1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Онлајн шопинг

Дискусија во 'Мода и стил' започната од lady-gaga, 13 јуни 2010.

  1. staymotivated

    staymotivated Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 септември 2014
    Пораки:
    59
    Допаѓања:
    34
    Јас сакам да порачам нешто од официјалната страна на Victoria's secret. Има ли некоја девојка од тука што порачувала да ми каже колку платила за достава, царина итн. како идат тие работи да не ми испадне ептен скапо.. :?:
     
    На wanderlust му/ѝ се допаѓа ова.
  2. forumka

    forumka Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јули 2013
    Пораки:
    46
    Допаѓања:
    31
    И јас сакам да порачам нешто од AliExpress само не знам како оди со царината. Ако некој знае нека пиши.
     
  3. Aneance

    Aneance Активен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2015
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    58
    Пол:
    Женски
    До пред некое време не се плаќаше сега се плаќа мислам над 20евра, имам другарка што работи на царина и она ми кажа
    Јас нарачав две фустанчиња од boohoo чинеа 55евра двете во еден пакет ми беа и платив 1600 царина
    А претходно од akuexpress освен за невестинскиот фустан што платив а и дека преку dhl ми стигна за друго не сум платила царина а може околу 50 пратки сум имала
    Добро е на akuexpress што пишуваат помала вредност да не плаќаш царина пр ако за фустан си платила 20долари на пакетот пишува дека е 5долари и ништо не плаќаш, и ти стига дома
     
    На Elen4e_sonce му/ѝ се допаѓа ова.
  4. forumka

    forumka Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јули 2013
    Пораки:
    46
    Допаѓања:
    31
    а дали има некоја официјална страна за ценовник на царинење ( на пример за роба во вредност од 300$) или зависи од цариникот?
     
    На Elen4e_sonce му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Aneance

    Aneance Активен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2015
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    58
    Пол:
    Женски
    За венчаницата кога ми стигна ми се јавија од дхл и они ми пресметаа
    Платив околу 3500 за царина, лежарина и достава до дома
    Ако нарачувате преку брза пошта само преку ТНТ да нарачате, сите документи можете да им ги пратите на маил, сестра ми за моја свадба нарача од алиекспрес преку тнт и полесно помина отколку јас преку дхл со триста нервози едвај да го земам , а ако има можност преку china post уште подобро, на мајка ми фустанот го плативме 80долари и и стигна по пошта дома ни царина ни ништо
     
    На Elen4e_sonce му/ѝ се допаѓа ова.
  6. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.100
    Допаѓања:
    56.330
    Пол:
    Женски
    @Aneance може ли да ставиш линк од продавачите на Али?
     
  7. Aneance

    Aneance Активен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2015
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    58
    Пол:
    Женски
    Не те разбрав од кои продавачи
     
  8. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.100
    Допаѓања:
    56.330
    Пол:
    Женски
    ^ За тие од Али Експрес, колку што разбрав си задоволна од венчаницата и другите фустани. А не се сите продавачи сигурни, затоа ме интересираше.

    Извини, сега видов дека си пишувала за некој акуекспес сајт, тоа е веројатно нешто друго? Во секој случај, стави линк ако не ти е тешко.
     
  9. Aneance

    Aneance Активен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2015
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    58
    Пол:
    Женски
    Истата страна е може сум згрешила во пишување
    Ако сакаш да нарачаш фустанчиња на оваа страна гледај www.boohoo.com јас и сестра ми нарачавме многу се поубави и поквалитетни за разлика од aliexpress, не сум дома сега за да го сликам да го видиш и мојот и на сестра ми
    Ако ти е за венчаница ќе го побарам продавачот ќе ти го пишам
     
  10. Aneance

    Aneance Активен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2015
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    58
    Пол:
    Женски
    Од Cherish Bride store ама немам слика од блиску да го видиш а инаку ваков ми беше
     

    Прикачени фајлови:

    На LivingGlam му/ѝ се допаѓа ова.
  11. MayDiamonds

    MayDiamonds Популарен член

    Се зачлени на:
    23 август 2013
    Пораки:
    1.695
    Допаѓања:
    1.990
    Девојки порачувала ли некоја од вас од оваа страна? http://www.choies.com/ :)
     
  12. Sesil

    Sesil Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    27 ноември 2014
    Пораки:
    6.861
    Допаѓања:
    133.210
    Пол:
    Женски
    скапо бе овде, конкретно овој фустан јас 3,5 евра го купив од АлиЕкспресс
     
