1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Огласи за вработување

Дискусија во 'Барање работа' започната од Artemission, 7 октомври 2011.

  1. izaaaaa

    izaaaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2010
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    46
    Tweety ни мене не ми кажаа колкава ке биде :?: ако те примат да ми кажеш ;)
     
  2. tweety26

    tweety26 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    Ајде здравје ако ме примат ќе ти кажам,исто и ти ако те примат пиши. ;)
     
  3. sanjaeva

    sanjaeva Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.389
    Допаѓања:
    87.636
    А зошто не прашавте колкава ќе биде платата?
    Имам разговарано со многу работодавци и сите до еден викаат дека колку и да нив не им е пријатно кога кандидатот ќе ги праша на првото интервју колкава е платата, дека токму тие кандидати ги сметаат за потенцијални. Секако дека нивното оружје, на вашето прашање ќе биде - а за која плата би работеле? или колку очекувате?... но мора да имате концепт, самоувереност и дрскост да им дадете на знаење дека вашиот труд има цена.
    Во принцип и во животот воопшто, ако се цените самите, ќе ве ценат и другите.

    е сега да не претеруваме со очекувањата и вреднувањата :)
     
  4. riba79

    riba79 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2010
    Пораки:
    1.225
    Допаѓања:
    3.769
    Пол:
    Женски
    а за која позиција аплицираше? :)
     
  5. majafimceva

    majafimceva Активен член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    58
    Допаѓања:
    17
    Како бе не ви кажале која е платата? Па тоа е обврска на работодавачот, ја каде и да сум била до сега тоа го кажува кога збори он за условите кажува и колку изнесува платата :geek: и сеа шо ви се јават примени сте, вие прифаќате и после на 1ви плата 8 илјади :rofl: ма ајде глупости :rofl:
     
  6. tweety26

    tweety26 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    Па мене не ме ни прашаа дали имам некое прашање,но не е битно.Ако ми се јават секако ќе прашам за висината на платата,нормално дека не би работела дури во Карпош за ниска плата. :wasntme:
    Инаку аплицирав за на каса,местење роба,информации...тие ствари.
     
  7. SaskaQueen

    SaskaQueen Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 април 2012
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    10
    Некој да не има видено оглас за административна работа, работа за правник и сл? Гледам по сајтовивте нема, па да прашам за некој интерен оглас :call: :*
     
  8. izaaaaa

    izaaaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2010
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    46

    Еј да ви кажам ми се јавија прееска утре сум на второ интервју од 10 саат па ке ви кажам што како позз :*
     
  9. LejdiD

    LejdiD Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2011
    Пораки:
    602
    Допаѓања:
    154
    Кажи ни како помиан ан интервјуто те примија ли и кажаа ли колку е плата?? Јас мислам дека тогаш само за свежа храна и некои слични секции од маркетот бараа така пишуваше во огласот или нема врска? :rofl:
     
  10. izaaaaa

    izaaaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2010
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    46
    Нема врска за се бараа за секој оддел и добро поминав на интервју и денес ми се јавија да ми кажат дека сум примена :) платата е 9200 после се надоградува е сеа колку е вистина не знам ни јас :?: ама мене ми треба работа изатоа прифатив поздрав
     
    На CrazyStupidLove и Hipica им се допаѓа ова.
  11. riba79

    riba79 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2010
    Пораки:
    1.225
    Допаѓања:
    3.769
    Пол:
    Женски
    со среќа нека ти е изаааа,кога почнуваат со работа? :)
     
    На izaaaaa му/ѝ се допаѓа ова.
  12. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333

    Со среќа нека ти е, па побргу да ти се зголеми платата ;)
     
    На izaaaaa му/ѝ се допаѓа ова.
  13. LejdiD

    LejdiD Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2011
    Пораки:
    602
    Допаѓања:
    154
    Со среќа нека ти е :) веројатно ќе ја зголемат по некое време :)
     
  14. daskaloska

    daskaloska Активен член

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    1
    jas na ovoj link aplicirav za rabota i mi se javija da pojdam na intervju ama pred toa mi pustija poraka na e majl so uslovite za rabota i ako gi prifakam da kazam i da odam na intervju. imase i oglas na drugo mesto ama ic ne se sekavam kade za istovo aplicirav i koga vidov sega istiot gazda.... ke vidime koga intervjuto ke zavrsi so ke bide inaku uslovite bea:

    rabotite polno rabotno vreme od 40 casa nedelno , a usigurani ste na skrateno rabotno vreme od 20 casa nedelno . vasata plata iznesuva 10.000,00 denari
    rabotite vo prva smena od 09:00 do 17:00 (ponedelnik-sabota)
    vtora smena od 13:00 do 21:00 (ponedelnik-sabota)
    megu smena od 11:00 do 19:00 (ponedelnik-sabota)
    dvokratno od 09:00 do 13:00 i od 17:00 do 21:00 (ponedelnik do sabota)
    od 09:00 do 17:00 (nedela)

