1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најдобри пелени

Дискусија во 'Бебе' започната од Rossana, 6 мај 2010.

  1. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.754
    Допаѓања:
    72.665
    Пол:
    Женски
    Toa e do goleminata na kukovite, butkite, gazeto... Normalno deka i polesno bebe, koe e povisoko kje nosi pogolemo brojce, moze da se kaze duri i isto brojce so ponisko bebence, a pobuckasto :D jas gledam po drugarkite, bebinjata ni se tuka nekade, na 2meseci ednoto nosese uste 1, drugoto 2ka, a sin mi 3ka :D a so kilaza ne bea nekoja drasticna razlika.. :)
     
    На zuto му/ѝ се допаѓа ова.
  2. galapce

    galapce Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 ноември 2014
    Пораки:
    4.318
    Допаѓања:
    106.804
    Пол:
    Женски
    @zuto i jas go primetiv istoto.Prasav vo apteka i aptekarkata veli,razlicni firmi dve imale kja otkupeno licenata ili taka nesto bese.Tie od 80 broja se dobri a tie od 50 i mene ne mi se dopagaat.Bas kako so opisa.
     
  3. Kaetana

    Kaetana Популарен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2011
    Пораки:
    2.919
    Допаѓања:
    14.562
    Пол:
    Женски
    @galapce
    Земав и јас на акција и баш како што пиша - ко различен квалитет да се... На пелената ѝ фали гел... Ако претходно беше зеленка кај гелот, сега е прошарана... Среќа не пропушта, ама дефинитивно има разлика...
    Значи кои се подобрите за земање?
     
  4. galapce

    galapce Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 ноември 2014
    Пораки:
    4.318
    Допаѓања:
    106.804
    Пол:
    Женски
    za gelot ko da fali kaj site.ednas da se izmoca bebus odma mi mirisa.Tuku ovie sto se od 50 broja se nekako pomali,pnekomotni.Nie sme na4ka.A tie od 80 se pogolemki nekako i vo golemina i komocija po mi se dogagaat.
    Neznam dali da probam drugi.
     
    На Kaetana му/ѝ се допаѓа ова.
  5. *цветче*

    *цветче* Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 февруари 2015
    Пораки:
    319
    Допаѓања:
    1.249
    Пол:
    Женски
    Ние уште немаме 2месеци а веќе сите пелени ги испробавме: памперс премиум care (таа мрежичката му се лепи за јајцињата и се врежува), обичен памперс (леле луѓе катастрофа од пелени, само мушамче со ептен малку памук, каката течеше од сите страни, само големината ни се погоди), кан бебе (двојката се премногу куси од напред и лепенките речиси воопшто не лепат, пстојано ни се измрдуваше, а тројката ни беа големи од сите страни). Сега користам puffies 2ка и за сега сум презадоволна и од големина, облик, впивање... Ме измачија пелениве
     
    На mariz му/ѝ се допаѓа ова.
  6. mama89

    mama89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2015
    Пораки:
    1.019
    Допаѓања:
    9.331
    Пол:
    Женски
    Лелее 5 ме фана како ве зачитав мајки,:) ии сега ептен сум збунета за некоја недела ќе одам на главен шопинг за бебето ииии за пелени се мислев...може рано е 8 ми месц сум..но мора и на тоа да мислам...мислев памперс за почеток од тој како златен го рекламират и мн мајки го фалат други викате не памперс,некој вака некој така незнам збунета сум скроз какви ли да земам???
     
  7. mimi****

    mimi**** Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 август 2015
    Пораки:
    603
    Допаѓања:
    3.636
    Пол:
    Женски
     
  8. mimi****

    mimi**** Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 август 2015
    Пораки:
    603
    Допаѓања:
    3.636
    Пол:
    Женски
    Zdravo jas sum nova na forumot i toplo ti gi preporacuvam pampers.Imam dete od 4 godini veke odamna ne koristeme ama dodeka mu stavav samo pampers.Nezamenlivi se.Pozz
     
    На mama89 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. darcy

    darcy Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2011
    Пораки:
    2.177
    Допаѓања:
    5.892
    Jas od Pampers premium bev mnogu zadovolna, posebno velicinite 2 I 3. Vekje 4 ne mi bese nisto podobra od obicniot pampers. Uste imam probano Becutan I Evy baby (dvete uzas), a Puffies 4 mi bea sosema vo red (iako sega sme pak na obicen Pampers).
     
