1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најдобри пелени

Дискусија во 'Бебе' започната од Rossana, 6 мај 2010.

  1. <3 pleza4e <3

    <3 pleza4e <3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 мај 2015
    Пораки:
    770
    Допаѓања:
    3.442
    Пол:
    Женски
    Да ти кажам се изначитав низ темава секакви искуства, и никако не си, незнаеш што да земеш како за прв пат, ајде има време уште ама пак кога ќе дојде денот сакам да сум спремна а не да мислам какви, што, како:D
    Другаркиве исто, секоја различни користи, ама сите почнале со памперс, незнам ни јас веќе што ќе правам:D Кога ги гледам во продавница сите ми се исти:D
     
    На mama89 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Sky-butterfly

    Sky-butterfly Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 декември 2013
    Пораки:
    3.391
    Допаѓања:
    60.806
    Па почни и ти со памперс newborn 1, после кои и да земеш ќе видиш самата, некому некои одговараат на другите не.
    Јас не би ти препорачала само бекутан да земеш, тие ми се мене најлоши.
     
    На makedonkamak, Eli23, joy1 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  3. darcy

    darcy Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2011
    Пораки:
    2.177
    Допаѓања:
    5.892
    Mene pampers premium 2 I 3 mnogu mi se svigjaa, sega sme na 4 I mi fali mrezickata :) Doduse za razlika od pomalite golemini, sega na 4 ne gledam nekoja razlika megju pampers premium I obicniot (osven vo cena). Se slagam deka Bekutan se najlosi.
     
    На makedonkamak и Kaetana им се допаѓа ова.
  4. zuto

    zuto Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2014
    Пораки:
    3.856
    Допаѓања:
    28.387
    А секако даваат примероци од одредени пелени во зависност од тоа во која болница ќе се пораѓаш па ќе ги пробаш.
     
  5. Sky-butterfly

    Sky-butterfly Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 декември 2013
    Пораки:
    3.391
    Допаѓања:
    60.806
    Е да. Во Гак даваат токму од Бекутан ама и Памперс :)
     
    На zuto му/ѝ се допаѓа ова.
  6. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.757
    Допаѓања:
    72.676
    Пол:
    Женски
    i vo Cair isto davaat od Becutan i Pampers.. so Becutan davaat i nekoi primeroci od kremite, mali tubi so obicnata detska vitaminska mast i od taa so cink, plus mast so ribino maslo (koe vrska si nema od jekoderm, jekoderm si e jekoderm) i kesicka sampon... a i jas se soglasuvam deka Becutan se najlosi peleni, kruti kako karton :/ Mislam deka i so dvata vida peleni i vlazni davaat... Bree 3m pominaa, zaboraviv hahah
     
  7. victoria

    victoria Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.943
    Допаѓања:
    28.796
    Пол:
    Женски
    Ima akcija vo tineks... Pampers gignat Jumbo pakuvanje namaleno na 849den.mislam deka akcijata trae do 02.08. Barav petka denes ase ostanato samo 3-ki i 6ki
     
  8. bruno.com

    bruno.com Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2014
    Пораки:
    336
    Допаѓања:
    254
    Пол:
    Женски
    Kako ste zadovolni so daipers poveketo gi falat i koja cena se?
     
  9. slimy

    slimy Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2012
    Пораки:
    1.361
    Допаѓања:
    1.443
    Пол:
    Женски
    и јас имам пробано даиперс и убави се многу, после памперсот од сите други даиперс е подобар.Јас зедов од кам поевтино е од другите 445 мкд е пакетот.
     
    На bruno.com му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Sky-butterfly

    Sky-butterfly Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 декември 2013
    Пораки:
    3.391
    Допаѓања:
    60.806
    Jas koristam sega pampers i kje gi koristam nekade do koga kje mi treba brojce 4, a togas kje se prefrlam na Daipers, gi imam koristeno so prvogo, super bea.
    Sega plakjam jumbo pakuvanje pampers 800 i nesto i ne e razlika so drugite peleni vo cenata, razlikata kje se oseti na pogolemi brojcinja a daipersot obicno naogjam samo pogolemi brojcinja, pa taka napraviv matematika :D
     
  11. stefanija70

    stefanija70 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 март 2014
    Пораки:
    481
    Допаѓања:
    952
    Kako jas da sum go napisala postot. So prvoto se iznadavav pari za pampers se dodeka edna serija ne mi se pogodi utka sekoj ama bukvalno sekoj pampers propustase i toa pampersot suv deteto utop mokro. Gi reklamirav zasto imav zemeno kutija od 1300 i kusur den bea togas i toa po mene ne e malku za takov feler. Mi gi zamenija za pomalo pakuvanje sensitive sto bea ok, ama toa mi bese too much za da prodolzam so niv. Togas gi otkriv daipers i mi bese zal za sekoj potrosen denar za pampersot. Ova bese poodamna, sega pak sum na pampers zasto ne mozam da najdam malo brojce daipers, a stom dojdeme do 4 odma ke smenime. Sega za sega pampersot ni e ok so kvalitet, se nadevam nema da imaat utki kako togas. Nego kazete kade ima vo momentov akcija na pampers da kupam?
     
