1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Облека за бебе (продавници, попусти, совети)

Дискусија во 'Бебе' започната од Mayyya, 12 декември 2012.

  1. IveBrajan

    IveBrajan Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2014
    Пораки:
    267
    Допаѓања:
    593
    Јас секогаш кога сакам нешто да купам, проверувам прво во Стружанка. Ми се допаѓаат материјалите, не се лоши, а цените се нормални :) Така да може боди бенкички да има таму, во принцип таму нема што нема :)
     
    На <3 pleza4e <3 и joy1 им се допаѓа ова.
  2. <3 pleza4e <3

    <3 pleza4e <3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 мај 2015
    Пораки:
    770
    Допаѓања:
    3.442
    Пол:
    Женски
    Јас од тритекс имам купено неколку бодиња ама поголемко бројче за понатака бидејќи се обични, не се боди бенкички затоа сакав да ве прашам од каде купувате. Имам неколку и на идил бебе тие ми се најубави ама незнам зошто не само тие туку во принцип сите производители прават стандард плаво/розево...а мене па ич не ми се свиѓа тоа и избегавам иако ќе биде машко не купувам плави работи или тегет...туку гледам повеќето да биде зелено, жолто, портокалово, бело, крем, црвенко исто може :| и автоматски ми се стеснува изборот :( Баш ке проверам во Анжи што има можеби ке ми се допадне нешто.
     
    На zuto му/ѝ се допаѓа ова.
  3. darcy

    darcy Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2011
    Пораки:
    2.177
    Допаѓања:
    5.892
    Proveri I vo Kimico, pamukot im e odlicen.
     
    На <3 pleza4e <3, Sky-butterfly, pilenka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  4. PUPICA

    PUPICA Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 јануари 2015
    Пораки:
    3.013
    Допаѓања:
    96.959
    Пол:
    Женски
    H@M,preubavi dezeni,super kvalitet,pristojni ceni...od kaj nas,glasam za Tritex
     
    На <3 pleza4e <3 и joy1 им се допаѓа ова.
  5. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.697
    Допаѓања:
    72.592
    Пол:
    Женски
    jas od leptokarija od kaj edna zenicka si iznakupiv mn ubavi bodinja, ubav pamuk. Zenata ima se od postelnina, do ligavcinja, corapcinja, bodinja sekakvi, spihozni, a i pristojni ceni :) Neznam dali cela roba, ama povekjeto e mak proizvodstvo :)
     
  6. <3 pleza4e <3

    <3 pleza4e <3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 мај 2015
    Пораки:
    770
    Допаѓања:
    3.442
    Пол:
    Женски
    кај се наоѓа таа точно срцка во лептокарија? во трговскиот во дуќанчињата? често поминувам од тамо ама не ми текнало да проверам такви работи
     
  7. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.697
    Допаѓања:
    72.592
    Пол:
    Женски
    Studio Pozitiv butikot znaes kade e? Tuka e vo toj red... Ako ne znaes prasaj odma kje ti kazat, bas na kjos se naogja prodavnickata na prolazot :) imas i struzanka vo leptokarija, zirni i tamu da ne ima.. :)
     
    На <3 pleza4e <3 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. galapce

    galapce Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 ноември 2014
    Пораки:
    4.318
    Допаѓања:
    106.804
    Пол:
    Женски
    So Tritex nema a zgresis.Jas tek gi ucam materijalite no tie najmnogu mi se dopagaat.Ubavo stojat prilepeno a baska se rasteglivi a pamukot e mek.
     
    На PUPICA, Sky-butterfly, joy1 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  9. ubavka1

    ubavka1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јули 2013
    Пораки:
    717
    Допаѓања:
    741
    http://www.aliexpress.com/item/2015...mfortable-Baby-Sandalias/32323319172.html?s=p
    Која бројка би требало да порачам од овие не ми е јасно како одат бројките,син ми носи сега 21 сандалчина ама некако му се кнап и треба да му земам изгледа 22 ама овде не ми се јасни бројките.
     
