1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најдобри пелени

Дискусија во 'Бебе' започната од Rossana, 6 мај 2010.

  1. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.370
    Допаѓања:
    5.315
    Koristime od raganje canbebe of pampersot se isfrla. Sega sme andna 4+ ama nesto mi propustaat. Moze da mu se golemi ili pie mn tecnost 4+ se od 9_ 20 kg a 4 od 9-18 pa neznam dali da se vrarime na starite a maliov neka ima 12-13 kg ne mi e odamna meren
     
  2. LaDyDoLl

    LaDyDoLl Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    4.228
    Допаѓања:
    30.388
    Пол:
    Женски
    @karak мали му се сигуρно. Не се потпиρај многу на тоа што пишува,ние 10имаме и κоρистиме 5κа κан бебе. Моево паκ има шиρоκо меше и не го пρефаќаат помалите.
     
  3. zuto

    zuto Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2014
    Пораки:
    3.856
    Допаѓања:
    28.387
    Земав canbebe 5ка и ни се многу покомотни од 4+
    Инаку немаме ни 8кг.
    E ајде сега.../:)
     
    На LaDyDoLl му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Rabbit

    Rabbit Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 септември 2012
    Пораки:
    2.252
    Допаѓања:
    45.680
    Пол:
    Женски
    И ние од пред некој ден сме на canbebe 5-ка, а не верувам дека малата има повеќе од 8,5кг. Ама овие ни се супер, 4-ката веќе почнаа да ни пропуштаат, а 4+ не ни земав да пробам зошто некаде прочитав дека немало голема разлика од 4+ и 5.
     
    На LaDyDoLl му/ѝ се допаѓа ова.
  5. fernandez

    fernandez Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2012
    Пораки:
    190
    Допаѓања:
    51
    јас да кажам искуство,сите пелени-да не набројувам пробавме повеке,сите ни пропуштаат само памперсот до сега се покажа најдобар никогаш ни нема пропуштено навечер дури и по 12саати некогаш,дека си спие.како и да е пак си се вративме на памперсот,9.900кг сме и користиме памперс 4ка скроз точни му се.
     
    На TIGARCE86 и slimy им се допаѓа ова.
  6. iki26

    iki26 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2012
    Пораки:
    3.483
    Допаѓања:
    17.463
    Pufisot(4) se namaleni vo Zito 660 mislam bea. Prethodno gi kupuvav po 740 ili 790 den
     
  7. TIGARCE86

    TIGARCE86 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2012
    Пораки:
    1.424
    Допаѓања:
    2.587
    Пол:
    Женски
    Мајки што користите Пуфис пелени информативно да знаете денес, во Веро видов дека има акција на Џамбо пакувањата со доста намалени цени...
     
    На Cuci81 и iki26 им се допаѓа ова.
  8. Kaffe

    Kaffe Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2015
    Пораки:
    549
    Допаѓања:
    663
    Пол:
    Женски
    До скоро го користевме паперс оригиналниот, но последниот пат купив canbebe и да кажам задоволна сум, ќе породолжиме со canbebe нема некоја голема разлика, освен во цената :)
     
  9. ELENA***

    ELENA*** Активен член

    Се зачлени на:
    31 март 2015
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    најпрво користевме ВИОЛЕТА и супер ни беа,бевме задоволни и потоа пробавме MOLTEX,исто се многу убави и многу сме задоволни од нив а и поевтини се.
     
  10. Ferfelina

    Ferfelina Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2015
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    48
    Пол:
    Женски
    од каде гикупувате moltex пелените?
     
  11. zuto

    zuto Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2014
    Пораки:
    3.856
    Допаѓања:
    28.387
    Дали ги има кај нас Huggies пелените?
     
  12. ELENA***

    ELENA*** Активен член

    Се зачлени на:
    31 март 2015
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Ние сме од Кочани,тука ги има во еден маркет.
     
  13. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.370
    Допаѓања:
    5.315
    Gi probavme dajpers stvarno se super. Taka da sigurno ke prodolzam so niv po meki se i po elasticni
     
  14. chocolade

    chocolade Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јули 2014
    Пораки:
    2.215
    Допаѓања:
    6.882
    Пол:
    Женски
    Ние користевме пАмперс и кога купив дајперс за проба беа како картон во споредба со памерсот. Сега купив canbebe и се ептен меки како памперсот. Задоволна сум. Плус беа на промоција хо еурофарм. 77 пелени за 650 денари мислам беа. Плус 2 пакувања гратис и едно за пресоблекување како поклон :)
     
  15. ilyan

    ilyan Популарен член

    Се зачлени на:
    6 април 2015
    Пораки:
    1.865
    Допаѓања:
    19.429
    Пол:
    Женски
    Jas koristam Good baby, gi kupuvam od kerfur vo city mall,epten mi se pogodeni. Koga mi se rodi malata koritev Pampers , megutoa celoto mi se isfrli, duri kako rani I se pojavija.Go frliv celo pakovanje. Ovie se eftini I mnogu ubavi, voopsto ne propustaat I se meki. Se uveriv deka cenata ne garantira kvalitet. Izvinete na latinicava od mobilen se pustam.
     
  16. SnowWhite91

    SnowWhite91 Популарен член

    Се зачлени на:
    15 септември 2012
    Пораки:
    1.153
    Допаѓања:
    1.398
    И ние до сега бевме на Canbebe, али ги видов Daipers на некаква акција во Рамстор, па ги земав и стварно сум презадоволна. Досега само Бекутанот што се покажаа многу лоши.
    Си продолжуваме со Canbebe и Daipers.
     
  17. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Pufies користев до пред месец дена, не дека не бев задоволна, туку по препорака на повеќе пријателки дека се задоволни од Dipers а и цената е пониска, преминав. И навистина се супер.
     
  18. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Ја бекутан купив уште пред да се породам, катастрофа жива се покажаа.
    А Daipers да во Рамстор се на акција, ама во КАМ се уште поефтини сега беа на акција, дали 465 или 485, одма 3 паковања земав :lol:
     
  19. SnowWhite91

    SnowWhite91 Популарен член

    Се зачлени на:
    15 септември 2012
    Пораки:
    1.153
    Допаѓања:
    1.398
    Да, ама па не сум видела во КАМ 3ка. На нас 4ката уште ни се големи, син ми има 7ипол кг (отприлика, не сум го мерела 3 недели), а во КАМ само 4ка и 5ка имаат.
     
  20. MilaP

    MilaP Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2015
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    53.143
    Пол:
    Женски
    Od pocetokot pocnavme so Pampers i ni odgovaraa.Koga napolni edna godina ajde si rekov da smenam,plus i kade kade poskapi od drugite se i zemav Canbebe na preporaka od prijatelka.Koga mi se nafrla deteto,gazeto crveno zar mu bese i sitni bruncinja,sto maki vidovme 1 mesec ne mozese da mu pomine i pak si se vrativ na pampers,mi bese strav da eksperimentiram pak.Inaku koristevme peleni do 2god.