1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најдобри пелени

Дискусија во 'Бебе' започната од Rossana, 6 мај 2010.

  1. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.756
    Допаѓања:
    72.668
    Пол:
    Женски
    Jas ovde iskustva sto citav zemav daipers i primetiv kaj jajcencata i od strana mi bese cel nafrlan... Dali deka smeniv gi zemav tie neznam :/ i zemav 4ka Pampers bidejki 3ka mi propustaa mnogu i stvarno sinko moj bil za 4ka, iako e 3ipol meseci haha do sega ni edna ne mi propusti.. puna kakana mocana ic.. on ima 7ipol kg, a Pampersot se od 7 do 14kg.. ama i dolg e pa zatoa ni odgovaraat..
     
  2. makedonkamak

    makedonkamak Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 октомври 2013
    Пораки:
    3.616
    Допаѓања:
    26.999
    Пол:
    Женски
    Jaс од овие сум презадоволна и плус на топлово време се одлични. Чиста 10-ка, а додека другите Памперс т.е тие во зелено пакување многу ми пропуштаат. Од нив не сум задоволна, images.jpg
     
  3. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.756
    Допаѓања:
    72.668
    Пол:
    Женски
    Ne propustaat ama me nerviraat sto nemaat elasticni lepenki... Ednas malo pakovanje kupiv, ama ne mi se svigjaa... Edvaj gi mestev :D
     
    На makedonkamak му/ѝ се допаѓа ова.
  4. SnowWhite91

    SnowWhite91 Популарен член

    Се зачлени на:
    15 септември 2012
    Пораки:
    1.153
    Допаѓања:
    1.398
    Za onie koi koristat canbebe vo zegin se na nekakva akcija, namaleni im se. Jas vcera zemav paket od 80peleni so gratis malo paketce od 10 peleni za 683den. Prethodno samo golemiot paket im bese 760den.
     
  5. Bibi 88

    Bibi 88 Активен член

    Се зачлени на:
    6 март 2015
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    54
    Пол:
    Женски
    која бројка ја зимаш?
     
  6. SnowWhite91

    SnowWhite91 Популарен член

    Се зачлени на:
    15 септември 2012
    Пораки:
    1.153
    Допаѓања:
    1.398
    4ka, a drugite broevi neznam po kolku peleni imaat vo najgolemoto pakuvanje
     
  7. Kaetana

    Kaetana Популарен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2011
    Пораки:
    2.919
    Допаѓања:
    14.562
    Пол:
    Женски
    Ние до сега бевме со памперс премиум, задоволна бев.
    Решив да сменам чисто за да пробам што друго се нуди на пазарот. Земав и бејбилав и џан бебе.

    Морам да кажам дека од џан бебе сум многу задоволна. Прво, нема лепак на лепенките и можам полесно да ја извадам кога одам да ја мијам беба, второ не пропуштаат ич.

    Ќе тераме со нив сега за сега, затоа што стварно ми се гледаат поубави од памперсот.
     
  8. volsebna

    volsebna Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2012
    Пораки:
    1.162
    Допаѓања:
    805
    Пол:
    Женски
    џан бебе? де ако сакаш сликај ги и кажи каде се продаваат и по која цена? Јас имам близначки по 2 месеца и до сега користев памперс премиум -белиот, но малку ми е скап искрено, и кај едната сега ставам бекутан, и добро ги поднесува, другата ми е на памперс -зелениот, од бекутан изфрли осип, на кам бебе и двете имаат осип... на 2ка сме.. сега за сега со Бекутанот сме добри со едната, ама сакам да сменам и кај другата... ама незнам 2ка какви има други и по која цена? за џан бебе и бејбилајф искрено прв пат слушам
     
  9. pepus

    pepus Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    695
    Допаѓања:
    156
    Џан бебе мислам дека е кан бебе само што директен превод од турски би бил џан а не кан , бејбилаф ги има во дм маркетите ако сте над бр 3 има пакет џамбо пакување со пелени за околи 800 и нешто денари 3ка се 100 пелени 4ка не знам 4+ 76 а 5ка 72 пелени ги кортистев со првото детеи ок се со второво користам хелен харпер од зегин и сум задоволна зимам бр 2 има 78 пелени + 2 пелени даваат гратис како тестери спакувани и 2 пакувања влажни марамачиња кан бебе се за 564 денари ама не знам до кога трае акцијата пелената е супер бебчо не се исфрли и убаво ни упива засега
     
    На Kaetana му/ѝ се допаѓа ова.
  10. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.756
    Допаѓања:
    72.668
    Пол:
    Женски
    Can bebe, Evy baby, Daipers se pomekicki peleni, isto i Pufies se mn ubavi (bez nikakvi gelovi vnatre) ama mislam i tie ne se nesto eftini, ama sigurno se poeftini od Pampers premium, tie lukzus se :D
     
  11. Kaetana

    Kaetana Популарен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2011
    Пораки:
    2.919
    Допаѓања:
    14.562
    Пол:
    Женски
    Да, џан бебе се кан бебе (на турски "с" е наше "џ")...

