Не можам да соберам храброст да пријдам на девојка

Дискусија во 'Сингл' започната од AdoLf, 11 јуни 2011.

 1. Yolo

  Yolo Нов член

  Се зачлени на:
  2 декември 2013
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  0
  jebiga.. :D
  ajde lugje help :D
   
 2. feminium

  feminium Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2012
  Пораки:
  1.712
  Допаѓања:
  1.719
  абе кога веќе сте блиски најверојатно знаеш дали има некој друг шо и се свиѓа или сл, ако нема таков пробај да дознаеш шо мисли за тебе, ваљда имате ист круг на пријатели искористи ги тие нека ти откријат
   
 3. jovana03

  jovana03 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2013
  Пораки:
  863
  Допаѓања:
  1.254
  Пол:
  Женски
  :!: Слажем се. Нема више другарство.Отиде кога си се заљубил.
   
  На srcekrsacka му/ѝ се допаѓа ова.
 4. gangstergirl

  gangstergirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2013
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  83
  И викаш она свиѓа некој друг а? Имаш повеќе можности: да и кажеш како се чувствуваш и да го расипеш другарството или пак остани нејзин пријател биди секогаш за неа, да и бидеш рамо за плачење, и може да заврши како во романтичните филмови: девојката на крај сфаќа дека совршениот бил секогаш до неа, најдобриот другар. Немам многу искуство на темава не знам шо да ти кажам друго, може после ќе ми текне. :lol:
   
 5. sadgirl21

  sadgirl21 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.304
  Допаѓања:
  7.396
  Yolo значи немаш многу избор-или да признаеш дека ти се допаѓа,и притоа секако пријателството нема веќе да биде исто,или пак ќе ти се посреќе. :D
  Кажав и претходно,реагирај индиректно-значи ти како другар,би требало да знаеш каков карактер,тип на машко таа сака.Ако исполнуваш таков критериум,тогаш напад :D
  Иако јас сепак мислам дека не те свиѓа девојчето,дека друг свиѓала..
  Ако ти е добра другарка,тогаш пробај да ја гледаш ако таква.
  Другарството е вредност за цел живот,љубовта знае да биде минлива работа :D
   
 6. Yolo

  Yolo Нов член

  Се зачлени на:
  2 декември 2013
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  0
  znam deka nemam mn izbor :D pred nekoe vreme bash se sekjavam neso neznam ni ja i izvrtiv kao film deka sum ja svigjal nekoe vreme lani bla bla, nez kako upadnavme u toj muabet, ali ete, mislam deka mi beshe greska toa, mada ne se smeni nashiot drugarski odnos (valjda, barem ja ne primetuvam)

  inache se soglasuvam so tvoeto mislenje, i znam deka ne me svigja posho drug svigja, ali ete, ja nejze ja svigjam :D
   
 7. sadgirl21

  sadgirl21 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.304
  Допаѓања:
  7.396
  Види друже,сите сме поминале низ тоа.Ние свиѓаме еден,тој еден свиѓа друга,тој пак третиот нас :D
  И се така до недоглед.Јас искрено мислам дека ти и не ја свиѓаш толку како што преувеличуваш :)
  Подобро дистанцирај се,љубовно :!: ,и гледај да си ја задржиш како другарка-ако ти одговара,а за љубов..па и не е само таа.Почни да се дружиш и со други девојчиња,можеби таму некаде те чека вистинската :P
   
  На eliesaab и Dvolicen им се допаѓа ова.
 8. Yolo

  Yolo Нов член

  Се зачлени на:
  2 декември 2013
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  0
  poso na rodenden kje ja kanam, neli drugarka e sekako :D so vikate primer na strana koa kje projde vreme da ja trgnem i onaka "slucajnoo" da ja zalapam? :P
   
 9. sadgirl21

  sadgirl21 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.304
  Допаѓања:
  7.396
  Ааа? :o
  Хаха неее,никако тоа..бљак! :D
  Тоа е премногу нападен потег,и можеби и шлаканица ќе си добиеш :D
  Значи кога веќе си одлучил да и признаваш,направи го тоа на пристоен начин,значи излезете сами на кафе,прошетка или било шо и кажи и што чувствуваш.
  Но биди спремен и да ја изгубиш како другарка,дека нели свиѓала друг..
   
