1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најдобри пелени

Дискусија во 'Бебе' започната од Rossana, 6 мај 2010.

  1. НаталиЛили

    НаталиЛили Популарен член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2014
    Пораки:
    1.389
    Допаѓања:
    8.353
    Пол:
    Женски
    И јас земам од магацините, но сум приметила голема разлика од тие во магацин и од маркет.
    А имавме проблеми со црвенило на газето и затоа зедов бејби лов. А сега пак кога зедов од магацин Бекутан се испокинаа, а од Веро не.
    Ама поскапи се во веро.
    А дајперс до сега не сум пробала.
    Ќе ѕирнам и во овој магацин кај што земаш ти.
    Пишува негде име да го најдам полесно или не?
     
  2. Sky-butterfly

    Sky-butterfly Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 декември 2013
    Пораки:
    3.391
    Допаѓања:
    60.806
    Има голема табла изнад, анастасија, некако доаѓа во средина магацинот, или повеќе кон почеток на улицата кога тргнеш од веро.
    А мислиш има разлика? Јас немам приметено, додуша во последно време со син ми Дајперсот го купував од Кам, таму беа дури поефтини, се уште ги има таму всушност. Пробај ги, мислам дека ќе ти се допаднат, освен ако не ги сменија :)

    Јас од овој магацин земам се од сретства за чистење, козметика, влажни... се е поефтино.

    А бејби лав ми се чинат скапички кога ѕирнав пред некој ден во дм. а баш мислев да земам да ги пробам. Сигурно понатаму чисто да ги видам. Со син ми немав проблем со осетлива кожа, немаше реакција на ниту едни пелени, освен што пропуштаа некои, како Кан бебе нас не ни се покажа добри и бекутанот, ама па можев да експериментирам повеќе. Се надевам и со бебе да неам проблеми...ќе видиме.
     
    Последна измена: 24 мај 2015
    На НаталиЛили му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Smiley11

    Smiley11 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    268
    Допаѓања:
    167
    За какви магацини станува збор? Може да ми објасните? Каде се наогаат и сл? Влегуваш си земаш што сакаш како низ маркет или треба човек да имаш? Што има др во нив? Како се со цени? Ви благодарам :*
     
  4. НаталиЛили

    НаталиЛили Популарен член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2014
    Пораки:
    1.389
    Допаѓања:
    8.353
    Пол:
    Женски
    @Sky-butterfly Baby Love се исплака само џамбо пакувањето.
    Јас ги земав 5ката 715 денари за 70 пелени, а Бекутанот 60 пелени за 650 денари во магацин, во маркет се на 750.
    Ја направив математиката јас, од пуста мака :D

    @Smiley11 магацини за продажба на големо се, но во некои продаваат и на мало. Зависи.
     
    На Sky-butterfly му/ѝ се допаѓа ова.
  5. PUPICA

    PUPICA Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 јануари 2015
    Пораки:
    3.013
    Допаѓања:
    96.959
    Пол:
    Женски
    Majka a zosto ne probas pampers? Koga ke napravis matematika ke vidis deka neznacitelno se poskapi od drugite.(Na primer ako zemes jumbo pakuvanje,pelena ke ti dojde neceli 12 den sto vo sporedba so Bekutan i toa od magacin e epten mala razlika).A cesto gi ima i na akcija.Nie od prv den sme na pampers,eve 8,5m,2-3 pati dali propustile i toa po moja vina(jas loso gi zalepiv),super gi podnesuva.Mislam deka 100 den poveke se nisto.E,sega,uste pobitno dali vi odgovaraat na kozata.
     
    На darcy и НаталиЛили им се допаѓа ова.
  6. ubavka1

    ubavka1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јули 2013
    Пораки:
    717
    Допаѓања:
    741
    Да се надоврзам за памперс и дека со купување на кутија памперс најголемото паковање во зегин скоро да секогаш имаш гратис,дали влажни или ленор омекнувач,еве јас денес пак си зедов една кутија пелени и плус гратис ленор омекнувач си добив.
     
  7. Mrs.Bass

    Mrs.Bass Популарен член

    Се зачлени на:
    7 април 2012
    Пораки:
    897
    Допаѓања:
    7.317
    еднаш пишав сега само да го потврдам моето мислење - дефинитивно ПАМПЕРС...замена нема , бар јас не сум нашла.може е поскапо со 100денари ама дефинитивно вреди.

    пробав и кан бебе , дајперс,пуфис, бекутан-сите мали пакувања,единствено ДМ baby love беа супер и скапички.
    бекутан - ужас, купив мало пакување од 16пелени и од тие 16 4 беа фалш -немаа лепенки.ги рекламирав и од бекутан ми пратија ново џамбо пакување.
    не сум пробала еви бејби и виолета уште !

    купувам памперс џамбо пакување или кутија ,најефтино е во еурофарм со клуб картичка!
     