  10. Sky-butterfly

    Sky-butterfly Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 декември 2013
    Пораки:
    3.391
    Допаѓања:
    60.806
    Od nasite tritex najkvalitetni mi se i najubav pamuk. Bodinja ne se menuvaat, ne mrdnuvaat.
    Kimico nemam koristeno nisto za bebinja ama ona sto imam kupuvano za sebe, kako pidzami primer, prezadovolna sum, pa veruvam i bebesko e ok.

    @joy1 gledam deka cesto poracuvas h&m, pa ako moze da mi ja kazes stranata ako poracuvas onlajn preku nasite.

    Drugo sakam da prasam, , za fb stranata london, koja firma se tie proizvodi? Jas imam dobiveno dosta od anglija bebeska roba, marka neka "Tu" i bas e ubav pamuk i modelcinja, pa me zanima kakvi se tie od taa strana ako moze nekoj da mi kaze :)

    Na carter's bebeska obleka mi e isto pogodena, ama i toa mi donesoa od strana, tuka se prilicno golemi ceni za takvi mali bebeski raboti koi brgu gi prerasnuvaat.
     
  11. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.364
    Допаѓања:
    317.427
    Пол:
    Женски
    H&M нарачувам преку Облека за деца-лондон од Фб.Им пракам линк од она што го сакам останатото е нивна работа :)
     
    На Sky-butterfly му/ѝ се допаѓа ова.
  12. <3 pleza4e <3

    <3 pleza4e <3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 мај 2015
    Пораки:
    770
    Допаѓања:
    3.442
    Пол:
    Женски
    Κаκо си задоволна од κвалитетот на ρаботите што ти стигаат? Јас ρазмислував за поρачκи од интеρнет ама неκолκу мајκи се имаат пожалено деκа не им стигнало тоа што отчеκувале, па неκаκо ми е шубе да поρачувам
     
  13. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.364
    Допаѓања:
    317.427
    Пол:
    Женски
    Се ми стигнало онака како што сум нарачала и боја и величина.Едина маана им е големата провизија.
     
  14. N.Kety

    N.Kety Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2012
    Пораки:
    1.219
    Допаѓања:
    1.763
    @danichap zadovolna od him jas se peram na 60 stepeni :D :D i svetli i so potemna boja nikogas ne mustile boja ili da se rastegna od perenje,nemaj gajle slobodno peri 30 e niska temperetura.
    jas novite gi peram sekogas na race i peglam sekako pa za vtor pat stavam vo masina.
    pozdrav i so lesno.
     
    На danichap и joy1 им се допаѓа ова.
  15. danichap

    danichap Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    15.989
    Допаѓања:
    279.148
    Дрнгалашките кои ги имав купено за на количка, транспортер а се без внатрешен механизам си ги исправ најнормално.
    Денес купив од тие плишените, кога ќе го повлечеш конецот што свири...се надевам ме свативте оти не знам како се вика.
    Се мислам првен со сјај и вода да го истријам потоа со сагротан или денкмит средствана од дм за дезинфекција. Ама да не грешам.
    Како ги средивте вие?
     
  16. НаталиЛили

    НаталиЛили Популарен член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2014
    Пораки:
    1.389
    Допаѓања:
    8.353
    Пол:
    Женски
    Јас и нив во машина ги перев. Имаме неколку и ниедна не се расипа при перењето.
     
    На danichap му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.190
    Пол:
    Женски
    Извини каснам со одговорот но дури пред три дена купивме. Во Џамбо, една е 250, две во комплет се 350ден. Но очекував да бидат потемни :|
    Еве какви се:
    DSC_6180.JPG
     
    На azelea и victoria им се допаѓа ова.
  18. BunnyGirl

    BunnyGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2014
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    86
    Каде можам да најдам продавници на Тритекс?
     
    На Maceto123 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. IveBrajan

    IveBrajan Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2014
    Пораки:
    267
    Допаѓања:
    593
    @BunnyGirl Во Сити Мол (така ми кажаа) и во Рамстор горе (вчера бев), нова е :)
     
    На BunnyGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Artemida81

    Artemida81 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 април 2012
    Пораки:
    447
    Допаѓања:
    352
    Пол:
    Женски
    Na nivnata web strana ima lista so site prodavnici, najdi si koja ti e najblisku...
     
    На BunnyGirl му/ѝ се допаѓа ова.