1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Облека за бебе (продавници, попусти, совети)

Дискусија во 'Бебе' започната од Mayyya, 12 декември 2012.

  1. Mrs.Bass

    Mrs.Bass Популарен член

    Се зачлени на:
    7 април 2012
    Пораки:
    897
    Допаѓања:
    7.317
    јас на синко му купив од OBJ на екстра попуст околу 300денари..преслатки се, а и многу квалитетни....
     
    На Kaffe му/ѝ се допаѓа ова.
  2. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.756
    Допаѓања:
    72.668
    Пол:
    Женски
    Мене па поубави ми се алиштенцата кога ми се испеглани... Јас па се пеглам, пеленката на која лежи со главчето, лигавчиња... освен чорапите :D ама таква сум и за мене и мм, перам перам ке се собере и се набрзинка пеглам и за нас и за бебуш. Посебно му ги перам, прво користев Орнел бел (таков и за нас користам), сега купив на Чико ептен бебешки ми мирисаше :D
     
    На IveBrajan му/ѝ се допаѓа ова.
  3. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.373
    Допаѓања:
    317.582
    Пол:
    Женски
    Бев денеска.Имаше само 21 и 18 ка бројче.Ние зедовме 21.Вие најдовте?
     
  4. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.190
    Пол:
    Женски
    Не сум имала време ни да барам...А баш сакав да отидам до Зара ама супер и фала ти што ме извести :)
    Зарем 21 не ви е големо? На мојава и 20ка и е малце комотна.
     
  5. Amerei

    Amerei Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2015
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    Колку пари се бебешките конверс?
     
  6. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.373
    Допаѓања:
    317.582
    Пол:
    Женски
    Не било 21 туку 20 сега видов :) моја грешка.
    20 ка и се таман она има дебелко а и долго ноџе.Проблемот е што несака никакви обувки ги вади одман :(
     
    На Kitten му/ѝ се допаѓа ова.
  7. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.756
    Допаѓања:
    72.668
    Пол:
    Женски
    Ako mislis na paticinjata od 1500-1700 nekade bea.. Tie najmaleckite :)
     
    На joy1 и Amerei им се допаѓа ова.
  8. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.190
    Пол:
    Женски
    Охоо ондак одам денес ^_^
    И со здравје да си ги носите, ако реши да не ги соблекува :)
     
    На Eli23 и joy1 им се допаѓа ова.
  9. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.373
    Допаѓања:
    317.582
    Пол:
    Женски
    Глупост невидена..
    Продаваат зара облека на фб.Информативно прашав за еден производ колку е.Јас веке го купив за 399 ден а госпожата го продава за 1100.
    Да не се лажете од таквите да купувате.Сите валидни цени си ги имате на официјалниот сајт.Да немаме овде зара ајде де...да разберам поштарина ова она плака.Она гарант ги купува од тука и ги препродава дупло.
     
    На iki26, azelea, Artemida81 и 3 други им се допаѓа ова.
  10. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.756
    Допаѓања:
    72.668
    Пол:
    Женски
    Mamicki sakam na bebus da mu zemam nesto kako jakna pamucna za leto navecer (nesto so patent i kapuljaca). Vo okaidi imaat dosta popust ama nema izbor, edna sto mi se svigja ja ima za 3meseci samo, a knap mu e taa.. kade bi mozela da najdam takvo nesto? :) i da ne e preskapo...
     
  11. azelea

    azelea Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    3.482
    Допаѓања:
    15.374
    Памучна незнам дали ќе најдеш,имаше нешто во ваикики да видеш или во енци-менци некој попуст имат
     
    На mariz му/ѝ се допаѓа ова.
  12. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.756
    Допаѓања:
    72.668
    Пол:
    Женски
    @Kaffe ako uste baras kupakji, deneska setnav vo Ramstor i vidov vo Mothercare epteeeen ubavi kupakji 500 den, imaat popust na dosta raboti do 50% :)
     
    На MissDior и IveBrajan им се допаѓа ова.
  13. mama89

    mama89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2015
    Пораки:
    1.019
    Допаѓања:
    9.331
    Пол:
    Женски
    Китен како поискусна ти еве и ја да те прашам :) и јас го завршувам шести месец и баш неќна шетав 4 саати по бутици детски ама се повеќе летни се,а синчево ќе биде есенско бебче ,и така од мерак си земав лигарче,капичка,чорапчиња,ракавички и шпикозни едни...гледав комплети ми викаат тие за изнесување од болница биле,со кебенце и се комплет за бебето околу 1500 да си земам ли? И друго со каков прашок и омекнувач да ги исперам бебешките работи кога ќе дојде време? И какво сапунче и крема да му земам??
     
