1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најдобри пелени

Дискусија во 'Бебе' започната од Rossana, 6 мај 2010.

  1. Bajaderka

    Bajaderka Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2010
    Пораки:
    323
    Допаѓања:
    339
    Од раѓање сме со Pampers, ретко ни се случува да пропуштат, обично кога ни заспива рано, кај 17-18ч и спие докај 6-7ч изутрината, па тогаш веќе да почнала да пропушта и кога ќе и ја извадам пеленката ептен е тешка, или пак кога ќе се искака ептен обилно. Кога не примија во болница со жолтицата, не носев со мене пелени и од таму ми дадоа Бекутан, по катастрофално нешто немам ставено, од кај крута, па и за еден час пропушти, жива катастрофа. Pampers купуваме во големи кутии од Еурофарм и стално ни се погодува да бидат со гратис Ленор.
     
  2. TIGARCE86

    TIGARCE86 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2012
    Пораки:
    1.424
    Допаѓања:
    2.587
    Пол:
    Женски
    Китен колку за информација да знаеш во Еурофарм добиле Дајперс и 3 и 4 и 5 сите броеви ги имаат денес прашував и добиле
     
    На Kitten му/ѝ се допаѓа ова.
  3. ivence69

    ivence69 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2014
    Пораки:
    77
    Допаѓања:
    39
    Пол:
    Женски
    Јас би сакала да им кажам на сите мамички еден совет (што јас не го послушав на време) да не се расфрлате многу со пари за пелени не памперс не дајперс не виолета итн. Значи за првото дете кога беше малечок му купував на почеток памперс па бекутан и на крај дајперс со него си продолживме додека ги оставивме пелените до 2 годинки е сега со другово исто почнав со дајперс, ми се случи случка да ми требаат пелени а немав баш пари да купам цело пакување и купив некои Швајцарски пелени се во обичко бело најлонче се спаковани проѕирно си пишува на декларација дека се од Швајцарија, 20 пелени 160 денари.Ги земав за проба беа исти како дајперсот и како сите други доколку не ги смениш на време ке пропуштат.Е сега за навечер се случува некогаш да пропуштат ама зависи како детето цица. Да не замарам многу зборот ми беше дека и вака и така се фрлаат само се плаќа брендот ;)
     
    На bucale му/ѝ се допаѓа ова.
  4. bucale

    bucale Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 август 2014
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    37
    Јас исто така со првото дете користев памперс и дајперс ама и двата вида на пелени пропуштаа сега со второво користам кан бебе кои се слични ко памперсот и држи вода тоа што го кажува Ivence69 дека секој памперс пропушта доколку не се менува често и се плаќа брендот.
     
    На TIGARCE86 и ivence69 им се допаѓа ова.
  5. AngelOfArh

    AngelOfArh Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    17.648
    Допаѓања:
    95.710
    Пол:
    Женски
    Ајде мајки на бебиња до 3 годинки, да видиме кои пелени на крај ќе излезат како најквалитетни и најмногу користени. Маж ми врши истражување па би му помогнале ако ја пополните анкетава за пелени и влажни марамици ;)

    https://www.surveymonkey.com/s/5VCNS3P
     
    На bambusce му/ѝ се допаѓа ова.
  6. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.367
    Допаѓања:
    317.462
    Пол:
    Женски
    Потполнето :)
     
  7. zuto

    zuto Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2014
    Пораки:
    3.856
    Допаѓања:
    28.387
    Пополнето, па да ни ги кажете конечните резултати, можеби ќе ни помогнете и нас во изборот :)
     
  8. leona83

    leona83 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2014
    Пораки:
    2.548
    Допаѓања:
    1.980
    Пол:
    Женски
    Пополнето:)
     
  9. iki26

    iki26 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2012
    Пораки:
    3.483
    Допаѓања:
    17.463
  10. Rabbit

    Rabbit Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 септември 2012
    Пораки:
    2.252
    Допаѓања:
    45.661
    Пол:
    Женски
    Пополнето
     
  11. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.190
    Пол:
    Женски
    Ух не, тие швајцарските се лоши. Ми ги купија да ги пробам, ама употребив само неколку и ги баталив. Чудно се лепат, луфта има голема кај ноџињата и многу протекуваат. Јас тие што ги купувам се 450ден за 50 парчиња, а ако удрам рачуница на швајцарските излегува 400ден за 50 парчиња...така што 50ден не ми менуваат многу, барем имам квалитетна пелена.
     
  12. TIGARCE86

    TIGARCE86 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2012
    Пораки:
    1.424
    Допаѓања:
    2.587
    Пол:
    Женски
    Пополнето :)
     
  13. ivence69

    ivence69 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2014
    Пораки:
    77
    Допаѓања:
    39
    Пол:
    Женски
    Зависи кои и мене ми се погодија еднаш такви има разни од нив едни крути што се распаѓаат а овие сега што ги користам ми се добри не пропустаат ама ги менувам почесто како и да е подобро да менувам ефтина пелена почесто него поскапа да ја менувам 3 на ден :clap:
    А кои ги користиш ти 450денари? Да ги пробаме и ние :hug:
     
  14. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.190
    Пол:
    Женски
    @ivence69 Зарем има различни од нив?
    Ние ги користиме Baby Love, ги има само во Dm. 450ден е цена за величина 3ка.
     
  15. * Zence *

    * Zence * Активен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2014
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    180
    Пол:
    Женски
    Се надевам помогнавме
     
    На AngelOfArh му/ѝ се допаѓа ова.
  16. ivence69

    ivence69 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2014
    Пораки:
    77
    Допаѓања:
    39
    Пол:
    Женски
    Да има јас купувам од чаир на нив пишува my love со слонче се тие ни се најдобри ^_^
    Јас не сум ги пробала тие од DM планирав ама никако да појдам да купам.Со овие идат плус гратис влажни (не се нешто нај нај ама ке се најдат) за 160 ги купувам 4+ ама се малечки, инаку без влажни ги начекав за 130 денари 20 парчиња:)
     
  17. zuto

    zuto Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2014
    Пораки:
    3.856
    Допаѓања:
    28.387
    Денес случајно налетав на едни пелени, Тенера мислам се викаа и беа доста намалени. Досега не сум чула за нив. Ги користел некој?
     
  18. TIGARCE86

    TIGARCE86 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2012
    Пораки:
    1.424
    Допаѓања:
    2.587
    Пол:
    Женски
    Значи користев Кан бебе ми пропуштаа земав Дајперс ниту еднаш не ми пропуштија задоволна сум,ама со оглед на цената 499 за 56 пелени не ми е баш исплатливо,кога пресметав му доаѓа исто како Памперс и денес Памперс зедов па ќе видиме како ќе се покажат..
     
  19. Olesita

    Olesita Активен член

    Се зачлени на:
    4 јули 2012
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    7
    Ovie peleni gi zede sestra mi od eden novootvoren market vo Volkovo, mislam deka 340 den se 66 peleni. Prezadovolna e od kvalitetot, niti propusta niti alergii. Prvin zede edno pakovanje, koga gi proba uste 4 dozede. Nema da zgresis.
    Ps. Bosansko proizvodstvo se.
     
  20. zuto

    zuto Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2014
    Пораки:
    3.856
    Допаѓања:
    28.387
    Јас ги начекав на акција, ќе земам утре да ги пробам. Она што ме бендиса беше што имаше извадено примерок од сите величини да ги видиш и фатиш. Мене ми рекоа српски биле. Сеедно.