1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Огласи за вработување

Дискусија во 'Барање работа' започната од Artemission, 7 октомври 2011.

  1. ♡BuBaLe♡

    ♡BuBaLe♡ Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 мај 2015
    Пораки:
    5.169
    Допаѓања:
    105.778
    Пол:
    Женски
    Незнам дали работиш на тоа поле во твојата фирма или си во аврм или друга агенција, но ако можеш да ми кажеш, или којбило друг, дали при престанокот на вработување која е спогодбено треба работникот да се потпише некаде или не???
     
  2. zenska

    zenska Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2010
    Пораки:
    357
    Допаѓања:
    339
    Леле овие огласиве за животно осигурување досадни до бескрај. Бев, пробав, не ми се свиѓа
    Скратена опција: Некој да ми брка работа, да наоѓа луѓе а јас да ги земам парите.
    Не си ни вработен, ни осигуран НИШТО а ти ветуваат мед и млеко.
    Еднаш од немајкаде останав на обуката што им беше на Винер и мислам тие што зборуваа се вработени, со статус и бараат потрчко на некој начин. Не иде ни така работата.
    Веројатно не можат да најдат луѓе што би им се нафатиле па затоа огласите им се вртат може година дена.
     
    На black-angel му/ѝ се допаѓа ова.
  3. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    4.456
    Пол:
    Женски
    Истото и ја кога го кажав за истата компанија , една членка од тука ме нападна ! Значи не сум само јас незадоволна !
     
    На zenska му/ѝ се допаѓа ова.
  4. kjukli

    kjukli Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 ноември 2014
    Пораки:
    3.057
    Допаѓања:
    28.609
    Пол:
    Женски
    А не пишува каде да оставиме биографија?
     
  5. Umbrella22

    Umbrella22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    3.951
    Допаѓања:
    33.918
    Пол:
    Женски
    Дирекно во Гари во ГТЦ
    пишува на сликата :D
     
    На kjukli му/ѝ се допаѓа ова.
  6. kjukli

    kjukli Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 ноември 2014
    Пораки:
    3.057
    Допаѓања:
    28.609
    Пол:
    Женски
    Офф, слепчо сум, хаха, фала ти :hug:
     
  7. zenska

    zenska Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2010
    Пораки:
    357
    Допаѓања:
    339
    Абе види, секој со свое искуство.Некој може е задоволен незнам. Јас како што кажав бев и опциите за работа што ги нудат не ми се свиѓаат и тоа е тоа.
     
  8. ♡BuBaLe♡

    ♡BuBaLe♡ Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 мај 2015
    Пораки:
    5.169
    Допаѓања:
    105.778
    Пол:
    Женски
    И јас имав таква "понуда за работа" во осигурителна компанија, буквално ми рече менаџерката ќе си договориш со другите вработени која кој регион ќе го има и ќе си пдите од вратс на врата на пример ти на таа и таа улица, другите на друга и така да нудиме осигурање за нас 10 насто од износот, ќе кажете кој клиент кој го нашол и кој го праќа па ќе дојде тој кај мене, од кохс ќе склопиме договор ќе те бараме и на рака ќе ти дсдеме 10 посто, што максимум можеше дс е 10 евра, минимум 30 денари. Па сега ти види. Осигуран, пријавен, придонеси, такво нешто ни под разно, се на жими мајка, па ом кажав фино лепо не, ајде чао и толку. Кој сака нека оди!
     
  9. plava.90

    plava.90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 октомври 2011
    Пораки:
    273
    Допаѓања:
    498
    Пол:
    Женски
    При престанок на рабптен однос исто како и за договор се прави документ спогодба што треба да се подпише од страна на управителот на фирмата и од страна на вработениот кој го прекинува работниот однос значи тоа е правилно и морално барем кај мене во фирмата (инаку не работам во аврм) ама законов си е закон за сите фирми важи.
     
