Новогодишни елки!

Дискусија во 'Дом' започната од 2468, 14 декември 2010.

 1. Ariel

  Ariel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  3.193
  Допаѓања:
  9.468
  Каде има убави елки? Ми треба нова, а немам многу време за барање, еве ја новата година, само што не дошла :)
   
 2. ozbilnazena

  ozbilnazena Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2010
  Пораки:
  1.159
  Допаѓања:
  13.134
  Пол:
  Женски
  Ариел уште не си ја накитила елката :D
  Јас мојата - нашата денес си ја накитив :) моиве деца биле големи, машка работа :D па си седнав јас малата, си ја наредив од убава поубава .Па сега може да си дојде новата година :D
   
  На Gordana10 и Ariel им се допаѓа ова.
 3. Rubiii

  Rubiii Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  1.525
  Допаѓања:
  1.458
  Пол:
  Женски
  Ариел, ако си во можност, посети го Вучко утре(позади универзална), има голем избор на елки со различна цена, големина, боја, сигурна сум дека ќе ја најдеш својата. ;) :)
   
  На Ariel му/ѝ се допаѓа ова.
 4. A-j-a

  A-j-a Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  1.698
  Допаѓања:
  1.670
  Јас ја купив пред две недели од Вучко, види таму имаат избор на убави елки. Еве од сликите што ги поставив тука да ја видиш.

  Не знам зошто не се гледаат сликите. Оди на предходната страна, последниот коментар ќе ја видиш.
   
  На Ariel му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.932
  Допаѓања:
  9.081
  Пол:
  Женски
  Јас ја накитив елката, со сите пропратни церемонии, ете така ради реда, само нешто слаба е :D не е крупна :D каква,таква, па сеа... :wasntme: битно поставена, средена, малку се митареше, ама немат врска, расчистив со метла :D средив 8)
   
 6. HeelsLover

  HeelsLover Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2011
  Пораки:
  563
  Допаѓања:
  633
  Ја откитив елката вчера , ке ми недостига , ама ке се видиме другата зима ако преживее до тогаш :^) :D
   
 7. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.967
  Допаѓања:
  2.257
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На A-j-a му/ѝ се допаѓа ова.
 8. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.967
  Допаѓања:
  2.257
 9. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.967
  Допаѓања:
  2.257
 10. bluegirl7

  bluegirl7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  754
  Допаѓања:
  917
 11. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.967
  Допаѓања:
  2.257
 12. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.967
  Допаѓања:
  2.257
  8)
   

  Прикачени фајлови:

 13. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.095
  Допаѓања:
  5.379
  Пол:
  Женски
  Нашата е многу мала и никаква бидејќи живееме во стан и поголема не одговара, ама мајка ми многу си ја сака и ја украсува. Јас не ја украсувам бидејќи каква и да ја направам на мајка ми не и се допаѓа и ја разместува како што неа и одговара. Затоа не се ни мачам да ја украсувам јас. :D Кога ке имам свој дом ке имам убава голема елка. :inlove: За 10-15 дена мајка ми секако ке ја намести ке ја сликнам и ке ви ја покажам. :)
   
 14. Dala

  Dala Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 септември 2012
  Пораки:
  1.514
  Допаѓања:
  1.874
  Минатата година што ја тупнав елката во мојата соба беше све ми боје лепо стоје и милион сијалички :D
  А во салонот јас пак ја китев и,не дека се фалам ама стварно беше преубава :$
  Ај годинава кога ќе китам ке ја сликнам и ќе ја ставам :D
   
 15. Umbrella22

  Umbrella22 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.770
  Допаѓања:
  19.375
  Пол:
  Женски
  Елката си ја красиме на 12 Декември, тоа ко традиција ни стана :lol: и секоја година купуваме по некој лампион :wasntme:
  И јас и брат ми уживаме да красиме, освен елката красиме и дома, сијалички, балони.
  Еве некои мене кои ми се допаѓаат
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На candise20 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. candise20

  candise20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2012
  Пораки:
  222
  Допаѓања:
  203
  Ооо мојата најомилена тема :) :) Кога почнуват празниците и почнува кинтењето срцево ми се стоплува го обожавам Скопје накитено ! Дома лично имаме голема елка и лампионите ни се во срцевна и златна боја секоја година купуваме некои нови имаме милион украси и дедо мразовци низ кукава и преку 30 сијалички значи ние сме семејство кои се фанатици за украсување.. Елката и се останато китиме во еден ден обично некаде накај 17 декеври :)
   

  Прикачени фајлови:

  • images (17).jpg
   images (17).jpg
   Големина на фајлот:
   11,6 KB
   Прегледи:
   403
 17. meU

  meU Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  2.649
  Допаѓања:
  2.971
  Каде можам да најдам елка од 1,5-1,8м , не многу скапа???
  Имаме 20 лампиони во жолто црвена боја, планирам да докупам уште толку + ленти за да дополнат празнини , се во овие две бои. Но, немаме елка, па прво неа да ја најдеме да има на што да стојат лампионите :lol:
  До сега никогаш не ми било мерак елка, китење и сл. но нема да си го лишувам детето од тоа задоволство, а и ова и е прва нова година, па си личи да си е сликана до елка :$
   
 18. candise20

  candise20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2012
  Пораки:
  222
  Допаѓања:
  203
  Порано имаше во кинескиве продавници 2 метра отприлика 500-700 ден беа сигурно и оваа година ке има и имаше и најрзлични големини
   
  На meU му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Mrs.Bass

  Mrs.Bass Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2012
  Пораки:
  844
  Допаѓања:
  5.689

  јас лани купив од базаро во сити галери што е на спрат...1.5м за некои 500-600денари мислам беше ;) ако не и помалку.а лампиони земав од џамбо :inlove: имаше голем избор
   
  На meU му/ѝ се допаѓа ова.
 20. rici.aaaaa

  rici.aaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  1.239
  Допаѓања:
  3.351
  [​IMG]
  а домашна атмосфера
  [​IMG]
   

Сподели ја оваа страница