1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Надградба на нокти

Дискусија во 'Тело' започната од Mireto, 20 ноември 2009.

  1. YoungandBeautiful

    YoungandBeautiful Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јули 2014
    Пораки:
    1.338
    Допаѓања:
    7.618
    Пол:
    Женски
    И јас имам мој нокти многу цврсти, ама што дека, не ми се потребни хаха :D
    Еве веќе година ипол нон-стоп ставам надградба и многу сум задоволна од тоа девојчето.
    Едноставно раката изгледа поубаво така средена во ноктите се знае женски сме.8)
     
  2. Oscar Lady

    Oscar Lady Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2015
    Пораки:
    1.170
    Допаѓања:
    6.347
    Пол:
    Женски
    Јас имам природно долги нокти. Цврсти и фалабогу не ми се кршат. Ептен ако не внимавам може да ми се зачепи еден од нив. Досега не сум ставала надградба и не сакам. Имам некоја одбивност кон тоа :)
     
  3. Aleksandra-Kukla

    Aleksandra-Kukla Активен член

    Се зачлени на:
    21 мај 2014
    Пораки:
    78
    Допаѓања:
    16


    Колку ти зема за гелни нокти?
     
  4. principesa

    principesa Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2010
    Пораки:
    176
    Допаѓања:
    96
    Женски дали знаете nail barot сто бесе во веро сега на која локација е?
     
  5. maichka

    maichka Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 декември 2009
    Пораки:
    177
    Допаѓања:
    155
    Пол:
    Женски
    Aleksandra jas momentalno stavam akrilni nokti... i mi zima od 750-800 denari...zavisi shto i baram :) ako se samo 3d raboti zima 750...a ako crta...a crta ludnica (na veshtachki nokti ima nacrtano ikona) zima 800 denari...eve brojche... 075 503 001 Danche se vika devojkata :)
     
    На Aleksandra-Kukla му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Колаче123

    Колаче123 Активен член

    Се зачлени на:
    7 мај 2015
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    18
    Пол:
    Женски
    Па вака...3 години ги правам без престан но,не би препорачала воопшто бидејки мене ми се плаче коа ќе помислам какви ми се сега всушност ноктите
     
    На <3 pleza4e <3 и Lile_05 им се допаѓа ова.
  7. <3 pleza4e <3

    <3 pleza4e <3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 мај 2015
    Пораки:
    770
    Допаѓања:
    3.442
    Пол:
    Женски
    ставав порано гел на мои природни нокти бидејќи обичниот лак кратко трае и секој втор ден се лакирав, ама многу ми се истенчија ноктите и почнаа да ме болат така да прекинав со геловите, почнав да користам евелин лакот што е 8 во 1 и ноктите ми се вратија во нормала и сега не ни помислувам на гел :D
     
    На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. dora96

    dora96 Нов член

    Се зачлени на:
    15 март 2015
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Феминки од каде би можела да набавам гелови и такви ствари??
     
  9. jloves

    jloves Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2012
    Пораки:
    289
    Допаѓања:
    219
    Пол:
    Женски
    Jas predlagam na site devojki koi sakaat da imaat ubavi nokti poveke od dva dena (bidejki tolku traat obicnite lakovi) a sepak ne sakaat da im bidat osteteni i istenceni poradi gelot da si stavaat gel lak..Gel lakot stoi isto kolku sto stoi gelot samo sto e lak..za kupuvanje ne veruvam deka ke najdete, po salonive go stavaat..Na noze non stop stavam gel lak,na race koga kako..koga treba da mi odmori noktot od gelot togas stavam gel lak..za vadenje mozete i sami doma da go izvadite,mala procedura e,da ne vi objasnuvam ke vi objasnat vo salonot ako se odlucite da stavite.Ne veruvam deka devojkive sto rabotat privatno imaat gel lak,lani vo skopje vo salonot kade sto jas odam donesoa,no prasajte si.Daleku podobra i daleku poevtina opcija e..pozdrav
     
