1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најдобри пелени

Дискусија во 'Бебе' започната од Rossana, 6 мај 2010.

  1. slobodka

    slobodka Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.114
    Допаѓања:
    2.705
    Пол:
    Женски
    Na pampers premium. I denes menuvam na sekoj tri casa pred podoj, imame cetiri meseci. Prvite tri meseci na tri casa menuvav i navecer sega navecer ne.
     
    На bella24 и DigY им се допаѓа ова.
  2. sunshine2015

    sunshine2015 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2015
    Пораки:
    722
    Допаѓања:
    4.488
    Пол:
    Женски
    На почетокот повеќе, од 8-10, после се намалува па сега сме со околу 5-6пелени.
    Јас кан бебе ги користам, добри се иако некогаш кај ластиците знаат да пуштат. Виолета ги имам пробано и они се исто добри. Хелен харпер не ми се допаднаа иако се доста ефтини и исплатливи.
    Треба да си пробаш различни и ке си најдеш кои ти одговараат највеке.
     
  3. mimidjon

    mimidjon Популарен член

    Се зачлени на:
    22 август 2010
    Пораки:
    1.319
    Допаѓања:
    2.320
    Јaс пaмперс користам имaв и бекутaм oд болницата пoклoн и ксн бебе земaв пo препoрaкa нa еднa пријaтелкa ,сепак мoе мислење зa квалитет пaмперсoт се први пa кaн бебе и бекутaн .Нo зa ценaтa немa мнoгу рaзликa вo квалитетот нa пaмперс и кaн зaтoa мислам сегa би прoдoлжилa сo кaн бебе зoштo секaкo менувaме пoчестo a здравје понатаму мoжее пaк пaмперс зoштo мнoгу се скaпи вo oднoст нс другиве a јaс трошам мнoгу,пa секој некa си одлучи
     
    На zuto, joy1 и DigY им се допаѓа ова.
  4. bella24

    bella24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2014
    Пораки:
    563
    Допаѓања:
    789
    Памперс премиум кеар на почетокот трошев 8 до 10 пелени сега 5 до 7. 2 и пол месеци е користам 2ка 80 вроја 850 од зегим
    Н. Нареден пакет ќе треба 3ка да земам иста цена 60броја. Е сега обичноте памперс актив бејби нз колку се и која цена се 3ката. Знае некој?
     
  5. ivi1987

    ivi1987 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    3.883
    Допаѓања:
    76.008
    Пол:
    Женски
    Majki,help.Imame problem so pelenite,mnogu propustaat,maka macam veke podolgo vreme i neznam veke sto da mu zemam.Pocnav so Canbebe,pa probav Pampers,produziv so Babylove i site propusyaat uzasno.Samo sto ke se iskaka se ide u grpce,a veke nekolku dena i mokar noke go naogam.Se mislam pomegu Daipers i tie Tuzurs,koi se podobri od iskustvo?
     
  6. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.364
    Допаѓања:
    317.424
    Пол:
    Женски
    Da ne mu zemas pomalo brojce od sto treba?
     
    На Kaetana му/ѝ се допаѓа ова.
  7. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.913
    Допаѓања:
    32.519
    Пол:
    Женски
    Тужуρ се добρи пелени, а евтини. И Дајпеρс се добρи. Земи поголемо бρојче штом сите пелени пρопуштиле.
     
    На ivi1987 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Santaa

    Santaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2015
    Пораки:
    432
    Допаѓања:
    357
    Пол:
    Женски
    I kaj moeto pocnaa da propustaat, zemav pogolemo brojce bidejki vekje go izrasnuvase :) i sega e ok, inaku babylove koristime, tusors ednas probav ama nekako kako pokruti da mi se ili taka mi se cini :)
     
    На ivi1987 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. ivi1987

    ivi1987 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    3.883
    Допаѓања:
    76.008
    Пол:
    Женски
    Probuvav od site i pomalo i pogolemo brojce i od site stom se iskaka propustaat,a Babylove sega pocnaa i mocka da propustaat.
     
  10. alisijad

    alisijad Популарен член

    Се зачлени на:
    1 март 2015
    Пораки:
    3.305
    Допаѓања:
    6.759
    Пол:
    Женски
    Babylove и мене ми прoпуштaaт, сегa му зедoв нa Бекутaн, не прoпуштaaт сегa зa сегa.
     
