1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Облека за бебе (продавници, попусти, совети)

Дискусија во 'Бебе' започната од Mayyya, 12 декември 2012.

  1. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.367
    Допаѓања:
    317.462
    Пол:
    Женски
    Мината недела имаше ама беа баш бебешки ептен мали.Незнам вие колкави сте?Мене лично не ми беа убави ни на боја ни ја материјал.Може допрва нови ке има.Јас за првата добив од џамбо скафандер -од солун купен.Топ беше цело зимо помина во него.
     
  2. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.190
    Пол:
    Женски
    Околу 800ден се, инаку материјалот одозгора не е шушкав туку еден друг тип кој пропушта вода. Мене не ми се допаднаа. Ако сакаш да најдеш поевтино, можеш да побараш и на битпазар низ внатрешните дуќанчиња.
     
  3. Nova

    Nova Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    1.043
    Допаѓања:
    1.125
    Има во џамбо скафандери околу 900 денари мислам беа ама квалитет катастрофа. Нема шанси да го стопли тоа, т.е немаат намена како скафандер од што се лоши. :)
     
  4. zuto

    zuto Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2014
    Пораки:
    3.856
    Допаѓања:
    28.387
    А каде има квалитетни? И ние сме во план да земеме. И која величина да земеме за зимава? Сега имаме 4 ипол месеци.
     
  5. TIGARCE86

    TIGARCE86 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2012
    Пораки:
    1.424
    Допаѓања:
    2.587
    Пол:
    Женски
    Јас гледав во пρодавница спρоти бит пазаρ бебе маρκет се виκа,убави дебели и шушκа,матеρијал 2400 беа,золва ми ќе оди туρција и и κажав да види таму дали ќе најде туκу, јас саκам зимата да ја поминеме со него син ми за неκој ден 3недели ќе напρави,што мислите κој бρој да му земам за да ни биде точен цела зима?
     
  6. leona83

    leona83 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2014
    Пораки:
    2.548
    Допаѓања:
    1.980
    Пол:
    Женски

    За 6 месеци, ем комотно ем поактивно ќе го носите од декември- февруари оти ќе има облека друга под скафандерот.
     
    На TIGARCE86 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Cacuvche

    Cacuvche Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2013
    Пораки:
    997
    Допаѓања:
    325
    Пол:
    Женски
    Каде да најдам топлинки со меченце на нив?
     
  8. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.367
    Допаѓања:
    317.462
    Пол:
    Женски
    Во веро има штанд со какви сакаш топлинки изборот е голем
     
  9. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.367
    Допаѓања:
    317.462
    Пол:
    Женски
    За оние што имаат дечиња над три годинки,во кам маркетите има памучни гакички и маичка за 129 ден од винитекс се.Исто и хулахопчиња потенки ама убави се за 80 денари.
     
    На leona83 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. azelea

    azelea Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    3.482
    Допаѓања:
    15.373
    Мамички ај да ве прашам нешто :),имате ли облека купувано од Carter's ,кажете ми бројчињата дали им се во ред со возраста,бидејќи јас добив повеќе шпихозни од мајка ми со број до 3 месеци и вака ми изгледаат ок,не се баш мали имало и помал број од овие епетен за новороденче,па ме интересира дали ги износуваат бебињата стварно до 3 месеци или да купам и за до 6 месеци,па да не му бидат после како вреќа :worried:
     
  11. TIGARCE86

    TIGARCE86 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2012
    Пораки:
    1.424
    Допаѓања:
    2.587
    Пол:
    Женски
    Мила нас сκоρо сите ρаботи ни се од амеρиκа и имаме доста на Carter 's,и сите се од 3месеци ама сметај деκа бρзо ρастат,плус син ми се ρоди поголем сепаκ имај помалце од 0 месеци повеќе поголемκи
     
  12. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.190
    Пол:
    Женски
    Тоа зависи и од бебето колку ќе биде крупно. Мојава е многу долга така што шпихозните од Картерс што се за 9 месеци ни се таман (само ракавите ги подвиткувам). Сите работи што беа 0-3 ги носеше само месец и пол па прејдовме на 3-6.
    За ваква скапа гардероба да не ти биде криво ако брзо ја надраснете, подобро земете бројче поголемо за подолго да ги носи. И да му стои како вреќа големо чудо, бебе е. Има време кога ќе го дотерувате во "таман" бројчиња :)
     
  13. azelea

    azelea Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    3.482
    Допаѓања:
    15.373
    Фала ви женски на брз одговор и јас така ќе направам,дека и моја цуца на ехо се покажува дека ќе има долги нозе на тато па да земеме поголемо :D
     
    На TIGARCE86 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. TIGARCE86

    TIGARCE86 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2012
    Пораки:
    1.424
    Допаѓања:
    2.587
    Пол:
    Женски
    Мами неможам да најдам за син ми подебели бодиња по долги секаде се потенки,да незнаете кај има??? и хулахопчиња не најдов помали се беа поголеми фала ви поздрав
     
  15. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.367
    Допаѓања:
    317.462
    Пол:
    Женски
    Tigarce za боди види во тритекс.
     
    На TIGARCE86 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. zuto

    zuto Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2014
    Пораки:
    3.856
    Допаѓања:
    28.387
    Да за боди види во тритекс иако не знам колку подебели ти требаат. Сите се памучни и се тука некаде со дебелината. А јас најдов хулахопчиња во едно забутано продавниче кај едни згради во Тафталиџе и тоа доста евтини. Најмалите беа две нули мислам, нас сега ни се точни. Со перење се потсобраа малку и сега ни се супер, а се растегаат плус.
     
    На TIGARCE86 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. elena.mak

    elena.mak Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2012
    Пораки:
    1.670
    Допаѓања:
    11.526
    Искрено, јас не сум воопшто задоволна од производите на Тритекс! Рабовите ама баш на се се разресени, се искривуваат бодињата долку кајде што се закопчуваат нитните, едни пижамчиња како шпилхозни памучни, цели се извитоперија, посебно долу на ноџињата. Дали таков ми е к'сметот, или стварно не ги бива за ништо, не знам.
     
    На TIGARCE86 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Cacuvche

    Cacuvche Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2013
    Пораки:
    997
    Допаѓања:
    325
    Пол:
    Женски
    Одам неколку пати да купам за бебево тренерчиња и сите ми нудат со патент. Биле многу барани.Е добро јас не сум купила за срцко мој со патент туку што ми донеле и цело лице и вратче му е со гребатинки од патентот и се чудам оти такви работи со патент прават за бебе кога го гребат: Има нитни за бебиња.
     
  19. leona83

    leona83 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2014
    Пораки:
    2.548
    Допаѓања:
    1.980
    Пол:
    Женски
    Во право си @cacuvce , тие со патент се многу непрактични, плус мора да има и блуза одоздола, а дома топло е, за надвор е ок така ама пролет или есен а они брзо растат.
     
  20. zuto

    zuto Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2014
    Пораки:
    3.856
    Допаѓања:
    28.387
    Епа облечете боди или блузиче одоздола, а за вратчето и обравчињата пробајте со лигавче - колку да си ги износите. Инаку јас имам со патент ама од внатрешната страна се со дополнителен дел од самиот материјал за заштита и нас ни се супер.