Облека за на работа - Што носите?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од babyketi, 21 февруари 2010.

 1. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.303
  Допаѓања:
  571
  Еве ме после некој период на работа.
  Можам да констатирам дека работите стојат вака.....
  Јас продолжив да се облекувам како што си се облекувам,амаааааа пазииии колешките почнаа да се дотеруваат повеќе..
  Сто ми е најинтересно се што ке облечам ,обично ме прашуваат ...Ода кај ти е ???
  Епаааааа мислам дека ви е јасно што се случува :lol: :lol: :lol: :lol:
  Почнав на работа да се облекувам порелаксирано ,ама сега од понеделник планирам да почнам да носам сукњи ,па пак ке удрам една офанзива..... :D :D
   
 2. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.713
  Допаѓања:
  3.938
  :clap: :clap: :clap: така треба :up:

  иначе многу сакам и почитувам кога луѓето имаат свој стил на облекување :D
   
 3. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.303
  Допаѓања:
  571
  Фала ти Го-Грл на подршката.... :up: :D
   
 4. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.303
  Допаѓања:
  571
  Сега облаката за на работа ми е по згодна.
  Ова времево никако да попушти за да можам да се дотерам,а пак и некако и немам мерак по овие снегови и ледови.
  Почнав на работа и јас да се подприлагодувам по малку.
  Сфатив дека почнаа да ми љубоморат ,а то ан еми се допаѓа.
  Почнаа за се да ме прашуваат колку пари е,а то ане значи ништо друго ,отколку што значи -Види ,види ти имаш пари многу штом вака се облекуваш....
  Не сакам да бодам очи ...барем не засега :( :(
   
 5. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.983
  Допаѓања:
  2.153
  eh mojot problem ke vi se cini smesen znam...ucam na fakultet kade samo 20% se zenski,i nieden procent od zenskite ne se oblekuva kako da kazam..kako zensko :( a jas imam tolku merak da si nosam stiklicki cizmicki,se razbira na nekoja 10ka, ama taka niski,pristojni...pa sepak e e fakultet,nekakva institucija,ne moze da se dozvoli odenje vo trenerki!
   
 6. free

  free Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2010
  Пораки:
  1.526
  Допаѓања:
  63
  babyketi, toj koj razmisluva pravedno, mora da znae deka ne e se vo parite... site imame primeri od okolinata za luge koi imaat mnogu pari no vrska nemaat so oblekuvanje... nekoj ednostavno znae da iskombinira, znae sto saka, znae da kupuva... ete mene ne me biduva tolku... mozebi zatoa sto imam problematicno telo... no sepak se trudam oblekata na rabota da mi odgovara, sto znaci pantaloncinja i sako obavezno (ajde nekogas i nekoe interesno djemperce a moze da e i samo crno pa da otvori so nekoja bela ili druga svetla boja na kosula... i suknjicki normalno po klasicni do kolena...itn.
  sepak muabetot mi bese, za parite, primer majka mi nikogas ne kupuvala skapa garderoba, i so sigurnost znam deka bluzicka po skapa od 1200 denari nikogas ne kupila, a se slucila da kupi i od 400-500 denari, no vo drustvo ili na rabota sekogas i zaviduvale za kombinaciite koi gi nosela... i sekogas izgledase unikatno...
  i ajde ne mu ja misli mnogu za toa sto se zanesuvaat koleskite... ako veke pocnes da primetis deka nekoj smenil nacin na oblekuvanje, znaj deka ti zaviduva... ;)
   
 7. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.303
  Допаѓања:
  571
  Во право си ФРИ ама пак ке кажам...не сакам да ми љубоморат.
  јас сум нешто слично како мајка ти.
  јас купувам и поевтино ,за да имам што да носам во повеќе варијанти ,а пошто долго време бев невработена и немав многу пари купувам евтино многу и секогаш на попуст.
  Мајка ми вели за мене дека знам да ја носам и комбинирам гардеробата ,а штом таа така вели ,тогаш и верувам пошто никогаш не ми дава комплименти ,како што се очекува од мајка ,туку напротив е остра критичарка.
  Еве за пример ...
  Пред некој ден си купив панталони,кошула и џемперче за 1390 денари од ФИОРИ ....
  Од секогаш сум сакала да се дотерувам и последните пари ги давам на гардероба ,ама не ми е жал во тоа уживам,ееее ама другите тоа бач и не го сдакаат :Down:
   
 8. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  3.261
  Допаѓања:
  3.266
  ajde da mi pomognete kako bi bilo spored vas najdobro da se oblecete dokolku rabotite vo butik ? cekam mislenje dali patiki ili stikli ?
   
