1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најдобри пелени

Дискусија во 'Бебе' започната од Rossana, 6 мај 2010.

  1. anina

    anina Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2011
    Пораки:
    1.141
    Допаѓања:
    5.238
    Пол:
    Женски
    Пополнето
     
  2. Olesita

    Olesita Активен член

    Се зачлени на:
    4 јули 2012
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    7
    Seedno cie proizvodstvo se, bitno da im odgovaraat na bebuskite. A ti kade gi vide na akcija?
     
  3. Smiley11

    Smiley11 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    267
    Допаѓања:
    167
    Пополнетоооо :*
     
    На AngelOfArh му/ѝ се допаѓа ова.
  4. zuto

    zuto Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2014
    Пораки:
    3.856
    Допаѓања:
    28.386
    Во Тафталиџе, во една продавничка спроти Кам Маркет.
     
  5. mila25ve

    mila25ve Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 октомври 2012
    Пораки:
    454
    Допаѓања:
    1.090
    Пол:
    Женски
    јас користам кан бебе и сум презадоволна од нив, никогаш не ми пропуштиле а преку ноќ не му менувам пелена па 10часа е во иста пелена и никогаш не е измокрен а пелената тешка
     
  6. Rabbit

    Rabbit Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 септември 2012
    Пораки:
    2.250
    Допаѓања:
    45.570
    Пол:
    Женски
    И јас го имам истото мислење за кан бебе, од првиот ден ги користиме и дење и ноќе и сум презадоволна
     
  7. leona83

    leona83 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2014
    Пораки:
    2.548
    Допаѓања:
    1.980
    Пол:
    Женски
    Кај нас почнаа да пропуштаат ама може е време да земам поголем број, сега сме на 4+, инаку само дење ги ставам. За навечер памперс користам.
    Едно прашање, иако зависи и од конструкцијата на бебето, отприлика на 8 кг и нешто кој број пелени користите?
     
  8. Bajaderka

    Bajaderka Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2010
    Пораки:
    323
    Допаѓања:
    339
    Јас би земала 4-ка. Ние сме 7кг и веќе наредно купување на пелени ќе земам 4-ка, 3-кава некако како да ја стега околу ножињата иако пишува дека е од 7кг до 9 кг.
     
  9. zuto

    zuto Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2014
    Пораки:
    3.856
    Допаѓања:
    28.386
    @leona83 Зависи кои пелени. Памперс ние користиме тројка и ни одговараат и според килажата, а се друго што сум пробала ни е мало па купувам четворка. (6 ипол кг сме)
     
  10. Dazey

    Dazey Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2011
    Пораки:
    311
    Допаѓања:
    123
    Јас долго време му ги користам Бекутан пелените, но од ова паковање што го имаме сега и тоа претходно сум целосно разочарана. Пелените почнаа да пукаат и да излегува оној гел од внатре, а пелената не е ни полна кога тоа се случува и сега поради тоа сум во двоумица дали да ги сменам или пак да купам уште едно паковање.
    @AngelOfArh Пополнето
     
    На AngelOfArh му/ѝ се допаѓа ова.
  11. slimy

    slimy Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2012
    Пораки:
    1.360
    Допаѓања:
    1.442
    Пол:
    Женски
    nie vekje vtoro pakuvanje kupivmo pampers activ baby 4 od 7-14 kg. otkako ima 7 kg sin mi mu zemam od ovie zasto drugite pocnaa da popustat. na pocetokot bea malku pogolemi no sega otkako ima nad 8 kg taman ni se i nitu ednas ne se sluci da popustat. nema nekoja golema razlika na cenata za pampersot sega e mnogu poevtin od porano so drugite pufis can bebe i becutan a sepak kvalitetot e golema razlika.
     
    На Bajaderka и leona83 им се допаѓа ова.
  12. dannashoeannashoe

    dannashoeannashoe Активен член

    Се зачлени на:
    23 август 2014
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    6
    И јас пополнив :)
     
  13. artemidis

    artemidis Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    452
    Допаѓања:
    2.014
    Пол:
    Женски
    Нема голема разлика и во квалитетот, кај мене син ми доби пеленски осип од Памперс актив бејби. Не му одговара на кожичката и тоа е. А споредено со Кан бебе кои ги користиме и немаат некоја драстична разлика.
     
  14. dannashoeannashoe

    dannashoeannashoe Активен член

    Се зачлени на:
    23 август 2014
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    6
    Кажете ми, ми донесоа пелени пафис, дали во аптека ќе ми ги сменат без сметка?
     
  15. leona83

    leona83 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2014
    Пораки:
    2.548
    Допаѓања:
    1.980
    Пол:
    Женски
    Нема да ти ги сменат, за жал.
     
  16. iki26

    iki26 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2012
    Пораки:
    3.483
    Допаѓања:
    17.463
    Ako e privatna apteka i se poznavas so aptekarot moze da ti gi smenat. Mene mi smenija Pampers Aktiv Baby so Pampers Premium. Samo si doplativ za premiumot.
     
  17. babylove90

    babylove90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2014
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    43
    Пол:
    Женски
    nie koristime pufies i sum mn zadovolna...si go zemam strikno jumbo pakovanjeto od obicnite i realno i pelenite se top a i cenata,ne se slucilo da propustat ni ednas a i mi se dopagja sto se potenki od drugite peleni
     
  18. TIGARCE86

    TIGARCE86 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2012
    Пораки:
    1.424
    Допаѓања:
    2.587
    Пол:
    Женски
    Мами ние сме со Пампρес аκтив бејби дρај,саκам да знам κоја е ρазлκата видов деκа има ,пампеρс аκтив бејби
     
  19. Smiley11

    Smiley11 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    267
    Допаѓања:
    167
    Женски да ви се пофалам и ние конечно да бидеме задоволни од некои пелени :) Ги земав со двоумење baby love 3 и сум преееезаааадоооовооолна :) не ми пропуштиле ниту еднаш до сега ниту на обилно мочкање ниту на обилно какање за разлика од кан, бекутан па дури и памперс. Пријатно сум изненадена и топло
    Ви ги препорачувам :* :*
     
  20. leona83

    leona83 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2014
    Пораки:
    2.548
    Допаѓања:
    1.980
    Пол:
    Женски
    Јас во последно време испробав х пелени, што заради бројче, што заради пропуштање. И никои не ми се ок. Сега за дење користам бекутан , ги добив на поклон, а не ми прават ќејф ( некако како хартија се, ама па не пропуштаат) а за ноќе памперс актив бејби -4 ка, ама ако цица повеќе пати утоп се прави, а 5 ката и се големи.