1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Огласи за вработување

Дискусија во 'Барање работа' започната од Artemission, 7 октомври 2011.

  1. nadja29

    nadja29 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2014
    Пораки:
    212
    Допаѓања:
    342
    од сите огласи на нет што се колку да се речи дека се ставени веќе однапред се знае кој ќе вработат, од 70-80 пратени CV само еднаш ме викна на интервју
     
  2. Cka

    Cka Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 септември 2010
    Пораки:
    10.251
    Допаѓања:
    124.592
    Аплицирајте за Програмата за млади банкари на ПроКредит Банка

    * ВЕРО вработува… Отворени се повеќе работни позиции… Работното искуство не е задолжително! – Имаат потреба од персонал,

    * Оглас за вработување во Агенцијата за електронски комуникации

    * Оглас за вработување во АД ЕЛЕМ

    * Програма за вработување на “Coca-Cola” –
    Програмата за универзитетски таленти на „Кока-Кола“ е програма за вработени кои ги подготвуваат најталентираните студенти за работа во областа на менаџментот. Програмата трае 3 години, за време на кои вработените добиваат повеќе задачи и обврски.

    * Пекабеско вработува! Отворени се повеќе работни места

    * Оглас за вработување во Нептун –
    * Оглас за вработување во Министерството за образование и наука -
    * Министерството за финансии вработува…
    * Оглас за вработување во Јавното претпријатие за државни патишта -

    http://faktor.mk/2015/09/28/vrabotu...ekabesko-neptun-ministerstvo-za-finansii-mon/
     
    На macka91 и presiosaP им се допаѓа ова.
  3. H.a.p.p.i.n.e.s.s

    H.a.p.p.i.n.e.s.s Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2014
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    10
  4. Корнелија

    Корнелија Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2015
    Пораки:
    747
    Допаѓања:
    1.121
    Пол:
    Женски
    Има ли некој што бил на тестирање во Алма-М?? Добредојдена ќе ми биде било каква информација
     
  5. sunshine-girl

    sunshine-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јули 2012
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    6
    Дали некој е запознаен со оваа агенција која нуди доста работни позиции во странство(дали е вистинска,или се работи за лажни претставници)?
    Еве линк : http://www.rabota-biznis-profit.com.mk/mak/sodrzina.asp?id=18
     
  6. izabela.nik

    izabela.nik Популарен член

    Се зачлени на:
    20 април 2013
    Пораки:
    718
    Допаѓања:
    5.947
    Пол:
    Женски
    Јас барам работа скоро 10 години на интернет страниците 90% од моите работи биле на јавен оглас без врски без да познавам некој таму вработен. Меѓутоа тоа се напорни работи и физички и психички и за минималната плата. Воопшто не ми одговараат ни по образование ни по темперамнет итн, но ...знаеш морам.
     
  7. Kariuki

    Kariuki Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2015
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Ако има некој од Велес, утре ќе има саем за вработување, во 10ч во Домот на Културата Џинот. Носете си ЦВ па може ќе има некој среќа. Јас лично немам искуство со вакви саеми, па пишете коментари со ваши искуства. Поздрав :)
     
  8. Priroden

    Priroden Популарен член

    Се зачлени на:
    9 август 2015
    Пораки:
    792
    Допаѓања:
    2.943
    Пол:
    Машки
    Ќе ти речат остај CV може ќе ти се јавиме ако имаме потреба:D
    Овие саеми и средби на лица со високо образование треба да ги одбивате, пошо не служат за ништо, барем од искуство на другари кои одеа на саеми 20-30 км далеку од нашиот град, за да видат едно 200-300 СV за една фирма која што добро ги плаќа вработените и вработува партиски. И добија таков одговор, ако треба ќе ви се јавиме.
    Ако ти е за во фабрика да работиш за 10 000, од овие новите инвестиции примаат и со средно, ако имаш поголеми амбиции овва ти е класично губење време.
     
