1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

(Морална) Поддршка за сите што сакаат да ослабат

Дискусија во 'Диети' започната од Vampire-Girl, 26 јуни 2010.

  1. macencef

    macencef Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    2.080
    Допаѓања:
    3.070
    Пол:
    Женски
    Jas probav eden metod da oslabam i mi ima nekoja logika ama treba vreme da pomini da se vidat rezultati. Sekoe sabajle pijam lajce cimet da zovrie so voda i na gladno. Mi ima nekoja logika, biohemiski ako go reguliras nivoto na seker vo krvta ke ti se jadi pomalku. I da, pomalku mi se jadi. A toa go regulira cimetot. Ama ke kazam po mesec dena dali ke ima nekoi efekti
     
  2. anakonda88

    anakonda88 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    4.500
    Пол:
    Женски
    диеталки до каде сте?
     
  3. macencef

    macencef Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    2.080
    Допаѓања:
    3.070
    Пол:
    Женски
    Namaliv 2 kila ama nekako nadolu ne odam....mozebi izgubiv samo zadrzana voda vo organizmot....ne znam stagniram i ke prekinam so ova bidejki po pola lazicka cimet ne znam da ne e stetno
     
  4. mi-mina

    mi-mina Нов член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2016
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
     
  5. diorsa

    diorsa Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2012
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    66
    Пол:
    Женски
    Mi fali motivacija za da pocnam so mojot nacin na ishrana sto da praam ? :)navistina mi e.krivo zosto mng ubavo si pocnav vo Februari, i eden mesec bez blago , so mali greshki, i mng pomalku.leb oslabiv 5 kila, i voopsto ne bese teski, no so doagjanje.na.odredeni gosti koi donesoa mnoguu cokoladi mi otide cel napor :( :( i sega nikako da se od kazam od blago....lelel pomosss :)
     
  6. macencef

    macencef Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    2.080
    Допаѓања:
    3.070
    Пол:
    Женски
    Zvakaj mastiki :) em nesto zdvakas em nema da pikas odpojke vo ustata hahaha
     
  7. Stefani999

    Stefani999 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2012
    Пораки:
    702
    Допаѓања:
    601
    Еве веќе 15тина дена сменив режим на исхрана,за појадок овошје јадам,ручекот гледам да е печен или варен,нешто шо не е мн калорично,со салата,а за вечера протеини-јајца со јогурт или копани.Вода пијам колку ми бара оргамизмот затоа шо не можам да се форсирам,одам на теретана и вежбам околу 50тина минути,кардио плус на справи...Вагата вели дека сум -4 ама освен на стомакот не се познава на др место.Немав нешто мн стомак претходно ама тоа салце шо беше плус се стопи.....Правам ли негде грешка шо не се познава на др делови на телото,зошто е вака?
     
    На teenager2205 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. lav4ence.e.e

    lav4ence.e.e Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    407
    Допаѓања:
    245
    На твојот организам му треба шеќер и благо за да функционира правилно, она од што треба да се откажеш ако сакаш да ослабнеш па пред се и за здравје, е вештачкиот шеќер. Чоколадите и слатките замени ги со свежо овошје , барем сега во летната сезона има доста избор. Исто можеш и суво овошје да јадеш и др сл. работи. Не се лишувај од никаков вид на храна, исфрли само некои работи од исхраната на цело и замени ги со друго. Сокови, пржена храна, грицки и.т.н...... леб колку што можеш јади помалку. И те како ќе имаш резултати :) И секако, се во умерена количина , и во комбинација со физичка активност.
     
    На diorsa и zhap4e им се допаѓа ова.
  9. zeka

    zeka Популарен член

    Се зачлени на:
    2 август 2013
    Пораки:
    758
    Допаѓања:
    9.955
    Пол:
    Женски
    @Ammy.Lee браво за постигнатиот успех, ја достигна ли посакуваната цел?

    Јас за околу 3-4 месеци повторно се вракам на верната тема, дружина. :)

    овој пат, одсега ми зацртана целта - 57 кг.
    Минатиот пат успеав да стигнам само до 64.
     
  10. 1418

    1418 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 мај 2016
    Пораки:
    196
    Допаѓања:
    54
    Пол:
    Женски
    Devojki/zeni eden sovet od mene. :)
    Nikako ne se zalazuvajte so efikasna petdnevna,sedudnevna dieta ili oslabi 5 kila za 5 dena ili medicinkskata dieta. Ovie dieti se ok za onie koi imaat da simnat malku kilogrami 5-10. Ne e za tie nad 10,20 i nad 30 Jas imam za simnuvanje 30 kg. Vecerva si napraviv demek plan za dva meseci ke gi simnam. So medicinskata 15dena, so sedudnevna 3 nedeli itn. Ama razmisliv poubavo i sfativ deka e pogresno. A i citav na net koza visok ima koga se slabee brzo i naglo. Pa ne sme se zdebelile za 2 meseci, neli? Taka i ne mozeme da oslabeme 20-30 kg za 2 mesec.
    Ke se "macam" so UN 6 meseci ama zdravo ke oslabam. Kratkiot pat ne znaci podobar. :)
     
  11. Адрија

    Адрија Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2016
    Пораки:
    98
    Допаѓања:
    292
    Пол:
    Женски
    Еве ви една ефикасна диета лично јас ја имам држено и се симнува за 3 дена 2 кг .. :D

    Ден 1
    Појадок: 1 варен компир без сол, 1 чаша јогурт
    Ручек: 2 варени компири без сол, 1 чаша јогурт
    Вечера: 2 чаши јогурт