    Imate 2 slobodni dena vo mesecot i toa nedela sto znaci rabotite preku edna nedela.
    sopred rasoporedot za rabota vo smeni na upravitelot na prodavnicata imate moznost da rabotite 8 casovno rabotno vreme
    vo prodavnicata se prodava maska zenska detska obleka a vie bi bile raspredeleni na nekoj od standovite so kompletna vasa odgovornost okolu rabotenjeto na standot. dokolku pri popis se konstatira kusok na standot go snosuvate licno vie . dokolku vi se dopadnat ulsovite za rabota pismeno informirajtene na nasiot email
     
  15. BeLLaDona23

    BeLLaDona23 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 септември 2011
    Пораки:
    837
    Допаѓања:
    1.893
    Пол:
    Женски
    Овие секој ден пуштаат огласи. Нешто не штима :^) И какво е тоа кусок на штандот? Ја знам една другарка што работеше вака и душата и ја извадија со овие "кусоци" .
     
  16. LejdiD

    LejdiD Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2011
    Пораки:
    602
    Допаѓања:
    154
    ^^^ Условиве за работа се катастрофа веројатно затоа често имаат огласи а и затоа однапред си ги кажале условите зошто не би се нафатил секој. Секој ден се утепуваш по 8 саати без ниеден слободен ден, т.е . да не заборавам дури 2 слободни дена месечно! И тоа смениве прва втора меѓу смени па уште и двократно..И јас сум моментално невработена но ваква работа не би прифатила, а оние кусоци на штандот се врвот. :devil:
     
  17. meU

    meU Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    2.633
    Допаѓања:
    3.050
    За плата од 10.000ден многу услови имаат луѓево :^) во кој свет живеат???
    Болна работа , сите газди станаа, после не чинеле работниците :fubar:
    Наместо да најдат начин како да ги мотивираат, они уште толку, ма од сам старт да те обесхрабрат , Бог да чува :x
     
    На Trendafilka му/ѝ се допаѓа ова.
  18. daskaloska

    daskaloska Активен член

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    1
    da vi kazam i jas se obeshrabriv bev resena da odam bidejki krajno mi e potrebna rabota nemam uslovi da biram rabota, ajde vo red ke istrpiis tolku rabota i tolku saati ama ova so kusokot mi go mati umot ako na tie 10000 sekoj mesec ti krati po 1500-2000 ako ne i poveke, za kusok togas zosto bi odela, a kako ke se zastitis od koj kusok bidejki ne deka ke te ukradi musterija tuku i samiot gazda ili koleska olekata e na stand cela postavena i ti sekoja ke ja znajs pod broj kolku bila, kolku se prodalo vo tvoja smean itn dosta nelogicnosti ima i nikako ne mozis da se zastitis,po sekoja cena namerno ke bides kusok......... uste se mislam ama mi treba sovet od druga strana pak mi treba rab itno
     
  19. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.315
    Пол:
    Женски
    Дали некој има искуство со интервју во Џонсон мети, што прашуваат, дали се понашаат на англиски те прашуваат за фирмата и сл. (зашто половина од вработените не знаат англиски иако тоа е прв услов, ама кој има врски не му требаат услови). Не е проблем јазикот, проблем ќе биде ако сака да те елиминира од старт, иако не знам како е да не зборам пред рака, затоа си прашувам, а?
     
  20. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    За 10 000 ден. плата па и пријавена со скратено работно време и 2 слободни недели во месецот нема да излезам од дома.
    Па нека цркнам ако треба без работа, нека скапам, мојот револт оти дотаму.
    Многумина ќе си помислат - ете, она можеби си има пари од дома, ја крепат, па се лигави, и не сака да работи за толку, не ѝ дошло јајцето на газот.
    Не е воопшто така, ниту ги имам, ниту ме крепи некој, ама преку глава ми е од такви ситни и неплатени работички, колку да се крпи нешто.
    Не сакам да крпам, не заслужувам да крпам и да трпам нечии фрустрации, подобро мирна глава, барам и ќе продолжам да барам нешто посериозно и подобро, и кога и да е - ќе дојде.
    10 000 ден. плата се нудат на некој што уште е на факултет, или без никакво работно искуство, па ајде да се обучи, да научи. Тоа некако го сфаќам.
    А на зрели особи, со години работно искуство и завршен факултет да понудиш такви услови и таква плата е МИЗЕРНО.
    И уште кога ќе слушнам - епа така е кај нас, тоа е тоа. И со кревање раменици, се покоруваат сите на условите и судбината. И се помируваат, демек биди среќна и со тие 10 000.
    Е нема бе.
    Да си ги напикаат в газ, оти не им ги собира ни тие мизерни пари во уште помалите ситни души што ги носат.
    Експлоататори, за срамота.
    :puke: :puke:
     
    На napominuvanje, honorthyself, wizardess и 8 други им се допаѓа ова.