  12. bile1986

    bile1986 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2009
    Пораки:
    148
    Допаѓања:
    186
    Пол:
    Женски
    Ако земаш кутија во зегин се сега 999 ден новите кути што се со помалку пелени ама за 3ка пак се исплака а jumboto мислам дека беа 750 ден во еурофарм со клуб картичка
     
    На stefanija70 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Sky-butterfly

    Sky-butterfly Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 декември 2013
    Пораки:
    3.391
    Допаѓања:
    60.806
    Јас ги земам во магацините што се на големо, во Тетово, и тука се 800'и нешто денари сите броеви од памперсот.
    И мене ми се супер квалитет до сега, ниеднаш не пропустиле. Имав добиено едно големо паковање бекутан и ајде демек да ги искористиме, буквално секоја втора пелена пропушташе, и мочките и каките.

    И да, сега на почетокот бидејќи имаат повеќе пелени се исплаќа, а дајперсот е 400 и нешто, ама само од тие поголеми бројчиња.
     
    На makedonkamak и stefanija70 им се допаѓа ова.
  14. bile1986

    bile1986 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2009
    Пораки:
    148
    Допаѓања:
    186
    Пол:
    Женски
    Дали знае некој до кога ќе се намалени памперсот во зегин?
     
  15. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.190
    Пол:
    Женски
    Јас да удрам еден апдејт за пелени...

    Никогаш до сега немавме пробано Пафис (или Пуфис, како и да се читаат). Добивме купонче за попуст во Зегин, со гратис две пелени за проба, се видоа Ок па решивме да го искористиме попустот, башка малце да го прчиме г'зот во шарени гаќички на плажа :lol: Купив паковање од 50 пелени и рачунав да го поминеме цел одмор (20 дена) со нив.

    Е арно ама освен прчењето, не ми остана ништо позитивно за да ги купам пак. Уште додека патувавме, правиме пауза и го гледам детево од напред хеланчињата утоп мокри. Се изначудив каде сум ја потопила, а тоа да ти пропуштила пелената. После таа случка ни пропушти уште два пати. Не ми се допаѓа и тоа што кога е преполна, внатре памукот се дели и распаѓа. Плус, газето и се ојаде на два пати, па средував со јекодерм. Поради тоа што протекуваа некогаш станував и сред ноќ и менував. Затоа пелените ни се потрошија порано, и без размислување си отидов до Дм да си купам од Бејбилов, тие што си ги користам веќе 7-8 месеци ;)
     
  16. irena.1

    irena.1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 ноември 2012
    Пораки:
    4.358
    Допаѓања:
    21.331
    Пол:
    Женски
    Луѓе јас пред пораѓај се изначитав за пелени и изнаслушав искуства. И на крај купивме едно мало паковање од бекутан колку за во болница. И нас ни се погодија. Еве месец и пол до сега само два-три пелени пропуштиле, газето му е супер до сега.Сега сме веќе на тројка, и влажни марамчиња користиме бекутан и витаминската крема. И сега гледам памперсот се секаде на попуст, па помислив да ги пробам, но сите ме предомислуваат, ми викаат штом едни му одговараат не менувај.
     
  17. Bibi 88

    Bibi 88 Активен член

    Се зачлени на:
    6 март 2015
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    54
    Пол:
    Женски
    И ние скоро сите ги пробавме, бекутан се дебели и крути никако за овој летен период. Најзадоволна сум од пуфис ама обичните не дизајнираните.
     
  18. stefanija70

    stefanija70 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 март 2014
    Пораки:
    481
    Допаѓања:
    952
    Eve update od mene, najdov daipers 3 na akcija i super se, epten zadovolna sum, a najbitno od se nemase promeni kaj bebusot, nemase crvenila i sl. Becutan dobivme vo bolnica, pogolemi se od pampers istoto brojce, ama mnogu kruti i gazeto crveno za 2 saati. Isto i lasticinjata nekako mi bea labavi i
    propustaa od strana, sto znam moze da ni bile golemi ama radi crveniloto sto ni go napravija ne bi probala pak. Daipersot za razlika od pred 3-4 god.koga kupuvav e uste potenok. Nas ni se pogodija.
     
    На makedonkamak му/ѝ се допаѓа ова.
  19. ilyan

    ilyan Популарен член

    Се зачлени на:
    6 април 2015
    Пораки:
    1.865
    Допаѓања:
    19.429
    Пол:
    Женски
    koja cena se Daipersot? Kolku parcinja ima? Nie sme na canbebe 3, ama sakame da smenime.
     
  20. stefanija70

    stefanija70 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 март 2014
    Пораки:
    481
    Допаѓања:
    952
    Imase akcija vo vero namaleni mislam 480 den deka gi zemav ili 490 tuka negde bea, 56 parcinja ima vo trojkata. Inaku trojka kako brojce ja nema redovno i tesko se naoga, 4 i 5 gi ima segde.
     
    На ilyan му/ѝ се допаѓа ова.