Најдобрите статуси на фејсбук

Дискусија во 'Насмевка' започната од vendiii, 3 јули 2011.

 1. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.516
  Допаѓања:
  1.818
  А пеачкава Дани да се земе со Албанец со Презиме Рамадани ... Ќе се Вика Дани Рама Дани и може ќе и тргне кариерата ко на Хари Мата Хари !
   
  На Sara123, Name, Espadrila и 4 други им се допаѓа ова.
 2. Perina

  Perina Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  758
  Допаѓања:
  305
  Менувај ја профилната слика секој ден, додека не достигне онолку лајкови колку што ти е доволно за да се убедиш дека си убава.
   
  На Sara123, sweet-star, bumbi и 7 други им се допаѓа ова.
 3. Malena85

  Malena85 Активен член

  Се зачлени на:
  8 август 2013
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  31
  Одам во банка,и се смеам на моја сметка :rofl:
   
  На Sara123, sweet-star и Name им се допаѓа ова.
 4. EleonoraLovato

  EleonoraLovato Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2012
  Пораки:
  675
  Допаѓања:
  665
  кога ќе видам на кои чавки им лајкнуваш слики, ми иде да се самоубијам со виљушка
   
 5. Nana19

  Nana19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  1.964
  Допаѓања:
  2.265
  суштината на штиклата ја сваќаме кога почнува да не боли :P
   
  На Agatha, Sara123, rak1 и 2 други им се допаѓа ова.
 6. Andola

  Andola Активен член

  Се зачлени на:
  17 август 2013
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  12
  Порано симпатија - процедурата беше : Те боцка со шестар ти го маваш по глава со блок 5. И сега е слично , он тебе "Поук" ти него "Блок" .
   
  На Sara123 и Yowannty им се допаѓа ова.
 7. Ruby.rose

  Ruby.rose Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2012
  Пораки:
  168
  Допаѓања:
  112
  Toma Zdravković - Jelena.
  Toma Zdravković - Ej Branka Branka.
  Toma Zdravković - Danka.
  Toma Zdravković - Za Ljiljanu.
  Toma Zdravković - Sećaš li se Sanja.

  Toma Zdravković - Ostao sam sam.

  Епа редно беше :D
  ________________________________________________________________

  Имам прашање за оние машки кои секојдневно ги гледам низ град со издепилирани нозе и искубани веѓи: абе менструцијта редовна ви е??? :lol:
   
  На Sw3et.Ang3l и Yowannty им се допаѓа ова.
 8. Yowannty

  Yowannty Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2012
  Пораки:
  735
  Допаѓања:
  2.002
  Пол:
  Женски
  Оној што ти забива нож во грб, добро знае дека во срцето не би имал никаква шанса!
   
 9. tea4e

  tea4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.296
  Допаѓања:
  3.056
  ГОЛЕМА ХУМАНИТАРНА АКЦИJА! Да им помогнеме на луѓето што се занимаваат со туѓи животи да наjдат свои!
   
 10. simonna.a

  simonna.a Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  1.713
  Допаѓања:
  2.558
  Пол:
  Женски
  - Брат која ти е омилена пејачка?
  - Дара Бубамара!
  - Ја те прашав пејачка, не инсект!
   
  На Monika.J му/ѝ се допаѓа ова.
 11. leighton23

  leighton23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2013
  Пораки:
  738
  Допаѓања:
  1.660
  Или ќе се бориш за тоа што го сакаш, или ќе гледаш како го губиш ...

  Не oбидувај се да сфатиш една жена, или ќе полудиш, или лудо ќе се заљубиш во неа. ;*

  Ако сакате да го задржите машкото покрај себе пуштете го да прави што сака. :)
   
 12. Chocolate.me

  Chocolate.me Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  2.577
  Допаѓања:
  6.160
   
  На Monika.J му/ѝ се допаѓа ова.
 13. EleonoraLovato

  EleonoraLovato Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2012
  Пораки:
  675
  Допаѓања:
  665
  како чаша во кафана си..
  -Бог знае колку јазици ти влегле у устата..
   
  На ohana и machhe им се допаѓа ова.
 14. BlackMarket

  BlackMarket Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2012
  Пораки:
  247
  Допаѓања:
  238
  Roses are red, I have a phone, nobody texts me, forever alone.

  Роднините ми кажаа дека сум била права манекенка, а од манекенка само мали цицки имам...

  Што прави Кико после секс? -Уклучува аспиратор.

  Ако некад добијам на лото, цел мој комшилук ќе биде богат! ...затоа што ќе се преселам у богат комшилук.
   
  На Sara123, MaggieTatum, feminium и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 15. Primadonna

  Primadonna Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  1.143
  Допаѓања:
  1.854
  Врв на љубомора:

  - Срце каде си ?
  - На погреб.
  - Дај ми го попот.

  :rofl:
   
  На Sara123 и feminium им се допаѓа ова.
 16. feminium

  feminium Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2012
  Пораки:
  1.708
  Допаѓања:
  1.700
  Многу симболично е што пред влезот на СК2014 стои споменичето на Мисирков со книга в рака и напис Шчо напраифме?
  :D :D
   
  На SnowWhite8 и Name им се допаѓа ова.
 17. BlackMarket

  BlackMarket Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2012
  Пораки:
  247
  Допаѓања:
  238
  Од многу мајстори низ куќа, жената му се расипа.

  За Ноне, секоја планина е Монт Еверест.

  Сите депилирани мажи и трепки да си стават..

  Спонзоруша зима само 10 евра за на одмор, за недајбоже...

  Не брат, не те мачат тебе гасови. Евреите ги мачеле гасови, тебе ти се прди.

  Единствена мана на " Wi-Fi " е тоа шо не можеш да се обесиш со него.
   
  На Sara123 и Yowannty им се допаѓа ова.
 18. Mimi123

  Mimi123 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.010
  Допаѓања:
  1.119
  Ќе ти кажев се во лице, ама не знам во кое!
   
  На Monika.J му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Lella

  Lella Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  2.284
  Допаѓања:
  4.547
  Пол:
  Женски
  Pink Panter's To do list:

  - To do.
  - To do.
  - To do, to do, to do, to do, to dooooo. :rofl:
   
  На Valentina.Vaki, Elennaa, CoverGirl10 и 10 други им се допаѓа ова.
 20. donna.17

  donna.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  1.406
  Допаѓања:
  1.867
  Пол:
  Женски
  Пелени и политичари, се сменуваат поради иста причина.

  Фул оф шит :puke:
   
  На Sara123 му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели ја оваа страница