  13. MayDiamonds

    MayDiamonds Популарен член

    Се зачлени на:
    23 август 2013
    Пораки:
    1.695
    Допаѓања:
    1.990
    Е да за разлика од Али е поскапо ама гледам има доста избор на зимска гардероба планирам да се подновам а на Али нема ништо конкретно затоа ме интересираше дали е безбедна страната за купување :)
     
  14. Talita

    Talita Популарен член

    Се зачлени на:
    14 ноември 2011
    Пораки:
    941
    Допаѓања:
    1.396
    Пол:
    Женски
    Денес ми стигна четкава за пудра и коректор, барем така на неа пишува. Ја миев со шампон не падна ни едно влакно, многу е мека. Пробав да нанесам пудра и не ми успеа, дали е до мене или до четката не знам, ма да и јас не ставив подлога за пудра и почна да ми се перути кожата и линии се познаваа од пудрата 1.PNG 2.PNG 4.PNG 5.PNG 6.PNG . Да изгледам некое видео на јутјуб може ќе се испраксирам.

    http://www.aliexpress.com/item/Free...ndation-Makeup-Brush-01-46616/1547748250.html
     
    На Elen4e_sonce му/ѝ се допаѓа ова.
  15. mifoto

    mifoto Нов член

    Се зачлени на:
    11 септември 2015
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Девојки, продавам два нови ехтра квалитетни црни градници со број 75 G по набавна цена односно 34 еуро. Се купени во Данска, од фирмата "Change" ( http://change.com/int/tactel.html ). Јас си купив три градници и ми остана два неносени - заради промените после бременоста не сум во можност да ги носам повеке. Овде прикачив слики од каталогот:
    [​IMG] [​IMG]

    А еве и слика од градниците и една слика, како изгледа на мене:
    IMG_4419.JPG prsluk.jpg
     
    Последна измена: 11 септември 2015
  16. Candid

    Candid Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2014
    Пораки:
    236
    Допаѓања:
    489
    Пол:
    Женски
    @Talita до тебе е дефинитивно :D се зезам не го кажав во негативен контекст. Јас ја имам истата четка ама оригинална, оваа по сликите ми изгледа синтетичка и исто ја користам за пудра, обично на раката си ставам пудра и со кружни дрвижења од шаката си зимам со четката пудра и ја нанесувам (исто со кружни движења) по лицето и многу убаво се нанесува, не остава траги и слично :) пробај
     
  17. mirandaa

    mirandaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 септември 2013
    Пораки:
    1.333
    Допаѓања:
    24.750
    Пол:
    Женски
    Сакам да ги пофалам Happiness Boutique.http://www.happinessboutique.com/en/ .Не знаев порано за овој сајт. Од Германија се ,поточно од Берлин и имаат достава низ цела Европа и пошироко. Имаат накит најмногу, а помалку гардероба. Накитот им е одличен. Кримсон ги откри и им пишавме, но бидејќи имаме блогови тие ни рекоа дека ќе ни испратат парче накит, поклон, за соработка. Како што можете да видите накитот и не е баш ефтин и многу бев љубопитна каков ќе биде кога ќе стигне. Но пријатно се изненадив. Уникатни модели имаат, кои се многу убаво изработени и квалитетни. И убаво спакувани. Еве го моето.
    PhotoGrid_1442046222538.jpg PhotoGrid_1442046196018.jpg


    Фри шипинг се што им е исто така голем плус. На страната пишува дека работоте низ Европа пристигнуваат од 4-7 работни дена,но моето го чекав нешто подолго. А за тоа беше виновна нашата пошта, бидејќи не ми го доставија веднаш.
     
    На Ctete, Adina, Mama25 и 5 други им се допаѓа ова.
  18. Aneance

    Aneance Активен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2015
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    58
    Пол:
    Женски
    Еве слика од фустанот :)
     

    Прикачени фајлови:

    На Jordanovska-K, irenna, LivingGlam и 2 други им се допаѓа ова.
  19. baby2014

    baby2014 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2014
    Пораки:
    225
    Допаѓања:
    125
    Здраво, дали некој знае што се случува ако одбијам да платам царина и го вратат производот назад. Се работи за нарачка од 80 долари, ме интересира кој ги плаќа трошоците за назад и дали се враќаат платените пари?
     
  20. Sesil

    Sesil Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    27 ноември 2014
    Пораки:
    6.861
    Допаѓања:
    133.210
    Пол:
    Женски
    бидејки е по твоја воља ке треба ти да ги платиш, да беше ради грешка на продавачот, неиспаравен производ на пример тогаш тој