 2-3 недели намалив 7кг :party::dance:
    Уствари знам како пијам до 4 литра вода секој ден, вежбам и целосно го променив начинот на исхрана.
    Пишав дека ќе ја држам Ун диетата, пробав ама не ми одговараше и си поминав на салати, двопек, овесни каши, овошје зеленчук ...
    Има уште многу работа ама сега сум многу повеќе мотивирана :muscle:
    Losing weight is hard
    Being fat is hard
    Pick your hard !
     
    На Viktorijaaa5, Serafima, a.nuska и 3 други им се допаѓа ова.
  16. Viktorijaaa5

    Viktorijaaa5 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 октомври 2013
    Пораки:
    5.296
    Допаѓања:
    83.252
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
     
    На crazylady, kjukli, Olli28 и 3 други им се допаѓа ова.
  17. IronLady

    IronLady Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 август 2014
    Пораки:
    2.008
    Допаѓања:
    34.178
    Пол:
    Женски
    Почнав на фитнес, скоро една недела и нешто, до сега само 5 пати сум била од кога почнав...плус кога имам можност пешачам повеќе од 4 км, и скоро секој ден по 2 литри - максимум 3 литри вода пијам.
    Не сум на диета, само кратим јадење...и да до сега - 3кг, а што е најважно од кога ги исклучив соковите и почнав само вода да пијам стомакот веќе не ми е подуен, и ми е дефинитивно намален - полесно се осеќам :) :D :D
    Има уште доста, ама не се откажувам!!:!:
     
    На crazylady, kjukli, Victorian и 2 други им се допаѓа ова.
  18. IronLady

    IronLady Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 август 2014
    Пораки:
    2.008
    Допаѓања:
    34.178
    Пол:
    Женски
    Четвртокот се мерев пак ...и можам со задоволство да кажем дека уште -2кг се аут :D
    download.jpg
     
    На crazylady, kjukli, Victorian и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  19. anembu

    anembu Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 декември 2012
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    12
    Srcka moze li nekako da mi prevedes posto ne znam angliski a bas me intresira
     
    На waterllady му/ѝ се допаѓа ова.
  20. gorana21

    gorana21 Активен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2014
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    I jas maka macam so kilogramite. Sto se ne pravam ama nesaka i nesaka. Moze malku ke simnam ama pa pak za brzo gi vrakam. Inaku off topik od temava kako oznacuvate nekoj clen koga pisuvate??? Nemozam da najdam :sweat::| fala odnapred:)