    На PUPICA му/ѝ се допаѓа ова.
  8. bile1986

    bile1986 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2009
    Пораки:
    148
    Допаѓања:
    186
    Пол:
    Женски
    Колку е цената во еурофарм јас ги земам во зегин 1137 плус гратис или ленор или влажни марамчиња
     
  9. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.190
    Пол:
    Женски
    Бејби лов скапи? Иста цена се со Дајперс и Џан бебе, барем од тоа што јас имам користено па затоа продолжив со Бејби лов. Мислам дека Памперсот се најскапи, затоа никогаш не се решив да ги користам.

    Колку пелени има во џамбо пакувањето на Памперс и за која бројка?
     
    На НаталиЛили му/ѝ се допаѓа ова.
  10. bile1986

    bile1986 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2009
    Пораки:
    148
    Допаѓања:
    186
    Пол:
    Женски
    112 пелени се од 3ката јас ги користам од раѓањето до ден денес не се ефтини ама и јас мислам дека се најдобри барем во првите месеци
     
  11. Mrs.Bass

    Mrs.Bass Популарен член

    Се зачлени на:
    7 април 2012
    Пораки:
    897
    Допаѓања:
    7.317
    @bile1986 сите големи пакувања на памперс се 750ден со еурофарм клуб картичка.
    @Kitten baby love вакви [​IMG]
    ги земав од капитол мол 499ден мислам беа и излегуваа по 14ден/пелена.инаку немам зборови супер се пелените, меки и не пропуштаат.

    а памперс од еурофарм големо пакување од 54пелени/бр,6 со еурофарм картичка се 750ден што значи исто му доаѓа 13,8ден/пелена.
    затоа и пишав скапички се:) , исто како памперсот!:cash:
     
  12. Artemida81

    Artemida81 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 април 2012
    Пораки:
    447
    Допаѓања:
    352
    Пол:
    Женски
    Ako kupuvas pampers gpp,vo paket sto se taka najeftino e. Vaka ti gi plakas mnogu poskapo koga kupuvas vo pomalo pakuvanje...vo carrefour ima popust na pampers paketite...1055 den. Na katalogot vidov...
     
    На Mrs.Bass му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Mrs.Bass

    Mrs.Bass Популарен член

    Се зачлени на:
    7 април 2012
    Пораки:
    897
    Допаѓања:
    7.317
    @Artemida81 да да :)земам и кутии тука од локална продавница 1100ден така да се исплати секогаш најголемото пакување
     
    На Artemida81 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. mila25ve

    mila25ve Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 октомври 2012
    Пораки:
    454
    Допаѓања:
    1.090
    Пол:
    Женски
    Јас купувам од стокомак babylino 4ка број околу 450ден беа на акција а внатре има 50, јас сум многу задоволна никогаш не ми пропуштиле
     
  15. zuto

    zuto Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2014
    Пораки:
    3.856
    Допаѓања:
    28.387
    Мајки дали има кај нас во Мк пелени што се облекуваат како гаќички?
    Нас ни донесоа Huggies многу се згодни и квалитетни ама за жал овде ги нема.
    Еве ги

    [​IMG]
     
  16. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.754
    Допаѓања:
    72.666
    Пол:
    Женски
    Ne sum videla kaj nas, ama cim vekje imate podarok kako se soblekuvaat posle so kakuski cim se oblakaat kako gakicki? :D
     
  17. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.190
    Пол:
    Женски
    Овие се за дечиња кои се во процес на одвикнување од пелени, така што повеќето деца какаат веќе во нокшир а гаќичкиве се само да не пушти малку неконтролирано (да се помоча).
    @zuto да провериш во Дм (или пиши им) знам дека на бејби лов има пелени за бањање па можно е да имаат и овие.
     
    На mariz му/ѝ се допаѓа ова.
  18. irenadaniel

    irenadaniel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 декември 2009
    Пораки:
    887
    Допаѓања:
    1.329
    Пол:
    Женски
    кога сме кај пелените ние сме во фаза на одвикнување ме интересира колку време траел процесот одвикнување и што им стававте на креветот навечер во случај да се помочка
     
  19. irenadaniel

    irenadaniel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 декември 2009
    Пораки:
    887
    Допаѓања:
    1.329
    Пол:
    Женски
    овие како гакички ми изгледаат како одлична идеа за во градинка бидејки ми кажаја дека дури не се одвикне целосно да не му ја вадам пелената а тој дома си кажува некогаш греши е сега во градинка неможам да предвидам дали ке згреши или не а од друга страна како целосно да го одвикнам ако знае дека за градинка си има пеленче
     
  20. zuto

    zuto Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2014
    Пораки:
    3.856
    Допаѓања:
    28.387
    Епа имаат лепенка вертикално по должина и се одлепуваат кога е полна пелената. Многу згодна работа. Инаку не се само за одвикнување оти се произведуваат од најмала величина. Овие се за машки деца. Јас прашав во аптека ама ќе прашам и во дм за секој случај.
     
    На mariz му/ѝ се допаѓа ова.