Огласи за вработување

Дискусија во 'Барање работа' започната од Artemission, 7 октомври 2011.

 1. Kajafeminka

  Kajafeminka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2012
  Пораки:
  131
  Допаѓања:
  23
  Да не сака некој да работи во кафич 2 смена во скопје кај млечен ресторан
   
 2. Acerola

  Acerola Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2011
  Пораки:
  537
  Допаѓања:
  603
  На Miamigirl му/ѝ се допаѓа ова.
 3. majafimceva

  majafimceva Активен член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  17
  За стално ли е ова? Ова неопределено-определено време ме збунува ]:)
   
 4. Viiiiip

  Viiiiip Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  719
  Допаѓања:
  258
  Пишува дека е на определено на самиот оглас :)
   
 5. veronikaveronika

  veronikaveronika Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2011
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  120
  На определено и на пола работно време( 4 саати), а зошто... е тоа незнам :o
   
 6. kristince51

  kristince51 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2012
  Пораки:
  696
  Допаѓања:
  842
  а во кој град е , и случајно да не знаеш колку плата изнесува
   
 7. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  3.305
  Допаѓања:
  9.897
  Пол:
  Женски
  Што е проблемот со овие, во толкава фабрика тие 1 магационер само бараат, или имало и други огласи порано, зашто јас никаде не сретнав. А баш сакав таму да се пикнам бе :o
  А за Продис немаше баш широк избор на работни места, највеќе бараа фармацевти, електротехничари, чувари. Ова е прва серија на вработување, ќе има и втора, само не знам кога, мислам до 2015 треба да бидат комплетирани вработувањата.
  А Џонсон Мети е проширен веќе, ама малку вработуваа.

  Sütaş бара работници, ама со познавање на турски, англиски, пожелно и албански, што значи шипци ќе напикаат, бидејќи сега турци ја откупија Шведмилк
  http://www.vrabotuvanje.com.mk/job-advert/operatori/1695

  Исто и ново отворената фабрика во индустриска зона Бунарџик-Ван Хоол за производство на автобуси, има активен оглас:
  http://www.vrabotuvanje.com.mk/job-advert/se-bara-menadzher-na-proizvodstvo-i-odrzhuvanje/1765

  Не ми е јасно, дали фирмиве планираат да функционираат само со овој број вработени или веќе партиски ги напикале, па ова е само формалност.
   
  На kravce му/ѝ се допаѓа ова.
 8. UnderTheSun

  UnderTheSun Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 август 2012
  Пораки:
  97
  Допаѓања:
  13
  Јас сум заинтересирана може повеќе информации околу ова?
   
 9. G.G

  G.G Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2011
  Пораки:
  315
  Допаѓања:
  335
  Пол:
  Женски
  На ivanak му/ѝ се допаѓа ова.
 10. LoVeR

  LoVeR Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2010
  Пораки:
  884
  Допаѓања:
  1.040
  Јазичен центар од населба Аеродром во Скопје распишува оглас за професоркa по
  Англиски јазик.
  Пoтребни квалификации:
  • Минимум 4та година на студии по Англиски јазик
  • Со или без работно искуство, но со голема желба за напредок
  • Креативна и комуникативна личност
  • Посветеност и одговорност
  • Подготвеност за обврска на соработка од минимум 2 години е предност
  • Познавање на работа со компјутери е задолжително, солидно познавање е
  предност
  Ви нудиме:
  • Одлични услови за професионален напредок
  • Работа со различни возрасни групи
  • Професионална и исклучително пријатна работна средина
  • Одлична техничка опременост која овозможува употреба на најсовремени
  методи на настава
  • Сите професори се регуларно пријавени со платени придонеси за здравствено
  и пензиско осигурување.
  Побрзајте и аплицирајте на teachers@planetskopje.com со испраќање на ваше CV,
  контакт информации (телефон, е-маил и поштенска адреса во Скопје) и кратко писмо
  со намери.
   
 11. tweety26

  tweety26 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2010
  Пораки:
  1.668
  Допаѓања:
  2.256
  Пол:
  Женски
 12. Miamigirl

  Miamigirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 мај 2012
  Пораки:
  77
  Допаѓања:
  23
  Јас аплицирав неколку пати до сега и на двете места, ама не ми се јавија :worried: А во Скопје Сити Мол платата е девет илјади и како што слушнав првиот месец се работи гратис :fubar:
   
 13. majafimceva

  majafimceva Активен член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  17
  За у Рамстор бараат машко, пишува продавач (м) затоа не ви се јавуваат :lol:
   
 14. tweety26

  tweety26 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2010
  Пораки:
  1.668
  Допаѓања:
  2.256
  Пол:
  Женски
  Уште ништо незнам за во Керфур.мене ме примија и од утре почнувам.Ама пошто ќе се отвара на 4ти значи ова ќе ни биде како обука до тогаш.Плата девет и нешто е за 8 часа работно време,а за 4 часа е 5000.
  Договор се потпишува на 3 месеци.
  Ќе видиме како ќе тргне.
   
 15. majafimceva

  majafimceva Активен член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  17
  Нема да ви биде обука туку ќе редите роба, ке чистите, средувате :D таква е обуката у нашава земја |( али ај со срека :D
   
 16. riba79

  riba79 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2010
  Пораки:
  148
  Допаѓања:
  23
  Пол:
  Женски
   
 17. Miamigirl

  Miamigirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 мај 2012
  Пораки:
  77
  Допаѓања:
  23
  Со среќа нека ти е :) Ајде па ќе ни пишеш како ќе бидеш задоволна од работата :)
   
 18. whitepearl

  whitepearl Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2011
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Луѓе ме збунува ова кај креирај cv на страната vrabotuvanje.com,кај последен работен ангажман:компанија (да се наведе која),е сеа ако е семкара што да пишам кога само знам како се вика газдата и кај се наоѓа :) ,мислам пример.Другото е позиција како шефица или продавачка? + Работни задачи?се мисли на тоа дали сум метела на стадион или продавала карти на посленото работно место? Баш се збунувам за вакви работи! :lol: помош
   
 19. ivanak

  ivanak Активен член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2012
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  12
  Па последен ангажман се мисли името на компанијата ти сигурно нема да работиш негде ако не го знаеш името на фирмата, а го знаеш газдата :^) работни задачи - пишуваш со неколку збора што си работела , да убаво си пиша ако тоа ти биле работните задачи така ги пишуваш - метење на стадион .. а зашто правиш профил јас секогаш праќам дирекно на маиловите на работодавците.
   
 20. whitepearl

  whitepearl Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2011
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Nenajdov/nevidov mejl da stoi za da im pratam direkrtno cv.No da ako se raboti pr. za kafule osven imeto na kafebarot drugo neznam,togas sto da mi stoi,valda me razbirate,ne mi e lesno! :|
   

Сподели ја оваа страница