    А бејбилав ги има во дм маркетите како што пиша pepus, отприлика е 10 денари пелена, а може и помалку ако се поголеми пакети. Не се лоши.
     
  12. galapce

    galapce Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 ноември 2014
    Пораки:
    4.318
    Допаѓања:
    106.804
    Пол:
    Женски
    Jas na pocetok pocnav so Pampers ama bebus odma se isfrli i gi smeniv.
    Neznam dali bese od niv ili od vlaznite na pampers.
    Odma vtoro sto probav bea Canbebe,mu odgovaraa i ne gi menuvam dur ne mu skodat na
    kozickata.
    I nie preminavme na 4 ka.3 ka ne ni odgovatrase veke ama dur davidam deka 4 ka pocnuva od 7kg.Deka na 3 ka pisiva do 9 kg!mislev 4 ka ke pocne od 9.:tmi:
    Zasega sum zadovolna i od cena i od kvalitet.
    Moram da napomnam deka koga zemavme so gratis maramici(koi ne gi koristam za bebus,koristam Bekutan),kvalitetot im bese poslab.Bea nekako pokruti.Zatoa ne zemam so gratisi i na akcija.
     
    На mariz му/ѝ се допаѓа ова.
  13. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.756
    Допаѓања:
    72.668
    Пол:
    Женски
    I jas taka mislev deka 4ka so 9kg treba :D a koga probav 4ka Pamers koja razlika, jas zagreota 3ka mu stavav edvaj hahaha
     
  14. volsebna

    volsebna Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2012
    Пораки:
    1.162
    Допаѓања:
    805
    Пол:
    Женски
    најефтини се bekutan, малку се крути, ама добри се, ако ви ги поднесува бебето, а памперс премиум се најквалитетни, но најскапи :)
     
  15. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.756
    Допаѓања:
    72.668
    Пол:
    Женски
    Jas procitav deka ti se nafrluva ednoto devojcence i bi ti gi preporacala Pufies, nemaat nikakov gel vnatre, probaj malo pakovanje mene mnogu mi se ubavi tie no dezenot me nervira, epten se zenski :D so srcenca rozevo violetovi se... a jas since imam :D sega go ostavam nekogas po peleni i zatoa Pampers zemav barem tie ne se epten zenski :D
     
  16. Bibi 88

    Bibi 88 Активен член

    Се зачлени на:
    6 март 2015
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    54
    Пол:
    Женски
    се сложувам, и јас ги користам многу се добри.
     
  17. Sky-butterfly

    Sky-butterfly Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 декември 2013
    Пораки:
    3.391
    Допаѓања:
    60.806
    Jas puffies gi koristev so sin mi, ama smetam deka obicnite puffies se mnogu podobri i pomeki otkolku tie dezeniranite. Mada se stosni, ne bea be so srcinja, bas bea sarenki.

    I dajpersot mi se skoro isti ko puffies, poeftini se samo pa ostanav na niv do kraj.

    Sega so malava uste koristam pampers pa posle kje preminam na dajpers.
     
  18. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.756
    Допаѓања:
    72.668
    Пол:
    Женски
    14392310853581604782568.jpg
    Eve sega bas nosi Pufies, po zenski se, barem mene taka mi izgledaat :D a fashion colection nemam kupeno do sega, poskapi se baska i neznam ni kakvi se.. :) Ovie se mekicki, bez gelovi, beli se vnatre... i ne propustaat ic, samo ovie do sega ne mi propustile ni ednas.. :)
     
  19. Sky-butterfly

    Sky-butterfly Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 декември 2013
    Пораки:
    3.391
    Допаѓања:
    60.806
    Aa ne se razbravme, jas mislam ti se vreme zboris za onie dezeniranite. :D
    Sto znam, jas gi koristev ako se so ovaa boja, ne gledav na toa.
    A dezeniranite se slatki ama ovie obicni mi bea podobri.
     
    На mariz му/ѝ се допаѓа ова.
  20. pilenka

    pilenka Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2013
    Пораки:
    798
    Допаѓања:
    3.494
    Пред некое време земав Дајперс сензитив, кога беа на акција во Веро и се покажаа со многу лош квалитет.
    Мочканото се собира на едно место,посебно кај газето, на задната страна, а другиот дел останува сув и се тутка. (facepalm)Продолжувам со Бејбилав.