1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најдобри пелени

Дискусија во 'Бебе' започната од Rossana, 6 мај 2010.

  1. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.553
    Допаѓања:
    72.392
    Пол:
    Женски
    Jas imam povekje probano i najvekje mi se svigjaat Pampers, Pufies i Babylove, ne propustaat :) od Babylove sum voodusevena haha :D mnogu ubava elasticna, meka pelena, ima rastegnuvacki lastik i pozadi kaj grbceto, pa tolku i da ja zalepam cvrsto ne go stega, tolku ubavo se prilagoduva sto duri kako gakjicki da nosi :)
     
    На Sunshine_1979 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. kallias

    kallias Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    3.782
    Допаѓања:
    6.983
    А која е цената на Babylove? Синчето сигурно носи 4-ка, мојата за сега 3-че па ако се сеќаваш пиши кои се цените :)
    Thank u :*
     
  3. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.553
    Допаѓања:
    72.392
    Пол:
    Женски
    Uf sega imam Pufies kupeno, no bese sekoe brojce ista cena, a od 1 pa kako sto odi nagore se pomalku peleni vo pakuvanje, kako i site drugi peleni neli :D Jumbo kupivme bese nekade 800 i nesto den, tuka nekade so Pampers ako ne i poeftinko :)
     
    На kallias му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Manuela.

    Manuela. Популарен член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2015
    Пораки:
    292
    Допаѓања:
    3.384
    Пол:
    Женски
    Јас сум најзадоволна од памперс,други не сум купила.Пробав од другарка дајперс и хелен харпер ама ми пропуштија и тераме само со памперс.Е сеа соленко е ама па бар не пропуштиле до сега.Купуваме кутија 4 од 90 пелени,1100 денари:)
     
  5. Miss.Sweet

    Miss.Sweet Популарен член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2011
    Пораки:
    1.001
    Допаѓања:
    4.535
    Во Зегин се на намалување 4ка 99 пелени 979 ден ;) Исто и Пуфис дизајнираните 50 пелени се 475 ден. Вчера земавме Пуфис да ги пробаме и не пропушти цела ноќ 11 часа. Вака ми се допаѓа материјалот, меки се а за пропуштање ќе видиме деновиве. Инаку до сега користевме Памперс актив бејби и презадоволна сум. Ги пробав на почетокот кан бебе и дајперс но не бев задоволна пропуштаа.
     
    На mama89 и Manuela. им се допаѓа ова.
  6. Asja

    Asja Популарен член

    Се зачлени на:
    25 март 2011
    Пораки:
    456
    Допаѓања:
    1.108
    Пол:
    Женски
    Зависи кој како ќе се научи,јас ,да ви кажам право од првиот ден му ставав Babylove и тоа е најдобриот избор што сум го направила.Никогаш не ми пропуштиле ,ниту сме имале проблеми со црвенило. За секоја пофалба се ! Топло ви ги препорачувам.Ние сега сме на 4 ,значи од 7-15 кила,цената е 815 ден ( 84 пелени )..
     
  7. MissDior

    MissDior Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2011
    Пораки:
    1.180
    Допаѓања:
    10.084
    Ако може некоја мама да ми објасни разлика помеѓу зелените и портокаловите памперс? За бебуш ги користам обичните зелени памперс 4, бебушка е 8500 ама буцкасто е и заоблено Во последно време гледам дека пелената што ја носи навечер и прави рецки и цела е исшарана. Мала е килажата за 4+, па се мислам дали да земам приемиум или некоја друга фирма ќе ми препорачате.
     
    На Eli23 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Bradshaw12

    Bradshaw12 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2013
    Пораки:
    65
    Допаѓања:
    40
    Пол:
    Женски
    Здраво мами, да прашам за новороденче какви пелени да земам? Сакам да земам Памперс премиум ама гледам има едни од 2-4кг и едни од 3-5кг...е сега пошто не знам беба колкава ќе се роди како да знам од кои пелени да купам?
     
  9. kallias

    kallias Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    3.782
    Допаѓања:
    6.983
    Dali gi ima uste pelenite vo Zito marketite sto se prodavaat okolu 130 den 20 peleni bea, pred nekoe vreme. Znaete dali seuste gi ima?
     
