Необични свадби

Дискусија во 'Свадба' започната од pink4ever, 7 февруари 2011.

 1. pink4ever

  pink4ever Популарен член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2010
  Пораки:
  1.049
  Допаѓања:
  986
  Самото име кажува се. Има луѓе кои сакаат ги избегнат традициите, но и луѓе кои сакаат да создадат нови. Не се плашат да експиментираат со изгледот и подготовките. Некои изгледаат како од Хорор, а други пак од некој Дизни филм.

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 2. stilas7

  stilas7 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  875
  Допаѓања:
  482
  јас евентуално да сакам необична свадба ќе се откажат преку весник од мене, а таму кај што се мажам нема да ме приберат,значи ништо од необични свадби за македонски услови,многу ни се патријахално растени генерациите.
   
 3. Iceberg

  Iceberg Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2011
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  48
  Јас би сакала -некој ден да имам таква свадба :lol: т.е. да не е онаа класичната во ретсорани хотели,адети,одења по невеста,црква,матично -се во едно-не благодарам...би сакала на некое отворено место,рибник некој убав,во лето,со кетеринг служба а не со оние класични вечери од стекови и плескавици :puke:
   
 4. busavata

  busavata Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2011
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  14
  Ах, без свадба по мој вкус, не се мажам :)
  До сега во животов се што ќе решев да го направам - ќе го направев, така е и сега, така ќе биде и кога ќе треба да кажам ДА. :) Ме боли уво за традиции и размислување на комшии и роднини. Се имам испланирано, сегашниов дечко прифаќа, е ако не се мажам за него, другиот ќе мора да прифати :)
   
 5. lattie

  lattie Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2011
  Пораки:
  490
  Допаѓања:
  192
  Пол:
  Женски
  ДА ДА ДА токму таква свадба сакам да имам да бидам поразлична од другите сакам фустанот да ми биде шампањ боја или пак бело со тиркизно повеќе сум за втората варијанта а со тоа тиркизни чевли, и букет од бели рози обвиткан не во бело во тиркизно,а младоженецот хмм да биде во црно одело со тиркизна кошула.. сепак какои да е ќе направам нешто необично
   
 6. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.125
  Допаѓања:
  13.679
  Пол:
  Женски
  Да....но до одредени граници.....да речеме 50/50
  И дефинитивно сакам мојата свадба да биде запаметена и да ја зборат гостите,токму по тие некои необични,несекојдневни-уникатни идеи
  ....тргнувајќи од тоа дека не сакам обични покани....па надаље....Искрено кога би можела и по гулаб би им ги пратила
   
 7. simoncelicius

  simoncelicius Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  2.138
  Допаѓања:
  2.368
  Пол:
  Женски
  На maja8 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.277
  Допаѓања:
  1.427

  Прикачени фајлови:

 9. Lovely93

  Lovely93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2013
  Пораки:
  2.642
  Допаѓања:
  1.949
  Пол:
  Женски
  Дефинитивно НЕ, јас сум си за старите обичаи, со сите нишани и се разбира, сонувам за широка бела венчаница. :D
   
 10. manja666

  manja666 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2011
  Пораки:
  675
  Допаѓања:
  3.753
  Мене овде не ми е ништо необично освен тоа што целите се покриени со тетоважи. На страна фактот што Емилија била преубава невеста ама мене овде апсолутно ништо не ми е чудно и несекојдневно.
   
  На Bibko му/ѝ се допаѓа ова.
 11. simoncelicius

  simoncelicius Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  2.138
  Допаѓања:
  2.368
  Пол:
  Женски
  Па незнам колку невести си видела со патики :?:
  Јас на пример ниедна, ете тоа ми е невообичаено.
  И сите се сликаат покрај споменици, а овие види ја сликата во лимузината, ете и тоа до сега не сум го видела. ;)
  Или пак тоа да се пушта само рок музика на свадба, место трубачи и ора да има :)

  Незнам дали го отвори линкот за да ги видиш другите слики
   
  На Candice.S му/ѝ се допаѓа ова.
 12. macigv

  macigv Активен член

  Се зачлени на:
  1 март 2012
  Пораки:
  82
  Допаѓања:
  12
  мене едно ми е глупо кај овие "необични" свадби.
  Не им ја сваќам поентата зошто мора да ставаат слики или клипови на интернет како необични свадби. Сакаат медаљон да добијат со тоа што се необични или што, или да се пофалат еј види мојата свадба е уникат. И што ако е необична :?: ?
   
  На irena.1 и simoncelicius им се допаѓа ова.
 13. Silver.E

  Silver.E Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2013
  Пораки:
  1.967
  Допаѓања:
  3.387
  ДА, ако не ги преминуваат границите на невкусно и ако не се копирани ради реда...
   
 14. QueenElena

  QueenElena Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 август 2013
  Пораки:
  1.213
  Допаѓања:
  1.267
  Мене ми се допаѓаат необичните свадби. Оние, традиционалните се премногу досадни и монотони. Секако, има и утки. Не се сите необични свадби убави.
   
 15. Emotional123

  Emotional123 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  2.189
  Допаѓања:
  1.973
  Пол:
  Женски
  Секој си има свој вкус и замисла како треба да изгледа тој ден, тоа не треба да биде необично, само што кај нас има некое закоравено мислење за тоа како треба да изгледа една свадба, па сега секое скршнување од тоа го класифицитаат како необично.
  Е сега да се претерува не иде- од типот црни, бордо венчанит или некој готик стил, тоа е претерано.
   
 16. SummerGirl

  SummerGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  7.149
  Допаѓања:
  4.317
  Пол:
  Женски
  Не м исе допаѓаат необичните свадби. Се знае каква треба да биде. Не треба да се претерува. Секој си има право на свој избор.
   
  На Veki4kaa му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели ја оваа страница