Најкраток хороскоп....

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од rici.aaaaa, 13 септември 2013.

 1. rici.aaaaa

  rici.aaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  1.239
  Допаѓања:
  3.351
  Се изначитавме секакви описи на нашиот хороскопски знак, кои се нашите позитивни, а кои негативни страни...Затоа,ова е најкраткиот хороскоп ќе се откриете себе си преку само 3 единствени зборови. ;)

  Овен: амбициозни, тврдоглави и надмени

  Бик: нетолерантни, хедонисти и материјалисти

  Близнаци: променливи, несамокритични и забавни

  Рак: преемотивни, гурмани и весели

  Лав: нарциси, снобови и лидери

  Девица: контролори, перфекционисти и креативни

  Вага: неодлучни, енергични и пребирливи

  Скорпија: мрачни, сензуални и одмаздливи

  Стрелец: хировити, наивни и авантуристи

  Јарец: бескрупулозни, традиционални и упорни

  Водолија: несопирливи, весели и себични

  Риби: сонувачи, ситничари и филозофи
   
  На Stefiks, Twinkles, Elennaa и 3 други им се допаѓа ова.
 2. sajonaramucaca

  sajonaramucaca Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2012
  Пораки:
  676
  Допаѓања:
  454
 3. Emotional123

  Emotional123 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  1.904
  Допаѓања:
  1.106
  Пол:
  Женски
  На мене не ми се некако погодени :)
   
 4. Barca-Gril

  Barca-Gril Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2013
  Пораки:
  851
  Допаѓања:
  884
  Пол:
  Женски
  Вистина,вистина,вистина :D
   
 5. Flower27

  Flower27 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.435
  Допаѓања:
  2.088
  Пол:
  Женски
 6. MorbGoth.666

  MorbGoth.666 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  531
  Допаѓања:
  134
  Па може да се каже дека делумно е точно :)
   
 7. mihaela55555

  mihaela55555 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2012
  Пораки:
  216
  Допаѓања:
  118
  Девица: контролори, перфекционисти и креативни
  Па точно е :)
   
 8. Decapitated.Hanna

  Decapitated.Hanna Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2012
  Пораки:
  800
  Допаѓања:
  543
  Де бе, не извреѓавте нас лавовите.. ;(
   
 9. mil4ence

  mil4ence Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  166
  Точно. :)
  И да додадам... Фамилијарни личности и нарциси (понекогаш) :D
   
 10. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.216
  Допаѓања:
  1.203
  Пребирливи и енергични да ,ама неодлучни???
   
 11. Femina777

  Femina777 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2013
  Пораки:
  524
  Допаѓања:
  222
  приближно е точно :)
   
 12. levely

  levely Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2011
  Пораки:
  900
  Допаѓања:
  879
  Точно ми е :tmi:
   
 13. Dog-lover

  Dog-lover Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2013
  Пораки:
  1.509
  Допаѓања:
  3.711
  Пол:
  Женски
  Се точно :lol:
  Пребирливи,енергични, неодлучни.
  Епа, таква сум :D
   
 14. Seashell31

  Seashell31 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 септември 2013
  Пораки:
  737
  Допаѓања:
  716
  Пол:
  Женски
  Па првите два збора погодени ми се ама третиов и не баш,не сум некој креативец :D
   
 15. Moonstone.17

  Moonstone.17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 април 2013
  Пораки:
  572
  Допаѓања:
  1.815
  Пол:
  Женски
  Близнаци: променливи, несамокритични и забавни
  Само несамокритични не одговара за мене. :lol:
   
 16. sadgirl21

  sadgirl21 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.301
  Допаѓања:
  7.279
  Девица: контролори, перфекционисти и креативни

  Вистина! :)
   
 17. atala

  atala Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  957
  Допаѓања:
  660
  Пол:
  Женски
  Овен:амбициозни,тврдоглави и надмени! 8)
  Се е точно! :) ;)
   
 18. mil4ence

  mil4ence Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  166
  Ај повеќе самоувереност?
  Не е вреѓање секогаш, ја знаеш онаа изрека: „Нарцис сум, но ако јас не се сакам, кој ќе ме сака?“
  Јас од тоа сватив дека кога се сакаш себеси ќе ги сакаш другите и така и другите ќе те сакаат тебе.
  (кажувам умерено да се сакаш, ако претераш не би било добро за твојот социјален живот) ;)
   
 19. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.831
  Допаѓања:
  1.816
  Пол:
  Женски
  Рак: преемотивни, гурмани и весели
  Nakratko jas :D
   
 20. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  1.476
  Допаѓања:
  1.786
  Стрелец: хировити, наивни и авантуристи

  Последните два збора се точни
   

Сподели ја оваа страница