  10. katalina

    katalina Популарен член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2010
    Пораки:
    1.605
    Допаѓања:
    768
    Пол:
    Женски
    Da gi ima ako mislis na tie sto se pakuvani vo prozirna ambalaza.Toujour mislam se vikaa,20 peleni 149 denari.Bas pred 3 dena zedov od niv 5ka koristime nie.E sega pomalite brojki mislam bea poeftini okolu 120-130den.Inaku pelenite se super za cenata (y)
     
    На kallias му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Kaetana

    Kaetana Популарен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2011
    Пораки:
    2.919
    Допаѓања:
    14.561
    Пол:
    Женски
    Јас би ги земала тие од 3-5. Мислам дека нема некоја страшно голема разлика. Ќе видиш и према гинеколошките прегледи - иако не можат да ти кажат конкретно, ама би требало да е тука некаде бебето...
     
    На Bradshaw12 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Sky-butterfly

    Sky-butterfly Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 декември 2013
    Пораки:
    3.391
    Допаѓања:
    60.805
    Јас пример и за двете деца земав едно помало пакување 2-4, па за понатаму продолжував со џамбо пакувања.
     
    Последна измена: 10 март 2016
    На Espadrila и Bradshaw12 им се допаѓа ова.
  13. Espadrila

    Espadrila Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 април 2013
    Пораки:
    1.142
    Допаѓања:
    20.715
    ^ Истото и јас ќе ти го препорачам.И ќе си земиш обично паковање од околу 20 парчиња. Тоа таман за 2-3 дена ( на почеток по 7-8 пати на ден ќе кака).Па ќе видиш следна бројка која ќе ти треба.
     
  14. Sunshine_1979

    Sunshine_1979 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2015
    Пораки:
    1.351
    Допаѓања:
    11.927
    Пол:
    Женски
    Многу сум задоволна од Babylove пелените. Според мене на исто ниво со Памперс се!
    Многу ме разочараа Бекутан - имавме промоција од болница 2 пелени ама не ги бива, како од картон да се направени, без ластиче и невпивливи!
     
    На zuto и mariz им се допаѓа ова.
  15. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.553
    Допаѓања:
    72.392
    Пол:
    Женски
    помалите бекутан се многуууу крути, а имав подарок јас 4ка бекутан и тие за чудо беа меки.. а babylove никогаш нема да ги сменам :D
     
  16. kallias

    kallias Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    3.782
    Допаѓања:
    6.983
    Da da za tie prasuvav :) Poracav vekje, cekam da ni gi donesat, 3 ka koristitem 129 den. bile vo Zito marketite
     
  17. zuto

    zuto Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2014
    Пораки:
    3.856
    Допаѓања:
    28.386
    Јас пак еднаш земав од тие од жито и никогаш повеќе. Ај што пропуштаат за многу кратко, па и му го врцрвенуваа газето на синко, жар беше.
    Туку сакам да ги пробам и тие babylove, гледам исто ги фалите, во dm ли ги има или било каде?
     
  18. pilenka

    pilenka Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2013
    Пораки:
    794
    Допаѓања:
    3.491
    Јас само во дм ги имам сретнато, а и употребувано, ама пак се вратив на памперс. Внатрешните ластичиња ми беа доста стегнати, а мојата има бутки, па затоа:)
     
    На zuto му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.189
    Пол:
    Женски
    Babylove се марка на Дм, така што да, само во Дм ги има.

    И јас нив никогаш не би ги сменила, откако ги открив кога имаше 6-7 месеци, само од нив купувам.
     
    На zuto му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Mrs.Bass

    Mrs.Bass Популарен член

    Се зачлени на:
    7 април 2012
    Пораки:
    897
    Допаѓања:
    7.317
    имаме пробано разни видови на пелени , најзадоволна сум од памперс и дм бејбилове...последно купив виолета оние новите што ги рекламираат и да Ви кажам право-ТОП СЕ! комотни со убави ластики и упиваат многу...ќе видиме до крај како ќе биде- додека го потрошиме пакувањето!:)