  10. Х а ј д и

    Х а ј д и Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2015
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    28
    Пол:
    Женски
    Devojki ve molaaaam pomagajte.
    kade ima salon za nokti vo Centar Skopje, najubavi kade pravat.
    sakam najprirodno da izgledaat, cenata ne e vazna vazno e da pravat najubavi.
    pozdrav
     
  11. blackwave

    blackwave Популарен член

    Се зачлени на:
    15 мај 2014
    Пораки:
    483
    Допаѓања:
    1.815
    Пол:
    Женски
    Кај да го најдам тој лак на Евелин, и која цена е? И мене ми се ко хартиени ноктиве :(
     
  12. sar@

    sar@ Нов член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2015
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Zdravo dora96 ako seuste nesi si kupila set za nokti,obratise na mene jas se zanimavam so prodavanje na proizvodi za nokti pozdrav
     
  13. Згодната

    Згодната Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2015
    Пораки:
    191
    Допаѓања:
    311
    Пол:
    Женски
    Јас пред еден месец ставив вештачки гелни и зошто, само парите си ги дадов не ми се нешто многу битни ноктите ама кога немам работа знам да им се посветам и да ги направам да изгледат како да не се од мене правени
     
  14. Eli23

    Eli23 Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    4.577
    Допаѓања:
    48.916
    Пол:
    Женски
    Јас имам ставено до сега 2 пати гелни нокти, ама не можам да ги поднесам. После една недела ги корнам, а потоа моите нокти се во ужасна состојба. Цели ми пожолтуваат и ме болат, толку се тенки...Не би препорачала. Јас од мерак ставив првиот пат, а вториот затоа што бев невеста, како тоа ќе сум поминела баз нокти бла бла...Повеќе не ставам ич.
     
  15. Devils-Candy

    Devils-Candy Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    32
    Девојки споделете некое место во Скопје каде што прават ок гелни нокти до кај 300 денари :)
     
  16. Anja98

    Anja98 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2011
    Пораки:
    362
    Допаѓања:
    553
    Пол:
    Женски
    Decki izvinete na latinica od telefon sum iskrolav 20 strani unazad i se bese zafateno ili ful. Nekoj vo lp da mi pise dobra nadgradba na nokti bilo kade niz sk do 800 denari?
     
  17. Anja98

    Anja98 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2011
    Пораки:
    362
    Допаѓања:
    553
    Пол:
    Женски
    еве јас сама ќе си се цитирам :D. Инаку пред два дена ставив нокти,и многу добри ми испаднаа. Ги правев кај универзална,девојчето се вика Мими,многу внимание посветува на ноктите,ги лицка,ги прави... 650 денари платив за надградба на гелни нокти,зашто не го наплаќа цртањето. Иако заглавив 3 саати,сепак вредеше за омбре нокти. Еве го профилот на фб тука можете да ја исконтактирате https://www.facebook.com/pages/Надградба-на-нокти/349730218443853
     
  18. SnowQueen17

    SnowQueen17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2014
    Пораки:
    367
    Допаѓања:
    140
    Пол:
    Женски
    Девојки незнам зошто на вас после ставање и тргање на гелни нокти ви се кршат природните. Јас воопшто го немам тој проблем. Незнам дали е до девојката што ми ги прави. Навистина незнам, бидејќи кога ги тргам ги истурпувам и се лакирам ноктите еден ден ми се онака како струготини наредниот ден како да сум ги негувала многу време...
     
  19. toxincitylies

    toxincitylies Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2012
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    45
    Ne morash da stavash gel na prirodni nokti procedurata e ista kako i nadgradba. Stavi gel lak (traen lak). Trae isto kako i gelot samo shto vadenjeto e mn polesno(mozesh i sama doma da gi zavitkash noktite so pamukche so aceton i za 15min sam se lupi) :), a i ke ti porasnat tvoite.
     
  20. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.883
    Допаѓања:
    4.879
    Пол:
    Женски
    Каков е тој гел лак? Мислам кажи ми фирма,за да си купам :)
    Пошто јас си зедов еден од Golden Rose -Gel Look Top Coat,ама ни Г од изглед на гел..Исто како со прозирен лак да сум се налакирала...