    На TutiFuti му/ѝ се допаѓа ова.
  11. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.690
    Допаѓања:
    72.588
    Пол:
    Женски
    Babylino zeniii :) Pelenite ne se ramnat ni so Pampers, preubavi se, grcki peleni.. eve ako nekoja gi koristi neka kaze, ama stvarno nemaat maana :)
     
  12. Kaetana

    Kaetana Популарен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2011
    Пораки:
    2.919
    Допаѓања:
    14.562
    Пол:
    Женски
    Јас само да си пишам дека многу се израдував тука што си најдов памперс премиум 5ка, и се исти како малите бројчиња... Со мрежичка, со сѐ!
     
    На LadyC му/ѝ се допаѓа ова.
  13. MissDior

    MissDior Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2011
    Пораки:
    1.182
    Допаѓања:
    10.085
    @mariz каде се продаваат babylino? Од моето искуство со бекутан, канбебе, бејби лав и памперс, после експериментирање со едно пакување пак се враќав на памперс, досега најдобри се покажале.
     
  14. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.690
    Допаѓања:
    72.588
    Пол:
    Женски
    Vo Stokomak.. mekicki se, ne propustaat, @eleni27 I @Kitten bas mislam pocnaa da kupuvaat od niv, neka kazat iskustvo... :)
     
    На MissDior му/ѝ се допаѓа ова.
  15. џунџуле

    џунџуле Популарен член

    Се зачлени на:
    2 август 2016
    Пораки:
    786
    Допаѓања:
    1.481
    Пол:
    Женски
    И pufies се добри. Ние канбебе и пуфис користиме, ок се. Инаку ако е мала пелената протекува од декаде какашката, особено ако е потечна а пелената врќе поднаполнета, цело грпче лом ни беше. Одма нареднипт ден зрмав поголемо бројче и беше ок после.
    Инаку машките знаат еден период да се постојано со прокиснато кругови кај половината преку ноќ.
     
  16. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.190
    Пол:
    Женски
    Многу зависи и колкаво е бебето, значи дали има сеуште течна кака или нормална. Кога беше бебе ќерка ми, добри се покажаа и Памперс и Дајперс и Џан бебе, од ни едни не ми протекуваше толку често но кога ги открив Бејбилав (тогаш имаше околу 6-7 месеци) се задржав на нив година и пол.

    Кога имаше годинка ќерка ми купив Пуфис зашто беа фенси и шарени, и уште првата ноќ беше мокра до гуша :envy: Ги дотрошив и никогаш повеќе не купив. За Бекутан неможам да зборам, имам користено само неколку од оние промотивните.
    Но незнам што се случи со Џан бебе, еднаш бев во ситуација да морам од најблиската аптека да купам пелени, купив најмало пакетче од нив, и буквално секоја пелена претекуваше на алиштата.

    Последните две пакувања пелени пред да ги одвикнеме ми беа Бејби лино (тие што ми ги препорача @mariz ) и супер се покажаа. Но ова само за поголемки деца, зашто само 4 и 5ка броеви имаат (барем во Стокомак, незнам дали ги има на друго место). Ги препорачувам (y)
     
    На mariz му/ѝ се допаѓа ова.
  17. eleni27

    eleni27 Популарен член

    Се зачлени на:
    16 декември 2011
    Пораки:
    1.473
    Допаѓања:
    8.168
    Пол:
    Женски
    Da da, nie gi koristime na veliko i super se. Koristimee br.5 i dosega nemame prokisnata pelena.
     
    На mariz му/ѝ се допаѓа ова.
  18. PUPICA

    PUPICA Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 јануари 2015
    Пораки:
    3.013
    Допаѓања:
    96.959
    Пол:
    Женски
    Koja cena se i kolku ima vo pakuvanje?
     
  19. eleni27

    eleni27 Популарен член

    Се зачлени на:
    16 декември 2011
    Пораки:
    1.473
    Допаѓања:
    8.168
    Пол:
    Женски
    450den, 44 parcinja. Od stokomak.
     
    На PUPICA му/ѝ се допаѓа ова.
  20. kelebeim***

    kelebeim*** Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 октомври 2015
    Пораки:
    533
    Допаѓања:
    1.335
    Пол:
    Женски
    Za Tuzurs prv pat slusam. Probaj ete diapers ili puffies-gi falat mnogu. Mada i violeta gi falat. 60 parcinja 650den. Jas brojkata ja menuvam koga sum pred 1kg. Primer bebevo e blizu 8kg a 3kata se od 4-9kg. Sto znaci eve 2 dena pocnav 4ka i od sam pocetok sum na pampers. Dali 2 pati propustile vo ovie 5m. Sepak i do bebeto e kako gi podnesuva!
    Good luck Ivic ;)
     
    На ivi1987 му/ѝ се допаѓа ова.