  14. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.190
    Пол:
    Женски
    Се наоѓа по нешто и на долги, поткупи нешто па рестото остави го таму за пред крај, таман да излезат есенските колекции. Плус рачунај веднаш ќе добиеш и подароци од луѓе, ние дури на самите мекици добивме такви поклони :)
    За излегување од болница најдобро ти си знаеш во што сакаш да го облечеш, зависно од годишното време и температурите. Јас појма немав дека постојат специјални комплетчиња за дотерување за таа прилика, па маж ми донесе обични шпилхозни што јас си ги одбрав. Ако е нешто не практично, не си ги плескај парите (бидејќи имам гледано по слики дотерани бебиња во тулови и сатени), подобро купи нешто убаво во што би го облекла секој ден.

    За перење и бањање имаш и посебни теми, ако сакаш таму да читнеш и да споредиш искуства...Јас на почеток ја бањав само со бебешко сапунче, нема потреба од шампони и купки, крема користев Павловичева оригинал и Јекодерм и искрено детево мое никогаш воопшто не се исфрлило од ништо (апропо муабетите дека Мустела е најдобра, но мора да одделиш едно мало богатство за неа). Перев со бебешки прашок (персил сензитив) и омекнувач (исто сензитив) на 60 степени и обавезно пеглав.
    Имаш време ти мила...време на претек да си собереш искуства и за убаво да си се подготвиш ;)
     
    На Eli23, Maceto123 и PUPICA им се допаѓа ова.
  15. mama89

    mama89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2015
    Пораки:
    1.019
    Допаѓања:
    9.331
    Пол:
    Женски
    Фала ти срцка знаеш не се замарав мн до сега ама сега пополека прашувам.разгледувам зошто кога ќе дојде времето ќе заборавам од возбуда:D вака лека полека фала ти :*
     
    На Eli23 и Kitten им се допаѓа ова.
  16. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.024
    Допаѓања:
    199.002
    Пол:
    Женски
    Ај тука да си прашам.
    Дали имате видено гаќички за капење за момчиња? Не сакам боксерки и слични, сакам гаќички да му купам на малиов, ич не му е комотно во боксерките.
    Во Екстрим Интимо имаше убави модели, само беа останати поголеми броеви. На друго место каде би можело да има?
     
  17. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.190
    Пол:
    Женски
    Мајки имате ли видено на друго место освен Бебесупермаркет од овие штитнициве за бањање? Многу им се напумпани цените, не ми се даваат 550 ден.
    Мојава госпожа почна во задно време да нејќе да се бања и цело бањање плаче, бидејќи водата и оди преку лице..
    [​IMG]
     
  18. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.756
    Допаѓања:
    72.668
    Пол:
    Женски
    Imam videno na aliexpress po 1 dolar/ipol freeshipping, jas sakav ds poracam bidejki si poracav ligavcinja ama pa mm mi rece za sto kje ti e nema da go koristis :/
     
    На Kitten му/ѝ се допаѓа ова.
  19. SnowWhite91

    SnowWhite91 Популарен член

    Се зачлени на:
    15 септември 2012
    Пораки:
    1.153
    Допаѓања:
    1.398
    Sum videla na reklama5 deka prodavaat vakvi za 250den. mislam, ama novi se, ne se koristeni.
     
    На Kitten му/ѝ се допаѓа ова.
  20. An-na

    An-na Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 септември 2011
    Пораки:
    6.388
    Допаѓања:
    34.212
    Пол:
    Женски
    Само да ве извесам дека во Carter’s имаат попуст на целата облека. Најголем дел е со 30% и 40% попуст, а помал дел со 10% попуст.
    Вреди да се види. Јас изнакупив еден куп работи :D