1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Онлајн шопинг

Дискусија во 'Мода и стил' започната од lady-gaga, 13 јуни 2010.

  1. supersonic

    supersonic Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 април 2010
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    49
    Некој што порачал нешто онлајн од Спорт Вижн?
    Чисто да сподели искуство, мене малку ми е сумливо што даваат толкав попуст за порачување од страната, а цените за купување на лице место им се стандард исти.
     
  2. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.099
    Допаѓања:
    56.329
    Пол:
    Женски
    Сум порачувала два пати, се’ си е во ред. Плаќаш на рака кога ќе ти го донесат пакетчето, ако добро се сеќавам. Ако си одбереш точен број нема да имаш никаков проблем.
     
    На supersonic му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Sfera

    Sfera Популарен член

    Се зачлени на:
    14 септември 2014
    Пораки:
    479
    Допаѓања:
    2.416
    @LivingGlam баш разгледував нешто на нивната страна и се мислам дали да нарачам, влегов на Фемина и гледам правите баш за нив муабет. Околу враќањето дали имаш информација како оди, за мене не би се мислела околу величините, ама на синко не сум 100% сигурна дека ќе му ја погодам величината, а за чизмите што сакам да му ги нарачам воопшто не сум сигурна.
     
  4. x.Daisy.x

    x.Daisy.x Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    3.882
    Допаѓања:
    13.413
    Оди пробај со него во продавница, па после нарачај си :)
     
  5. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.099
    Допаѓања:
    56.329
    Пол:
    Женски
    Не знам околу враќање... најдобро да им се јавиш и да прашаш. Ако си од друг град, побарај да проба слични чизми во друга спортска продавница.

    Инаку, откако ќе ја направите нарачката на сајтот, тие ќе ви се јават за да потврдите, па дури тогаш ќе пратат. За неколку дена пакетчето стигнува.
     
  6. k.frosina

    k.frosina Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 август 2015
    Пораки:
    2.490
    Допаѓања:
    26.343
    Пол:
    Женски
  7. Ctete

    Ctete Популарен член

    Се зачлени на:
    17 ноември 2015
    Пораки:
    357
    Допаѓања:
    5.152
    Пол:
    Женски
    го порачав ова од топ девојка 12360275_992092607516397_932222920917134827_n.jpg а ми стигна ова 946150_1100468729986288_1851176270226994174_n.jpg купено од пазар и го продаваат на интернет.НЕ СЕ ЗАЛАЖУВАЈТЕ СО ВАКВИ РАБОТИ ЈАС СЕ ЗАФРКНАВ ДА НЕ ВИ СЕ СЛУЧИ ИСТОТО И ВАМ.Големо не за оваа страница катастрофа невидена.Дали гледате некоја сличност кај овие две слики ?
     
  8. AmericanWoman

    AmericanWoman Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 август 2011
    Пораки:
    341
    Допаѓања:
    558
    Женски сега нарачував од АлиЕкспрес ама ми стои awaiting payment. Зошо? Имам пари на картичка и прв пат ова вака ми се случува.
     
  9. doubleinfinity

    doubleinfinity Популарен член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2012
    Пораки:
    2.247
    Допаѓања:
    4.220
    Пол:
    Женски
    Можеби имало проблем со конекцијата или со пребарувачот....Мене така ми се случи прв пат пред некој месец изгледа нешто настана проблем моментален со интернетот и не се плати..ама парите ми стоеја како резервирани во банка т.е. ми беа блокирани..морав да одам лично во банка да ми ги пуштат а во меѓувреме си направив нова нарачка без проблем и уште неколку после тоа и немав проблем пак...ама баш тогаш нешто се деси
     
    На AmericanWoman му/ѝ се допаѓа ова.
  10. stefi556

    stefi556 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2011
    Пораки:
    462
    Допаѓања:
    362
    Пол:
    Женски
    Девојки да ве прашам нешто. Сакам да порачам 2 работи од алиекспрес ама од ист селер. Ако ги ставам во кошнишката и ги платам заедно, ќе ми стигнат во еден пакет?
     
  11. Andemona

    Andemona Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    457
    Допаѓања:
    2.495
    Пол:
    Женски
    Па мене кога сум порачувала од ист селер ми стигале заедно
     
    На stefi556 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. MIA-SK

    MIA-SK Популарен член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2012
    Пораки:
    908
    Допаѓања:
    561
    Пол:
    Женски
    Да, ќе ти стигнат заедно. Само води сметка за износот, да не е многу голем па да мораш да плаќаш царина.
     
    На stefi556 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Bloom19

    Bloom19 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 март 2015
    Пораки:
    398
    Допаѓања:
    1.604
    Пол:
    Женски
    Дали www.beautybay.com продаваат оригинал козметика? Да не си фрлам пари на копии на крај :D
     
  14. An4e24

    An4e24 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 октомври 2012
    Пораки:
    441
    Допаѓања:
    1.438
    Пол:
    Женски
    Devojki dali so nasive karticki moze da se poracuva od eBay?
     
  15. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.899
    Допаѓања:
    103.025
    Пол:
    Женски
    да , со сигурност оригинал е козметиката :) слична страна е lookfantastic.com , само што на првата имаш шипинг а на втората е бесплатен шипингот
     
    На rainbowec, joy1 и Bloom19 им се допаѓа ова.
  16. Oxymoron

    Oxymoron Популарен член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    1.391
    Допаѓања:
    12.244
    Дали некој од Македонија порачувал од beautybay.com? Сакам да направам посериозна нарачка (околу 65Е), па дали таквите нарачки ги царинат на граница, треба да платам нешто дополнително и слично?
     
  17. x.Daisy.x

    x.Daisy.x Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    3.882
    Допаѓања:
    13.413
    Царинат се што е над 22 евра ако е од правно лице пратено, или над 45 евра од физичко лице. (Можеби не царинат баш се, зависи како ќе ти се погоди ама така е законот)
    Јас вака знам последно што имам читано.
    Ако ги порачуваш на пример посебно во неколку пратки да не ти ја надминува оваа сума тогаш мислам дека нема да ти го царинат.
     
    На SAMIRA, Jordanovska-K и Oxymoron им се допаѓа ова.
  18. sia.bella

    sia.bella Популарен член

    Се зачлени на:
    29 мај 2014
    Пораки:
    963
    Допаѓања:
    17.156
    Пол:
    Женски
    Девојки знаете некоја друга страна од типот на Асос, со посолиден квалитет и добри парчиња, со бесплатна достава до МК? :?:
    Ми треба некое фустанче за свечена пригода, а некако во тесно сум со време да шетам... А на алиекспрес не ни помислувам :shake:
     
  19. kanella

    kanella Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2015
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    10.190
    Пол:
    Женски
    Дали можеби некој ја знае страната од каде што се порачуваат мостри од парфеми бесплатно?

    Се сеќавам беше спомната неколку пати и паметам дека феминката беше презадоволна и дека и стигнало се што порачала т.е сите мостри...

    Ја пребарав фемина но не најдов па ако некој ја знае нека сподели. :)
     
  20. elenkata20

    elenkata20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2016
    Пораки:
    196
    Допаѓања:
    241
    Пол:
    Женски
    Здраво дали може некој да ми објасни како може да си нарачам од ебаy .. да се направи акаунт и сл.. а читам коментари дека неможело од мк а знам една пријателка си нарачува нон стоп ( само не сме во добри односи со неа ) и неможам да ја прашам.. Во која Банка издаваат картици.. ? поздравв