  10. ♡BuBaLe♡

    ♡BuBaLe♡ Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 мај 2015
    Пораки:
    5.169
    Допаѓања:
    105.778
    Пол:
    Женски
    Прашувам зошто кај мене случајот беше таков што само што ме пријавија, притоа ми дадоа само м1м2 документ на определено, без да е наведено колку, кај број на месеци пишуваше 0, и по неколку дена ми рекоа се премискуваме, не можеме да те задржиме, и ми дадоа повторно само м1м2 со датум на одјава а причина пишува спогодбено, а нити сум потпишала нешто нити ми дале мене копија! Кога во аврм се пријавував рекоа така треба, во ред е, не можеш да тужиш.. а мм пред 8години беше отпуштен, му бараа да потпише, тој рече јас не си одам сам не потпишувам, па сметководителот кој го одјавил во аврм се потпишал во негово име, тој документ го набавивме од аврм и на суд се заврши во корист на мм. Сега ми велат пак од аврм се смена тоа сега не е со никакви потписи не можеш да тужиш и сл. Хм, што да мислам, ме маткаат тие може?!?!? Фала ти на одговорот, да прашам адвокат сепак. А плус бидејќи сум бремена, се обратив за случајов и кај адвокат, и кај трудов инспектор, и двајцата констатираа дека ме отпуштаат зошто увиделе дека сум бремена!!!!! Ко најнормално да е тоа!!!!
     
  11. Cka

    Cka Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 септември 2010
    Пораки:
    10.223
    Допаѓања:
    124.267
    Ти да го смениш одма адвокатот. Досеа требаше да си назад на работа. Кој му дал диплома на тој бе...
     
    На Candid и ♡BuBaLe♡ им се допаѓа ова.
  12. despin4e05

    despin4e05 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 октомври 2013
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    14
    Авон има потреба од 2 менаџери со следниве особини : амбициозни, комуникативни, доверливи лица со ведар дух и желба за постигнување на одлични резултати во тим со работно време од 3 до 4 часа дневно. Пријавување до 20.07.2015. Закажете свој термин за интервју во INBOX ..
     
  13. fans

    fans Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2015
    Пораки:
    90
    Допаѓања:
    91
    Пол:
    Машки
    Се бара девојка за спроведување на репортажа.
    Можете да ми испратите CV во порака.
     
  14. perlaa

    perlaa Популарен член

    Се зачлени на:
    2 декември 2011
    Пораки:
    1.223
    Допаѓања:
    788
    Се бара женско лице за чување на 10 месечно дете во Италија.
    Само за месец Август, а доколку сака може да остане и Септември. Плата 300евра плус платен превоз, сместај и јадење. Доколку има некоја ве молам пишете колку што можете побрзо.
     
    На sanjaeva му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Independiente

    Independiente Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2014
    Пораки:
    787
    Допаѓања:
    1.558
    Пол:
    Женски
    Феминки да не има некој од вас слушнато дали бараат во некои дуќани во Сити мол девојки за работа?
     
  16. Bitolcankata13

    Bitolcankata13 Активен член

    Се зачлени на:
    16 јули 2013
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Здраво Феминки, дали некоја има искуство или информација колку им е плата на Section Manager во LC WAIKIKI и дали се задоволни од условите? Другарка ми беше на интервју и ја интересираат некои податоци.
     
  17. Bitolcankata13

    Bitolcankata13 Активен член

    Се зачлени на:
    16 јули 2013
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    а за Section Manager имаш информација колку е плата? Поздравче
     
  18. AnNnNiI

    AnNnNiI Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2010
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    1
    Здраво. Дали имате информација кога ќе се отвара LC Waikiki во Битола и дали веќе се најдени вработените?
     
  19. Umbrella22

    Umbrella22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    3.951
    Допаѓања:
    33.918
    Пол:
    Женски
    И јас барам работа во Прилеп ако некој знае нешто пишете :)
     
  20. Luna91

    Luna91 Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јули 2013
    Пораки:
    3.069
    Допаѓања:
    17.203
    Vo butikot N&N Fashion baraat prodavacka. Ako si zainteresirana vlezi na nivnata fb strana za poveke info.
     
    На Umbrella22 му/ѝ се допаѓа ова.