На која книга сте плачеле?

Дискусија во 'Литература и уметност' започната од KatWonderland, 4 јуни 2012.

 1. Smurfette.M

  Smurfette.M Популарен член

  Се зачлени на:
  13 септември 2011
  Пораки:
  1.072
  Допаѓања:
  617
  Хамлет.... :)
  не сум баш многу по читањето на книги, ми текнува само на оваа
   
 2. orchid28

  orchid28 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 март 2012
  Пораки:
  169
  Допаѓања:
  151
  Пол:
  Женски
  Нема книга од Николас Спаркс на која не сум плоачела , особено на "Порака во шише" . Исто така Leaving Paradise ... и на многу други
   
 3. nena2010

  nena2010 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  2.940
  Допаѓања:
  14.800
  Пол:
  Женски
  Ќерката на мојата пријателка- Дороти Кумсон
   
 4. joelle

  joelle Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2010
  Пораки:
  1.117
  Допаѓања:
  2.317
  Илјада неверојатни сонца - се убив од плачење :(
   
 5. Katerinceee

  Katerinceee Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  814
  Допаѓања:
  1.216
  Пол:
  Женски
  Плаќев кога ја читав Споменка од Горијан Петрески.Најмногу ме погоди моментот кога Споменка требаше да си замине од селото и да ја напушти првата искрена љубов... ;(
   
 6. 343

  343 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2011
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  6
  Ќерката на мојата најдобра пријателка
  Марта
  Хајди
   
 7. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.516
  Допаѓања:
  1.851
  Молчи,молчи.....
   
 8. Diamondkiss

  Diamondkiss Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2011
  Пораки:
  140
  Допаѓања:
  31
  Затоа што те љубам, Гијом Мисо, Рингишпил...итн не паметам веќе!
   
  На tanjusskat му/ѝ се допаѓа ова.
 9. La.Reina.Del.Sur

  La.Reina.Del.Sur Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.510
  Допаѓања:
  3.842
  На
  Ана Каренина, Ѕвонарот на Богородичната црква во Париз и Бели ноќи
   
 10. SimplyElegant

  SimplyElegant Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2012
  Пораки:
  718
  Допаѓања:
  738
  Пол:
  Женски
  Скоро на сите од Ноколас Спаркс, освен "Страници за нашата љубов"; "Пиреј"; "Рингишпил"; "Девствено сино" - Трејси Шевалие има и други, ни ми текнуваат сега во моментов.
   
  На tanjusskat му/ѝ се допаѓа ова.
 11. HeartlySmile

  HeartlySmile Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2011
  Пораки:
  160
  Допаѓања:
  50
  Николас Спаркс-Порака во шише
   
  На portokalova му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Melody13

  Melody13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2011
  Пораки:
  121
  Допаѓања:
  214
  На сите книги од Карлос Руиз Зафон. Прва ја читав „Сенка на Ветрот„ и се отепав одплачење. После „Играта на ангелот„ „Полноќна палата„ „Септемвриски светлини„ „Принцот на маглата„ ;( Сега ја читам „Марина„ и со душа чекам да ми падне во раце „Заточеникот на небото„ ..Нигде ја нема. Како и да е, да не се оддалечувам од темава, исто така имам плачено на „Исти очи„ и „Вечниот ветер„ од Горјан Петревски, на „Сопругата на дипломатот„ од Пам Џеноф, и многу други. Кога читам се соживувам со ликовите и станувам многу емотивна. :$
   
  На 1209 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. N1ky

  N1ky Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 март 2012
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  23
  Имам плачено на „Марта“,на „Бојан“ (кога умре кучето), „Момчето во пижами на риги“ (на крајот) има и др. но сега не ми текнува баш.
  Исто и јас како тебе Мелоди се соживувам со ликовите и тоа многу :)
   
 14. Refused

  Refused Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јули 2011
  Пораки:
  88
  Допаѓања:
  29
  Дневникот на Сузан за Николас :(
   
 15. BeYourself

  BeYourself Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.419
  Допаѓања:
  2.440
  Клетници - Виктор Иго, Марта - Горјан Петрески, Последната песна - Николас Спаркс, Роза за балерината, Дар од ѕвездата Акабар - Мандино и Бади Кеј... уф, многу ги има, ама не ми текнуваат баш во моментов.
   
 16. portokalova

  portokalova Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2012
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  32
  Порака во шише - Николас Спаркс
  П.С. Те сакам - Сесилија Ахерн

  Се соживеав со ликовите и се убив од плачење! Двете книги се ПРЕКРАСНИ љубовни приказни! :inlove:
   
  На Blondydevil му/ѝ се допаѓа ова.
 17. buterfly.fly.away

  buterfly.fly.away Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2012
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  13
  досега сум плачела на пајаѓината на климентина . Читам читам и мајка ми ме прекина и ми рече дај јас ќе ти ја читам .
  Кога че се сетам на крајот на книгата уште ми с е плаче ;(
   
 18. lattie

  lattie Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2011
  Пораки:
  490
  Допаѓања:
  192
  Пол:
  Женски
  Чекори за сеќавање-Николас Спаркс
   
 19. ana-girl

  ana-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  14 март 2011
  Пораки:
  530
  Допаѓања:
  643
  премногу плачев
   
 20. CaperucitaRoja

  CaperucitaRoja Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 август 2011
  Пораки:
  469
  Допаѓања:
  310
  Пол:
  Женски
  Порака во шише и моментално на Рингишпил.
   

Сподели ја оваа страница