1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Онлајн шопинг

Дискусија во 'Мода и стил' започната од lady-gaga, 13 јуни 2010.

  1. lenka36

    lenka36 Нов член

    Се зачлени на:
    6 мај 2015
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Вчера, добив облека од nextshe.com. Препорачај го овој онлајн продавница, цената не е висока, работите се многу модерни.
     
  2. duffi

    duffi Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    12.510
    Допаѓања:
    144.235
    Вчера им ја пратив фактурата , денес ми стигна порачката на врата. Платив 630ден, од кои , 530 царинење и 100 лежарина. Инаку порачката е од Асос и изнесуваше 42е.

    П.С Изненадена сум од ажурноста, мислев ќе ме маткат цела недела и повеќе.
     
    На irina.007 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Andemona

    Andemona Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    457
    Допаѓања:
    2.495
    Пол:
    Женски
    Девојки засто у последно време кога порачувам од ибеј прво ми стига на моб порака Направено е УСПЕШНО плакање со вашата Виза картичка на износ од 1 усд на продажно место ПЕЈПАЛ.Иначе тие не ми ги дава во сумата онаа финалната,е сеа после минута си стига од тутунска дека плакањето од 1 усд е неуспешно и фактички ми наплака само онаа што сум си го испланирала ама не ми е јасно зашто уопште тоа се појавува?Ебеј има работи некои поефтини од али инаце никад не би порашувала баш заради ови работи многу се комплицирани често вакви зезанции ми се дешаваат на ибеј плус ич не им е јасна страната некако незнам кај се пратат нарачките коментарите за производот два саати треба да ги бараш катастрофа
     
  4. Sesil

    Sesil Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    27 ноември 2014
    Пораки:
    6.861
    Допаѓања:
    133.210
    Пол:
    Женски
    Ај да искористам прилика да се пожалам за еден производ од Аликеспрес. На сликата изгледаше прекрасно и за супер цена производот ама во живо ... да се запрашаш шо си порачал. Еве го линкот да не се зезне и некој друг
    http://www.aliexpress.com/item/With...Plus-Size-XXXL-Black-Dresses/32309728625.html
    а вака изгледа вистински
    22.jpg
     
    На Rose96, blueberry93, Kukla994 и 4 други им се допаѓа ова.
  5. Lavina :)

    Lavina :) Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2015
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    215
    Пол:
    Женски
    Хахахах :D(facepalm)
    Ми иде да си пукнам од мака што и јас ( најголем скептик за купување онлајн) се прелажав и порачав од alliexpress(facepalm) пробав да го најдам линкот од фустанчето да не се зезне и некој друг како мене ама не успеав..
    Инаку, на сликата беше преубаво чипкасто фустанче со 3/4 ракавчиња во боја на лаванда :inlove: ааах, ПРЕУБАВО! Се измерив и според дадените големини си порачав ...
    Помина месец дена и ОП на врата стигна пратка за мене. Цела возбудена одма ја раздрпав кесата и кога отворив што да видам:envy:......... Бебешко розево фустанче со потстава прозирна која не ми го покриваше задникот + ЕДВАЈ ме собра (n).....
    Шта речи...живот иде даље :D:D:D:D:D
     
  6. Sfera

    Sfera Популарен член

    Се зачлени на:
    14 септември 2014
    Пораки:
    479
    Допаѓања:
    2.416
    Девојки знам дека во темава милион пати имаме пишувано за тоа колку евра е лимитот (45 евра знам дека беше, одамна немам нарачувано), што ако го надминеш, колку се плаќа за царинење, итн?
    Може некоја девојка да одговори за да не барам низ темава (деновиве немам време, а сакам да нарачам нешто)?
    Однапред благодарам:)
     
  7. Sesil

    Sesil Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    27 ноември 2014
    Пораки:
    6.861
    Допаѓања:
    133.210
    Пол:
    Женски
    пред да го порачаш производот ке му пишеш на продавачот на пратката да напише помала сума или да го означи како подарок и нема да платиш царина
     
  8. Candid

    Candid Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2014
    Пораки:
    236
    Допаѓања:
    489
    Пол:
    Женски
    Мене ретко ми се случувало да се разочарам од тоа што го нарачувам баш поради тоа што знам дека е кинеско и не очекувам којзнае што, ептен сум алиекспрес мањак па знам како и да проценам што е доро што не е, алишта секогаш нарачувам едно бројче поголемо од моето, а за фустани дури идам и со 2 бројчиња. Дури и штикли имам нарачано и ми се погодиле :)
     
    На Elen4e_sonce му/ѝ се допаѓа ова.
  9. stela22

    stela22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јули 2015
    Пораки:
    65
    Допаѓања:
    23
    Пол:
    Женски
    ako naracuvam onlajn naracuvam na aliexpress i zosto e kineso so niska cena moram da recam deka sum zadovolna :inlove:
     
  10. life_is_great

    life_is_great Нов член

    Се зачлени на:
    12 јули 2015
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    10
     
  11. dmbalea

    dmbalea Активен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2015
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    48
    Пол:
    Женски
    Дали може да ме упатите во врска со iherb? имам порачано таблети пред 1 месец и уште не ми стигнале
    :^) Што сега ? Да не се на царина врска немам :sweat:
     
  12. life_is_great

    life_is_great Нов член

    Се зачлени на:
    12 јули 2015
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    10
    Jas sum naracuvala mnogu pati od iherb,ama niednas ne sum cekala tolku dolgo,od 10-20 dena max.
    Neznam,da gi iskontaktiras iherb, ili prasaj na carina kaj nas.Mozno e da stignalo, ama postarot da go odnel na pogresna adresa kartonceto(izvestieto za pristignata pratka) ili nekoj nesovesen da go zemal.
     
  13. life_is_great

    life_is_great Нов член

    Се зачлени на:
    12 јули 2015
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    10
    Aj uste ednas da si prasam, kako naracuvate od Aleksandar Kozmetiks? Link ako moze,barav ama ne najdov nivna online prodavnica !?:?:
     
  14. dmbalea

    dmbalea Активен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2015
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    48
    Пол:
    Женски
    a brojce da mi dadete od carina? mozebi e tamu :sweat:
     
  15. life_is_great

    life_is_great Нов член

    Се зачлени на:
    12 јули 2015
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    10
    02/2401-876- Carina
     
  16. dmbalea

    dmbalea Активен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2015
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    48
    Пол:
    Женски
    а на iherb каде да го најдам тракинг бројот, ми го бараат на царина???
     
  17. cooll

    cooll Популарен член

    Се зачлени на:
    25 април 2010
    Пораки:
    2.835
    Допаѓања:
    9.757
    Пол:
    Женски
    Нема тракинг број.
     
  18. dmbalea

    dmbalea Активен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2015
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    48
    Пол:
    Женски
    i sega sto da pravam ? na carina traking broj mi baraa. kazete mi sto da im kazam kako ?
     
  19. cooll

    cooll Популарен член

    Се зачлени на:
    25 април 2010
    Пораки:
    2.835
    Допаѓања:
    9.757
    Пол:
    Женски
    Ќе им кажеш дека нема тракинг број , и мене ми има каснето 1 месец , стрписе уште малце.
     
  20. Loretta

    Loretta Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2013
    Пораки:
    149
    Допаѓања:
    637
    Здраво,
    дали некој порачал производ од EDaccessories? Ги пронајдов на фб, имаат фантастични очила за сонце. им пратив порака (на англиски),мегутоа не добив одговор... Ова е линкот https://m.facebook.com/EDAccessories