Невестински фризури

Дискусија во 'Свадба' започната од Tikve, 26 јули 2010.

 1. Tikve

  Tikve Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2010
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  3
  Има за фустани за сл детали но не забележав некоја тема посебна за фризурата:) Иако во последниве години мн мн не се прават некои ``пунџи`` или сл но ајде да видиме девојки како ја замислувате вашата коса :) Јас мојата ја замислувам како топче горе собрана и некако испреплетена да не е само собрана :)
   
 2. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.048
  Допаѓања:
  360

  Прикачени фајлови:

  • hg060m2xf.jpg
   hg060m2xf.jpg
   Големина на фајлот:
   28,6 KB
   Прегледи:
   13.060
  • 1.jpg
   1.jpg
   Големина на фајлот:
   23,6 KB
   Прегледи:
   13.059
  • 38-1.jpg
   38-1.jpg
   Големина на фајлот:
   28,2 KB
   Прегледи:
   13.059
  • 23-1.jpg
   23-1.jpg
   Големина на фајлот:
   33 KB
   Прегледи:
   13.059
  • 13-1.jpg
   13-1.jpg
   Големина на фајлот:
   22,2 KB
   Прегледи:
   13.062
  На Cacuvche му/ѝ се допаѓа ова.
 3. girl12

  girl12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  649
  Допаѓања:
  27
   

  Прикачени фајлови:

 4. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.768
  Допаѓања:
  1.328
 5. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  2.852
  Допаѓања:
  3.238
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На Angel4eeee му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.398
  Допаѓања:
  14.464
 7. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.016
  Допаѓања:
  10.762
 8. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.945
  Допаѓања:
  27.081
  Па мене искрено не ми се допаѓаат такви пунџи со вртени детаљи, многу ми личат на повраќаница (се извинувам на грубиот збор, ама мене лично ми се пренакитени и кичести).
  Сакам едноставни, убави пунџи кои ќе го отворат ликот на невестата. И не сакам невести со пуштени коси, кои не личат на самите себе.
  Еве ги моите најидеални фризури, се надевам ќе завршам со една ваква (ако имам доволно коса). :D
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На eli25 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.102
  Допаѓања:
  5.473
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На d.Darla му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  6.099
  Допаѓања:
  29.277
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Што полелеаво и романтично растурено,толку поубаво.
   
  На TheStar, sonjicka-86 и ljubam им се допаѓа ова.
 11. Lovely

  Lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  1.258
  Допаѓања:
  886
  Пол:
  Женски
   

  Прикачени фајлови:

  • images.jpg
   images.jpg
   Големина на фајлот:
   8,2 KB
   Прегледи:
   1.458
 12. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.048
  Допаѓања:
  360
 13. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  2.826
  Допаѓања:
  1.067
 14. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.398
  Допаѓања:
  14.464
 15. sweet13

  sweet13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  • najubavaaa.jpg
   najubavaaa.jpg
   Големина на фајлот:
   47 KB
   Прегледи:
   1.415
  • ^^.jpg
   ^^.jpg
   Големина на фајлот:
   71,6 KB
   Прегледи:
   1.416
  • mmmm....jpg
   mmmm....jpg
   Големина на фајлот:
   7,3 KB
   Прегледи:
   1.415
 16. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.398
  Допаѓања:
  14.464
 17. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.048
  Допаѓања:
  360
 18. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.023
  Допаѓања:
  3.151
 19. BoaVista

  BoaVista Популарен член

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  2.874
  Допаѓања:
  8.779
  Пол:
  Женски
 20. BoaVista

  BoaVista Популарен член

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  2.874
  Допаѓања:
  8.779
  Пол:
  Женски

Сподели ја оваа страница