  9. hunny20

    hunny20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 декември 2010
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    82
    Мој другар бараше интензивно работа во странство и ја најдовме случајно странава на интернет тогаш. Он сакаше да исконтактира со човекот и му вртеше неколку пати и он не се јавуваше. Но после тоа ми рече дека успеал да го добие и му имаше објаснето дека ако сакаш да ги видиш огласите или да те советува за аплицирањето дека се плаќа.. дали беше по 300 денари од оглас или незнам...беше пред 2-3 години ова така да не ме фаќај за збор. Поздрав
     
  10. Luna91

    Luna91 Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јули 2013
    Пораки:
    3.070
    Допаѓања:
    17.204
    Дали некоја има инфо какви се работните услови во сметководственото биро Вања Акаунтинг Скопје?
     
  11. Leeloo

    Leeloo Популарен член

    Се зачлени на:
    11 декември 2010
    Пораки:
    645
    Допаѓања:
    290
  12. Independiente

    Independiente Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2014
    Пораки:
    787
    Допаѓања:
    1.558
    Пол:
    Женски
    Во пица Џакомо имаат потреба од продавачки
     
  13. Independiente

    Independiente Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2014
    Пораки:
    787
    Допаѓања:
    1.558
    Пол:
    Женски
  14. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.086
    Допаѓања:
    11.244
    Огласите за работа се тапа. Ништо нема асално.
     
    На Independiente му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Independiente

    Independiente Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2014
    Пораки:
    787
    Допаѓања:
    1.558
    Пол:
    Женски
    Се сложувам тањамм со тебе. на мн огласи кога пуштам CV ми стига порака мејлот не постои невалиден е ...незнам што да кажам :))) си играат мајтап хехех
     
    На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.086
    Допаѓања:
    11.244
    Порано мислам дека пак имаше нешто по огласите. Еднаш преку огласи си најдов фирма и бев на презентација, ме платија солидно, друг пат ме викаа за хонорарна работа, само што јас не бев слободна. Значи тогаш пак некој ќе се јавеше, а сега кога ќе видам оглас, веднаш сфаќам дека е несериозен и не ни праќам цв. Инаку јас сум вработена, ама дополнителна работа не би била на одмет, хонорарно. .
     
  17. Bellamy

    Bellamy Активен член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2015
    Пораки:
    87
    Допаѓања:
    50
    Пол:
    Женски
    Барам работа за татко ми.Стечаец е,има уште некоја година до пензија,но моментално нема никакви примања.
    Човекот е во години,меѓутоа физички е способен речиси се да работи.
    Би ве замолила доколку случајно сретнете оглас како за него да ми пратите.Еве а
     
  18. Bellamy

    Bellamy Активен член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2015
    Пораки:
    87
    Допаѓања:
    50
    Пол:
    Женски
    ЕДИТ : Барам работа за татко ми.Стечаец е,има уште некоја година до пензија,но моментално нема никакви примања.
    Човекот е во години,меѓутоа физички е способен речиси се да работи.
    Би ве замолила доколку случајно сретнете оглас како за него да ми пратите или да ме упатите каде би можела да барам.
    Би можел да работи во најмала рака како чувар (објект,кафич некој) , доставуваш (често е на велосипед),во магацин некаде или било каква друга работа.
     
  19. lizzz

    lizzz Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 мај 2015
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    Дали некој има искуство со работа во кол центар со компанијава ? Ако може да сподели би била благодарна. Испратив цв и ме повикаа на интервју,па утре ке видам што како е :)
    http://www.najdirabota.com.mk/vacancy.aspx?vacancy=658753#.VifM0X4rLIU
     
  20. Independiente

    Independiente Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2014
    Пораки:
    787
    Допаѓања:
    1.558
    Пол:
    Женски
    да
    Бев јас. одма си примена да знаеш ...така прават со сите ...почнувап од утредента сабајле од 08 до 14 си таму ..ти даваат листа со броеви се јавуваш нудиш птоизводи..имаш месечно да направиш таргет од 60 ако не направиш ќе земеш 2000 3000 ден најмногу а ако направиш толку продажби 10 000 плус можеби некој бонус..искрено катастрофа... нон стоп има нови.сите што ќе бидете на интервју ке почнете одма утредента и како се откажуваат така нови доаѓаат и никој на никого не плаќа се се врти во круг. 10 дневна обука неплатен ништо немаш платено единствено сок и кафе има таму :)))) ... у здрав памет те еб..
     
    На rainbowec, moneni и LUCERKA им се допаѓа ова.