Огласи за вработување

Дискусија во 'Барање работа' започната од Artemission, 7 октомври 2011.

 1. kikav

  kikav Популарен член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  2.712
  Допаѓања:
  2.014
  значи сето оогласиве се за во СКопје дајте ако има нешто за Прилеп лп
   
 2. ivanak

  ivanak Активен член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2012
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  12
  Тргнав и јас да креирам cv само за да видам што не ти е јасно , значи ако имаш работно искуство го наведуваш, кај делот компанија го пишуваш името на компанијата, ете да речеме кафичот се викал "КАФЕ" , во следите категории пишуваш локација да речеме , Македонија , скопје, позиција - келнерка, работни задачи - припремање на производите и служење на истите(или било што друго што си работела). Не те сфаќам што друго незнаеш освен името на кафебарот ?? не ти се бараат други информации како што глеадам при креирање на cv- то
   
 3. G.G

  G.G Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2011
  Пораки:
  315
  Допаѓања:
  335
  Пол:
  Женски
 4. whitepearl

  whitepearl Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2011
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  hej ok fala ivanak,nejasnoto mi bese da ne se baraa d.o.o neli taka e pr.
  doo zito luks,vo toj stil,sega razbrav :lol:
   
 5. veronikaveronika

  veronikaveronika Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2011
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  120
  Мој другар денеска беше викнат на интервју. Како поминал незнам, битно почнале да викаат луѓе...
   
 6. riba79

  riba79 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2010
  Пораки:
  148
  Допаѓања:
  23
  Пол:
  Женски
  за кога му е закажано интервјуто-за во недела? и што е по струка другар ти?фала ти и поздравче :)
   
 7. daskaloska

  daskaloska Активен член

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  1
  Firmata EUMODA DOOEL ima potreba od 6 prodavacki za rabota vo prodavnica vo Skopje Siti Mol koja ke raboti pod spanskiot brend PUNT ROMA. Zadolzitelno poznavawe na angliskiot jazik. Zainteresiranite da se javat na telefon 046 785-118 od ponedelnik do petok od 8:30 do 15:30 casot.
   
 8. RainBow

  RainBow Word Traveler Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  13.947
  Допаѓања:
  20.953
  Темава е отворена за постирање на актуелни огласи, не ја полнете со други мислења и оф-топици, станува непрегледна.
  Си има тема за барање работа каде што може да се обратите.
  baranje-rabota/baram-rabota-t735/
   
 9. ivanak

  ivanak Активен член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2012
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  12
  Каков е овој број 046 ??
   
 10. LaBella

  LaBella Популарен член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2010
  Пораки:
  1.011
  Допаѓања:
  1.045
  Пол:
  Женски

  046 Охрид, Струга, Дебар
   
 11. LejdiD

  LejdiD Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2011
  Пораки:
  346
  Допаѓања:
  70
  Ај ако се јавуваш пиши ако ти дадат некоја информација за платата :$
   
 12. anastasijaki

  anastasijaki Популарен член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  2.424
  Допаѓања:
  5.594
  Пол:
  Женски
  Јас само да ви кажам дека овде се веќе примени, колешка од факултет утрово се јави и и кажаа дека веќе се одбрани :?: она вели епа како кога трае огласот , тој и одговара епа не знам прати ти сиви ама веќе ОНИ избраа... а кои се тие они појма немам |( бог да чува значи
   
 13. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  6.242
  Допаѓања:
  45.164
  За Продис си беа избрани уште пред да излезе огласот. :)
   
 14. riba79

  riba79 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2010
  Пораки:
  148
  Допаѓања:
  23
  Пол:
  Женски

  од каде имаш ти Лилит такво инфо?другарка моја беше на прво интервју и рекле дека следи уште едно е сега незнам дали ќе ја викнат повторно,јас конкурирав ама не ме викнаа :(
   
 15. daskaloska

  daskaloska Активен член

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  1
 16. razmazena9

  razmazena9 Активен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2012
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  0
 17. napominuvanje

  napominuvanje Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 септември 2012
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  56
 18. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  3.306
  Допаѓања:
  9.930
  Пол:
  Женски
  Стварно, од кај таа информација, и на кој принцип биле избрани, зад затворени врати? Ме интересира зашто и јас имам испратено cv кај нив а повратен одговор нема.
   
 19. napominuvanje

  napominuvanje Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 септември 2012
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  56
  Нудат работна сила надвор од државава.Тоа сигурно не го прават од ,,љубов,, ами за пари.Е тука лежи цаката!!
  Ако навистина сакаш да работиш во земјите од арапскиот свет (верувам добро си се информирала за животот таму!) прати ЦВ.Ако те викнат на интервју распрашај ги за условите.Ако ти бараат прво пари па се друго отом-потом заврти им грб.
   
 20. SweetDream

  SweetDream Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2012
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  30
  И мене ми мириса работава на некоја од оние измамнички агенции...
   

Сподели ја оваа страница