    Ден 2

    Појадок: 1 чаша јогурт
    Ручек: 2 варени компири без сол, 1 чаша јогурт
    Вечера: 1 варен компир без сол, 1 чаша јогурт

    Ден 3
    Појадок: 1 варен компир без сол
    Ручек: 1 варен компир без сол, 1 чаша јогурт
    Вечера: 1 чаша јогурт
     
  12. Arja

    Arja Популарен член

    Се зачлени на:
    9 март 2016
    Пораки:
    830
    Допаѓања:
    1.349
    Пол:
    Женски
    Денеска ми е 10ти ден од УН диета. Имам ослабено 3 цм во обем на стомак и сум прерадосна дека има некаков ефект. Вообичнаено не сум упорна за многу работа, особено за придржување кон диети и вежбање, ама овој пат давам се од себе. Не вежбам ама си ја држам диетава. Немам вага па ваљда нема да се опседувам дали имам ослабено 100 грама денеска хахаха. Искрено се надевам дека ќе ми успее диетава! Подршка за сите што сакаат да ослабнат!!!
     
    На Viktorijaaa5 и 1418 им се допаѓа ова.
  13. P.SIloveyou

    P.SIloveyou Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2014
    Пораки:
    200
    Допаѓања:
    392
    Пол:
    Женски
    Здраво диеталки!!!!
    Јас се вратив во клубот бидејќи имам огромна мотивација,а тоа е најважно.Кога ѓи гледам сите тенки слаби во купачи а мене да ми е срам од стомакот,и пунките нозе па добив мотивација да олабам и знам дека од како ќе заврше оваа борба ќе бидам сигурно задовална и среќна.Зошто да носам црни блузи и да го кријам стомакот кога можам да носам секакви алишта и без проблем да носам купачи.Денеска доручкував мусли со млеко а ручв 2парчиња стек,пиперки печени и краствица салата од 2ипол до сеа немам ништо јадено и неми се толку јаде и мислам дека ќе ја прескокнам вечерата а и бев на теретана вежбав 2часа и еден час пешачење и испив околу литар ипол вода.Тоа беше за денеска и мислам дека е тмн и јадење и се.Само се мислам дали за 2-3 дена да ја почнам ун диета или да си направам некој мој режим,ручекот и вечерата како у ун(еден ден протеински,еден скробен,ЈХ,па овошен) а за доручок дали овошје или мусли со млеко.или и од 2те да комбинирам.Мислам дека овошје е подобро ама незнам дали ќе издржам.а мусли подобро ќе биде оти 2часа вежбање,бидејќи слушам коментари дека мусите се штетни.или корнфлекс да јадам,ајде давајте идеи за кога ќе почнам на школо да не ме познаат.8)8)8)
     
    На corapce му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Mia-K

    Mia-K Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2012
    Пораки:
    680
    Допаѓања:
    288
    Пол:
    Женски
    Една пријателка на мајка ми пиела секое сабајле млака вода со еден лимон цеден и јадела буквално се само избегнувала вечера и газирано и за месец дена ослабела 10 кила.Мене искрено ми изгледа многу едноставно ова сметам дека кај сите нас би било различно,но сепак сакав да споделам.
     
  15. blueberry93

    blueberry93 Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    1.660
    Допаѓања:
    4.474
    [​IMG]

    исхрана+вежбање, -13 кг. :) :sun:
     
    На lunchy, Lilianna, LivingGlam и 6 други им се допаѓа ова.
  16. Oleeenka

    Oleeenka Популарен член

    Се зачлени на:
    11 октомври 2012
    Пораки:
    345
    Допаѓања:
    523
    Еве ме и мене во оваа тема. Мотивирана 100% демотивирана 200%..
    Еве веќе 15 дена сум на некој "режим". Наутро јадам смути од овошје или зеленчук, со овес, ленени и чиа семе. Ручек ми е салата, а вечера после тренинг ми се протеини.
    Вежбам од видеата на Julian Michaels 30days shreed, стигнав до второ ниво, а напредок на мене, нема...
    Што правам погрешно... :(
     
  17. Capricorn96

    Capricorn96 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2014
    Пораки:
    243
    Допаѓања:
    407
    Пол:
    Женски
    За колку време? Иначе супер си :)
     
    На blueberry93 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. blueberry93

    blueberry93 Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    1.660
    Допаѓања:
    4.474
    Па околу 4-5 месеци, без никакво гладување, со дефицит на нездрави калории, отфрлање леб, слатки и слично. Фала ти :)
     
    На kjukli и Capricorn96 им се допаѓа ова.
  19. Liu

    Liu Популарен член

    Се зачлени на:
    31 март 2016
    Пораки:
    723
    Допаѓања:
    2.498
    Пол:
    Женски

    Оди си со твојата варијанта разновидна здрава храна многу вода и физичка активност ако можиш без вечера, на тој начин за 2 и пол месеци јас симнав 13 кг. А во врска со доручекот можеш секој ден различно пр една шоља мусли со јогурт или млеко, 2 ден корнфлекс со јогурт 3 ден овошје 1 банана и јаболко. Значи не се ограничувај јади она што ти се јаде само да е здраво. Ако сакаш некоја информација плус прашувај слободно во инбокс :l:
     
  20. P.SIloveyou

    P.SIloveyou Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2014
    Пораки:
    200
    Допаѓања:
    392
    Пол:
    Женски
    Почнав со ун ќе видам што како ќе слабеам и дали ќе издржам ако не издржам ќе се врнам на муслите :)