  На eliesaab му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Stefan112

  Stefan112 Нов член

  Се зачлени на:
  11 декември 2013
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Како да фатам девојка ве молам за помош

  Имам 15 години а досега не сум имал девојка.Не знам како да пријдам на девојка
  Што да направам за да ме засакаат девојките. Ве молам помогнете ми.....
   
 11. jovanovska94

  jovanovska94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2013
  Пораки:
  1.077
  Допаѓања:
  3.744
  Првин не сфаќај го тоа што до сега не си имал девојка како толку сериозен проблем... Диши длабоко, опушти се, направи муабет, насмевни се... :)
   
 12. sadgirl21

  sadgirl21 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.304
  Допаѓања:
  7.396
  Е добро де,ако на 15 години не си имал девојка,не значи дека си лепрозен :D
  Ништо чудно,ништо невообичаено.
  Нема некоја филозофија и правило како да и пријдеш на девојка.
  Едноставно е,биди свој,и секогаш однесувај се во согласност на тоа што си ти.
  Не се фолирај,не изигрувај некој алфа мажјак :D ,дека таквите фолиранти веднаш се приметуваат.
  Биди секогаш позитивен,внимавај на својот изглед,излегувај на актуелни места дека ќе бидеш приметен,но тоа не подразбира да бидеш нападен,да правеш некои скандали за да бидеш 'фраер' :D и секако секогаш биди насмеан,не можеш да знаеш кој може да се заљуби во твојата насмевка :)
   
 13. Yolo

  Yolo Нов член

  Се зачлени на:
  2 декември 2013
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  0
  ah....sto li da praam :)
   
 14. sadgirl21

  sadgirl21 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.304
  Допаѓања:
  7.396

  И момче што биде?И кажа на девојката дека си заљубен? :D
   
 15. Yolo

  Yolo Нов член

  Се зачлени на:
  2 декември 2013
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  0
  ne :$ hahahaha
  deneska mi vika kao mi rekoa deka mn si me svigjal, mi potencirashe koj i kazal....i ja sekako negirav :$
   
 16. fificaaa

  fificaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 март 2011
  Пораки:
  602
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски

  Не си требал да негираш. Не мора да и признаеш али не мора ни да негираш , играј топло - ладно така ќе ја копка и доколку има некои симпатии кон тебе ќе се обиде да те привлече :)
   
 17. DigY

  DigY Популарен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2011
  Пораки:
  3.482
  Допаѓања:
  6.389
  још бољи. ич не им приоѓај, ке се спасиш.
   
  На tinan, feminium и fificaaa им се допаѓа ова.
 18. Yolo

  Yolo Нов член

  Се зачлени на:
  2 декември 2013
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  0
  denes praev muabet so nejzina najbolja drugarka, i kazav, ali i rekov da si kjuti, pa kje vidime daj boze nekad da soberam hrabrost da i prijdam :D
   
 19. zgodendecko

  zgodendecko Активен член

  Се зачлени на:
  10 април 2013
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  6
  јас порано имав преголема храброст ,али последно време не сум активен не им се удварам на девојките незнам шо мие.. си седам мирен едноставно .
   
 20. Yolo

  Yolo Нов член

  Се зачлени на:
  2 декември 2013
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  0
  se dogovoriv so drugarkava demek da sme sedele posle nova godina kaj mene i da sme piele i da spieme kaj mene, ali rabotata e sho kje doagjaat ushe eden drugar i drugarka :worried:
  poso definitivno toash planiram konecno da i dadam znak deka mi se svigja, help me kako da go napraam toa da ne izglea previse glupo? :P
   

Сподели ја оваа страница