1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Огласи за вработување

Дискусија во 'Барање работа' започната од Artemission, 7 октомври 2011.

  1. An4e24

    An4e24 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 октомври 2012
    Пораки:
    441
    Допаѓања:
    1.438
    Пол:
    Женски
    Девојки читам на неколку огласи за работо место администратор во здрасвена установа, но не пишува информации од типот потребни квалификации, работни овластувања и слично. Знаете ли за какво место станува збор?
     
  2. Ane-Goki1

    Ane-Goki1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2013
    Пораки:
    2.307
    Допаѓања:
    29.033
    Има ли некој искуство со Bazaro ме викнаа на интервју па ако некој знае нешто повеќе нека ми пише ЛП
     
  3. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.560
    Пол:
    Женски

    Имам слушнато дека во Базаро не давале плата редовно. Има многу незадоволни од таму.
     
  4. Ane-Goki1

    Ane-Goki1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2013
    Пораки:
    2.307
    Допаѓања:
    29.033
    Фала ти многу,ако има некој некоја друга информација нека пише
     
    На RumShtangla му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Independiente

    Independiente Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2014
    Пораки:
    787
    Допаѓања:
    1.558
    Пол:
    Женски
  6. zenska

    zenska Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2010
    Пораки:
    357
    Допаѓања:
    339

    Бегајте од овој. Пишував пред некое време тука. Од памет ме извади. Тогаш се претставуваше како газда на фирма за мебел. Исто меилот од jahoо и цело време си лечеше комплекси.

    Кога некој ќе ви рече за интервју преку чат на yahoo блок одма.
     
    На Independiente му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Independiente

    Independiente Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2014
    Пораки:
    787
    Допаѓања:
    1.558
    Пол:
    Женски
    Исто само газда на продавница за здрава храна...море треба да му договориме средба и да отиде некој друг наместо нас да му смени личен опис...кретен
     
    На fificaaa му/ѝ се допаѓа ова.
  8. macencef

    macencef Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    2.083
    Допаѓања:
    3.081
    Пол:
    Женски
    Здраво феминки малку е оф топик темата.....но вака: вработена сум со договор на дело, условите се ок, работата е ок.....имаше еднаш вработување на волонтери и со договор на дело закон со кој сите се вработија....дали некоја од вас или некоја што е ваша позната така се вработи? и дали знаете дали уште еднаш ке има такво примање? пишете или тука или лп
     
  9. Irrepleceable

    Irrepleceable Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2013
    Пораки:
    1.069
    Допаѓања:
    1.360
    Izvinete za lat.
    Me povikaa od bazaro na razgovor, pa ako nekoj znae odprilika kolkava e platata i uslovite neka pise.
     
  10. Irrepleceable

    Irrepleceable Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2013
    Пораки:
    1.069
    Допаѓања:
    1.360
    Kako pomina, ti kazaa rab vreme sloboden den?
     
  11. Ane-Goki1

    Ane-Goki1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2013
    Пораки:
    2.307
    Допаѓања:
    29.033
    Секој ден се работи во две смени плата 12000 за почеток,ама се откажав затоа што нема ниеден слободен ден
     
    На Irrepleceable му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Irrepleceable

    Irrepleceable Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2013
    Пораки:
    1.069
    Допаѓања:
    1.360
    I vo nedela se raboti? Jas vidov na fb deka rabotat od 9-9 do sabota, nedela ne :/
     
  13. Ane-Goki1

    Ane-Goki1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2013
    Пораки:
    2.307
    Допаѓања:
    29.033
    И јас тоа видов,ама ми кажаа дека на новото место што е кај Сити мол ќе се работи и недела,затоа што имало поголема раздвиженост таму.И местото уште не е отворено, на крај на февруари ќе се отвара.
     
