1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Надградба на нокти

Дискусија во 'Тело' започната од Mireto, 20 ноември 2009.

  1. maca cvet

    maca cvet Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2014
    Пораки:
    683
    Допаѓања:
    455
    Пол:
    Женски
    обожавам да ги правам ноктите мене баш не ме бива амаза тоа си одам на козметичар и ги правам
     
    На Pucanka му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Li..Na

    Li..Na Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јули 2012
    Пораки:
    339
    Допаѓања:
    45
    Пол:
    Женски
    И моите нокти се многу кршливи..буквално се лупат и неличе на ништо па затоа постоjано сум со вештачки.Си купив типсови од странство и специjален лепак и сама си ги правам.
     
  3. x.Daisy.x

    x.Daisy.x Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    3.884
    Допаѓања:
    13.419
    Со што ги лепите вештачките нокти, оние пластични што се и колку ви држат? Јас цело време мислам дека ќе ми се одлепат па страв ми е да ставам, а гледа девојчиња по една недела и повеќе си ги носат. Плус малку ми е чудна плочката на ноктот, некако позаоблена е од вештачкиот па има луфта хаха
     
  4. dmbalea

    dmbalea Активен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2015
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    48
    Пол:
    Женски
    ноктите ми се уништија од надградби !
     
    На Simona999 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. YoungandBeautiful

    YoungandBeautiful Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јули 2014
    Пораки:
    1.338
    Допаѓања:
    7.618
    Пол:
    Женски
    Имав една другарка средно, со уфо лепак ги лепеше.. :tmi:
     
    На x.Daisy.x му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Aneance

    Aneance Активен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2015
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    58
    Пол:
    Женски
    Јас пред да ги пораснам моите ноктите , вештачките ги лепев со секундарен и ми држеа до 10ден
    Ама лепакот е јак и ги оштетува ноктите
     
  7. Aneance

    Aneance Активен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2015
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    58
    Пол:
    Женски
    Јас би ви препорачала
    Редовно да ги полирате и да ги мачкате со нешто за зацврстување за да ви пораснат и ви бидат цврсти, јас лично имав мн меки нокти и ги мачкав со едно сретство од авон го нарачав се мачкав може 2 3 месеци и сега ми се цврсти и имам долги нокти
     
  8. citiesinflames

    citiesinflames Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2012
    Пораки:
    272
    Допаѓања:
    391
    Пол:
    Женски
    Се уништуваат пошо со самото турпање на ноктите се истенчуваат...посем од прајмерот и се оштеруваат колку толку и гелот одозгора-ноктот "не диши" . Јас два пати надградба ставив и така тенки уште толку ми се упропастија и прекинав си ставам гел лак или обочен и топ одозгора и шибам :party::D
    А за тие што носат нонстоп би препорачала со 8 месеци носење барем 2 месеци пауза да направат ;):)
     
    На dmbalea му/ѝ се допаѓа ова.
  9. kristina.popovska

    kristina.popovska Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2014
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    11
    Bas taka, samo kvaliteten gel. Ostatokot od knigi , youtube , spisanija , se se uci :)
     
  10. joana18

    joana18 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2011
    Пораки:
    439
    Допаѓања:
    269
    Јас си ги правам дома сама , сетото го порачав од Али, но гелот е толку неквалитетен и ми се љупи како лак, порано кога ги правев беа подобри , но направив пауза од 3 мееца и сега ии нокт ми пага или ми се љупи по цел гел . Сакам да си купам квалитетен гел за да не морам секој ден да правам по еден или два нокта . Ваша препорака за добар гел и прајмер?
     
  11. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.871
    Допаѓања:
    217.916
    Пол:
    Женски
    Јас имам напишано пост за ГЕЛНИ НОКТИ во домашни услови, за гелови, ув лампи и постапката за правење на истите. Но очигледно сум ја погрешила темата, наместо овде пишав во темата УВ ЛАМПИ па еве ќе се цитирам, кој е заинтересиран слободно нека праша се што го интересира во оваа област.
     
    На realGirl и badgirl2 им се допаѓа ова.
  12. badgirl2

    badgirl2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2012
    Пораки:
    168
    Допаѓања:
    104
    Пол:
    Женски


    Значи имам исти такви гелови, и потплно исто ја правам постапката што ја објасни во коментар, но и основниот и гелот во боја многу лесно ми се лупат, како гумени да се, не се стврднуваат,а ги печам по 5 минути, да не знаеш во што е проблемот, колку време ги печеш ти?
     
  13. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.871
    Допаѓања:
    217.916
    Пол:
    Женски
    Незнам, навистина ми е чудно.
    Јас најпрво ги турпирам моите нокти, па ги лепам типсовите, ги обликувам и пак турпирам. Потоа ставам безбоен гел сосема мал слој колку да се зацврстат типсот со ноктот па потоа ставам боен гел, (обликувањето на овој гел е малку покомплицирано ако ти плескаш премногу гел можам да разберам зошто не се суши и стои како гумен бидејки не може да се исуши добро) ставам нормално и сосема доволно за да ги обликувам и формирам ноктите за да изгледаат малку поприродно, на крај ги печам 2 до 3 минути највеќе и по желба нанесувам одново од бејзбојниот сосема малку.
    Кај мене со овие гелови од пенти кои коштаат 120 денари никогаш немав утка во работата на овој начин.

    Најверојатно правиш нешто погрешно или пак гелот или печката не се во ред.
     
  14. Eli23

    Eli23 Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    4.577
    Допаѓања:
    48.916
    Пол:
    Женски
    Навистина изгледаат убаво гелните нокти, супер решение се за оние кои неможат да пораснат нокти.
    Имам ставано повеќе пати, за специјални прилики кога моите биле скршени, а сум немала време да ги пораснам.
    Потоа ги корнам, неможам да ги истрпам. Па сум разочарана од штетата на моите нокти.
    Повеќе сакам да ги пораснам моите, па да си уживам правејќи маникир. :)
     
  15. lizaname

    lizaname Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2014
    Пораки:
    87
    Допаѓања:
    185
    Пол:
    Женски
     
  16. CameliaMiller

    CameliaMiller Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 август 2015
    Пораки:
    18.983
    Допаѓања:
    261.053
    Немам надградба, ама ставам гел на моите нокти.
    Ем секој ден средени, ем месец дена мирна глава.
    И да, точно на месец ги средувам, многу ми е грдо кога ќе подраснат :)
     
  17. ALISA0000

    ALISA0000 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    13.639
    Допаѓања:
    152.382
    Некои добри 5-6 години ставам гел на моите нокти месецно еднаш си одам на смена на шара и цел месец си среден во ноктите едно моме имам погодено ми е 500 ден е гел на природен нокт работе со на клариса и коко гелови
     
    На MilaP му/ѝ се допаѓа ова.
  18. ALISA0000

    ALISA0000 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    13.639
    Допаѓања:
    152.382
    не чинат геловите а овие лина се сра*е у боја барај гелови на клариса и коко
     
  19. referentka

    referentka Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    14.699
    Допаѓања:
    322.333
    Како се вика она безбојното (што не дава да се лупи лакот) што го стават на крај кога веќе ноктот ти е лакиран и нацртан ?
    Каде можам да купа такво, по која цена ?
     
  20. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.326
    Допаѓања:
    101.566
    Пол:
    Женски
    Тоа само во овие што се специјализирани за козметички салони. Александар козметик и слично. Ама ти треба УВ ламба и за него.
     
    На referentka му/ѝ се допаѓа ова.