    На Kaetana и mama89 им се допаѓа ова.
  10. ilyan

    ilyan Популарен член

    Се зачлени на:
    6 април 2015
    Пораки:
    1.865
    Допаѓања:
    19.429
    Пол:
    Женски
    Moevo bebe pocna so pampers se isfrli, rani I se otvorija. Posle prodolziv can bebe,super she pokazaa. Puffies se ok,bekutan katastrofa. Sega zemav Good baby Bea na akcija go Carrefour , odlcno se pokazaa.
     
    На mama89 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. eatpraylove90

    eatpraylove90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2015
    Пораки:
    550
    Допаѓања:
    861
    Пол:
    Женски
    Mamicki moeto since se isfrli mnogu na preponite i na gazeto kako so mozolcinja so belo kako gnojce...Gi koristam pampers a vlazni maramici ne koristam na sekoe kakanje go odmivam so voda i so caj od kamilica i pamukce. Mi treba sovet koi peleni da gi zemam? Najverojatno ovie mu se kruti pa da probam so dr.
     
  12. pilenka

    pilenka Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2013
    Пораки:
    798
    Допаѓања:
    3.494
    Памперсот неможе да му се крути, тие се најмеки. Едноставно не му одговараат. Од тие што сум ги пробала (моментално користам Памперс) како најмеки и со добар квалитет се Бејби лав.
     
  13. Miss.Sweet

    Miss.Sweet Популарен член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2011
    Пораки:
    1.001
    Допаѓања:
    4.535
    Оние што користат pampers 3ка, во Зегин се на акција големите кутии со 108 пелени и гратис шише за млеко/вода/сокче за цена од 1050 денари.
     
  14. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.560
    Пол:
    Женски
    На помалиот син веќе еден месец му користам пелени Tojours. Во едно пакување има 20 пелени, а цената им е 150 денари. Супер се пелените и повеќе ми се исплатат од другите пелени.

    [​IMG]
     
    На referentka и mariz им се допаѓа ова.
  15. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.368
    Допаѓања:
    317.540
    Пол:
    Женски
    А каде ги има?
     
  16. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.560
    Пол:
    Женски
    Јас ги купувам во еден маркет кај мене во населба. Купувам 4-ка, а понекогаш и 5-ка. Петката се 165 денари. Прашај на Бит пазар. Таму се продаваат пелени по 20 во пакување.
     
    На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.190
    Пол:
    Женски
    Да ти помогнам за да не бидеш толку збунета :)
    Купи онакви какви си планирала, па ќе видиш како му одговараат на бебенцето, па ако треба ќе менувате понатаму. Мој совет за почеток потрошете едно пакување од средните, со 40-50 пелени, би требало да ви траат околу 10 дена.
     
    На Kaetana и mama89 им се допаѓа ова.
  18. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.754
    Допаѓања:
    72.665
    Пол:
    Женски
    Gi ima vo Zito marketite :)
     
    На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.560
    Пол:
    Женски
    Не дека сакам да им правам реклама на пелените Tojours, aма навистина се добри. До сега не ми пропуштиле. Бев задоволна и од Бекутан, ама овие ми се поисплатливи. Тенки се, а многу впиваат.
     
  20. galapce

    galapce Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 ноември 2014
    Пораки:
    4.318
    Допаѓања:
    106.804
    Пол:
    Женски
    Lele @Kitten 40 50 peleni da trat 10 dena?Pa nie menuvame po 8 do 120 dnevno.Ne mi e cel da naogam maana,ama mi padna cudno.
    Po kolku peleni odprilika menuvate dnevno?Ili i toa si zavisi od vozrasta?Mada znam deka konkretna brojka ne postoi,ama sepak za odprilika pet mesecna vozrast me intresira po kolku menuvate?

    Za dali ke odgovaraat nekoi peleni,jas pred se bi probala odnajmalite pakuvanja,edno do dve.
    Se mislam i jas da probam drugi da napravam sporedba,no na pocetok od Pampers se isfrlivme i zatoa ne mi se eksperimentira.
    Blazesivi niz skopjeto imate daleku pogolem izbor i za peleni i za se.