    На Irrepleceable му/ѝ се допаѓа ова.
  14. nadja29

    nadja29 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2014
    Пораки:
    212
    Допаѓања:
    342
    Го најдов оглаост пошто немаше други информации се јавувам на бројот и прашувам да ми дадат повеќе информации за огласот каде да аплицирам и што документи треба.Госпоѓата ми се смее на телефон и ми вика а веќе имаме кандидат за тоа работно место.Која култура ја имам еве јас навистина не знам
     

    Прикачени фајлови:

    • Screenshot_1.png
      Screenshot_1.png
      Големина на фајлот:
      11,7 KB
      Прегледи:
      107
  15. marinab

    marinab Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 март 2014
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    12
    zdravo zenski .....me interesira dali nekoja od vas ima rabotno iskustvo vo waikiki..potocno me interesira dali vrabotuvanjeto e preku intervju ili so vrski...i kako otprilika stojat so plata,rabotni saati i denovi....pozz
     
  16. Daisyx123

    Daisyx123 Активен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2016
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Женски
    Dali nekoj ima nekoja informacija vo vrska so rabota vo agencii za nedviznosti ? mene konkretno me zanima za Dom i dizajn no moze i dr iskustva da pomognat
     
  17. Daisyx123

    Daisyx123 Активен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2016
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Женски
    Pred nekolku meseci imase oglasi za administracija na Balkan Luxury Mall sto ke se otvaral na izlezot od sk .. prativ cv i bev povikana na intervju, Covekot e mrdnat! Prvo mi zborese deka poseduvam kvalifikacii deka gleda deka mozam da napreduvam bla bla i posle pocna da zbori deka on ke mi pomogne vo toa i ke me stavi na ubava funkcija ke imam sluzbeni patuvanja i shoping kaj ke posakam i sto sakam od nego. Mu rekov deka samo sum zainteresirana za normalna rabota nisto poveke i pocna da me ubeduva deka ne znam sto gubam deka idele i sami mu se nudile devojcinja za da gi primi. Mu rekov deka ocigledno na greska mesto baram rabota i deka ovde zavrsuva ''intervjuto'' i covekot pocna da mi zboruva deka nemora i da rabotam ke mi dava on za se sto mi e potrebno i stan a jas za vozvrat da izlezam po nekoj pat na vecera so nego! Bolen cicko grd i topurlest! bljak
    Se vozdrzav da go oteram upm i kulturno si zaminav no vrvot bese koga mi se javi posle 2 nedeli da prasa dali sum nasla druga rabota i deka pak ke dojdam po negovoto .. e togas mislam deka zazali sto se javi:!:
     
    Последна измена: 13 февруари 2016
    На meckicka и Priroden им се допаѓа ова.
  18. stiki18

    stiki18 Активен член

    Се зачлени на:
    18 март 2014
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    56
    Дали има некоја искуство за работа во игротека? Поточно како аниматорка. Ме интересира за игротеката Џунгла, што се наоѓа во Тафталиџе...
     
  19. Cka

    Cka Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 септември 2010
    Пораки:
    10.248
    Допаѓања:
    124.553
    Imame potreba od personal na slednite pozicii zaradi otvaranje na Poshta Aerodrom (nov lokal )
    1.Gotvach-ki dva do 45.000 den den
    2.Pomoshnik Gotvach -cetri do 28.000 den
    3.Salater-ki -4 do 25.000 den
    4.Pekar-ka-pica maistor 4 do 30.000 den
    5.Slatkat-ki - dve do 33.000den
    6.higienichar-ki -tri do 20.000 den
    7.kelneri-ki 25 do 28,000 den
    8.Shankeri-ki 10 do 32.000 den
    9.hostesi 3 do 35.000 den
    OTVARANJE NAJDOCNA 11.03.2016
    site zainteresirani pratete poraka vo inbox ili licno povelete na razgovor vo Poshta Karposh
    p.s kandidatite za vrabotuvanje moralno e da bidat prijaveni vo zavodot za vrabotuvanje


    Од Пошта кафичот е огласов.
     
  20. Susiz

    Susiz Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2012
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Mojot post ke bide vo vrksa so rabota preku internet, se raboti za kompanijata SFI. Vasata zadaca bi bila da odvoite pola do eden cas dnevno i da gi izvrsuvate dnevnite zadaci na vasiot profil i do tek na vreme da sozdadete tim za rabota koj ke vi donese zarabotka. Ova e mojot blog kaj sto moze nekoj koj ima nad 18 godini da se zacleni http://susizumrovawork.blogspot.mk/ , tuka gi imate moite informacii moze slobodno da me kontakirate za bilokakvi prasanja. Pozdrav