 9. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.983
  Допаѓања:
  2.153
  pa moe mislenje e deka sepak rabotno mesto e rabotno mesto,vo butik rabotis so lugje,znaci sepak treba da se vnimava.patiki nikako ne bi odbrala,ke recam stikli a dolkolku e naporno,mnogu stoenje i slicno,i baletanki se super izbor
   
 10. ana05

  ana05 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 април 2010
  Пораки:
  167
  Допаѓања:
  29
  Вработена сум веке пола година во велешкиот суд па секако дека не можам да си дозволам да одам во патики или фармерки,мислам на што би личело тоа :shake:
  Скоро секогаш сум во панталони со некоја интересна кошулка или па сега откако веке се затопли може да ме видат и во сукна.Единствено што ми преставува некој проблем се високите потпетици бидејки сум прилично висока(185см) и плус штикла од 10см???
  Ама не се замарам многу со тоа оти работата не ми дозволува да бидам во балетанаки или не дај боже патики :D
   
 11. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.983
  Допаѓања:
  2.153
  da bideme realni visoki stikli mnogu poubavo stojat na visoki devojki otkolku niski.jas sum si niskicka i go priznavam toa.taka sto ic da ne ti e gajle ;)
   
 12. ana05

  ana05 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 април 2010
  Пораки:
  167
  Допаѓања:
  29
  Фала ти femina90 :*
  Го ценам вашето мислење :)
   
 13. zverka

  zverka Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2010
  Пораки:
  274
  Допаѓања:
  26
  а зошто да не балетанки ;) немора да бидеш ,,костумирана" за да изгледаш средена за во суд :P :P
   
 14. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.026
  Допаѓања:
  597
  совршено за на работа според мене:
   

  Прикачени фајлови:

  На Thallia и BoaVista им се допаѓа ова.
 15. BoaVista

  BoaVista Популарен член

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  2.877
  Допаѓања:
  8.874
  Пол:
  Женски
 16. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.048
  Допаѓања:
  370
  Комбинации за работа што ми се допаѓаат
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 17. doll

  doll Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  95
  зависи од работното место ! ваму кај што работам можам да си дозволам моето омилено џинс, маичка со принт, штосен дукс и патичиња :* E сега ако дојде време и се вработам некаде каде не би си го дозволила таквиот стајлинг...мислам дека пак не би излегла од некои необични панталонки, значи ни превише кич или озбилни нити пак спортски. високи чевли...можеби само потпетици никаде не би се појавила со 12 цм. висока штикла :wasntme: а горе пак би носела некоја лесна блузичка, џемперче во зависност од временските прилики само кошули нееее :@
   
 18. anab

  anab Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 септември 2010
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  53
  se zavisi od rabotnoto mesto.jas osven farmerki,maica i nekoi lesni konduri ili patiki nemozam da si dozvolam nisto drugo zasto takva mi e rabotata :@ :)
   
 19. Ariel

  Ariel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  3.196
  Допаѓања:
  12.369
  Јас се облекувам во некои поспортски сукњички до колена (ретко може човек да ме види во пантолани, сукњите ми стојат многу подобро), маички или поспортски кошулчиња, и некои кондури или сандали на не многу висока штикла (оббично 5-7 cm). Од шминка, само сјај за уста и маскара, и ако сум ептен бледа малку руменило, ама не секој ден.

  Сега имам една колешка, многу се дотерува, а секаде одиме заедно, и морам да почнам да се средувам повќе зошто покрај неа изгледам како сираче. Секогаш е фенирана, средена, тип-топ.
  Јас до душа не мислам дека до толку треба човек да се дотерува за на работа, ама ај, ќе почнам и јас... не е на одмет.

  Многу ми беше смешно, пред некој ден бев во една институција на состанок, имаше едн куп млади девојчиња, и сите беа како за излегување облечени :) Што не иде, не иде..
   
 20. ozbilnazena

  ozbilnazena Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2010
  Пораки:
  1.159
  Допаѓања:
  13.140
  Пол:
  Женски
  Се облекувам така како што најдобро се гледам ... Секогаш сакам да сум средена и елегантна затоа што мојата работа подразбира комуникација со овдешниот и странскиот клиент . Па како нивни претсавник не би мижела да отидам на состанок или некаде на друго место во фармерки или патики. Секогаш се грижам да сум соодветно складна со боите да ми стои да ме прикаже во право светло а да не изгледа нападно и кичесто .Речиси секогаш сум нежно нашминкана , понекогаш фенирана , секогаш во штикла и покрај тоа што сум висока .. понекогаш мислам и дека заборавив како се чекори без нив.. Сакам добри пантолони , убави кошули, лесни блузички и фустани не широки за на лето , некоја убава сукњичка до колена и не многу широка и некое црно фустанче во последно време некако се гледам најкомотно наработа во пантолони :)
   

Сподели ја оваа страница