1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Опиши се!

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Tabby, 29 јуни 2010.

  1. Antigonna

    Antigonna Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 декември 2012
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    257
    Грдото пајче...посебно во устата! :lol:
    Природно имам усни кои изгледаат како силиконски,порано многу си ги мразев,сега и не дотолку,па некој многу пари фрла за такви да има. Очите ми имаат некоја неодредена сино-зелена боја,носот - мал и испрчен. Косата исто така ми е неодредена,ни кратка ни долга,со темно руса-светло кафена нијанса,dirty blonde,исчешлана однапред измрсена одзади,што да се прави.
    Висока сум 1.85,што е вистински проблем за наоѓање партнер,секој сака повисок да биде од девојката,и си останав така forever alone. Многу ми имаат и раскинувано заради тоа,боже сачувај.

    Одвнатре сум едно шлакнато женче,возбудено цело време,не знам да заќутам. Голема љубов ми се патувањата,многу сум патувала а сакам и уште повеќе. Наивна сум,им верувам на сите,не знам да бидам ладна кон некого,едноставно не знам. Овца ипол. Ретко знам што сакам,а не можам без да го добијам тоа. Не знам да лажам,за тоа треба памет и меморија,јас секогаш испуштам се,не можам да ја затнам устата. Едноставно ја немам таа дарба за манипулирање со луѓето,а искрено би сакала да ја имам.
    Главата ми е во облаци цело време,си имам многу бујна фантазија. Во хороскоп сум стрелчиште и тоа дупло. :D
    Велат дека личам на Хурем Султан и Лана Дел Реј заедно.
     
    На dream.queen, senza.parole, anichka94 и 2 други им се допаѓа ова.
  2. fiery.dust

    fiery.dust Активен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2013
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Кафеава долга коса, светло-кафеави очи, пресветол тен, носот (највеќе го мразам од се на мене) ми е долг,не претерано али сепак.. полна уста, висока 170см, тешка 54кг.... :D

    Тежок инат сум, праведна, нарцис по малце :$ , неодлучна, дружељубива, не се заљубувам лесно, педантна, прецизна, бавна како полжав, премногу искрена, обожавам мачки, обожавам да читам и пишувам, да пеам, да се забавувам итн. :)
     
  3. Srckata28

    Srckata28 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2013
    Пораки:
    4.552
    Допаѓања:
    21.650
    Пол:
    Женски
    НАДВОРЕШЕН - па мислам не сум лоша,малку побуцкаста,темна кафена коса и очи :)
    ВНАТРЕШЕН - јас мислам дека сум премногу добра,и за тоа плаќам многу :( , инаку им враќам на оние што ме нервираат,и понижуваат а мојата слаба точка се другарки.
     
  4. feminium

    feminium Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2012
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    1.738
    Па физички изглед-не сум нешто згодна,дебела сум и ниска ама имам убави очи,имав долга коса ама пред недела-две се ошишав, онака сум тврдоглава, кога ќе намислам нешто и светот наопаку ќе го свртам, премногу сум самоуверена,умеам да бидам добра другарка(за другарките секогаш имав време) но слаба точка ми е тоа што сум брзоплета.Многу ги сакам животните,тие се ми нако замена за другарките кои што ги имав(моментално тие си имаат дечковци а јас кучиња) исто така многу сакам да читам книги и да цртам т.е сликам
     
  5. Dog-lover

    Dog-lover Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2013
    Пораки:
    1.510
    Допаѓања:
    3.743
    Пол:
    Женски
    Висока сум 165 имам долга кафеава коса и светло кафеави очи. Голем инат и многу сум мрзелива,многу сакам да јадам ама никако да се здебелам,обожавам животни (особено кучиња :rofl: ) многу сакам да цртам да читам книги и да пејам :) (иако немам талент за пеење :D ) хоби: играње одбојка и фудбал :)
     
  6. tweety93

    tweety93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2013
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    8
    Надворешен изглед: Кафеава коса, беше долга, но пред месец дена ја скратив до рамења, очите ми се нешто измеѓу кафеаво и зелено, висока 1,67, тешка 58 кг.
    Е сега карактерните особини: многу сум емотивна, значи знам да заплачам кога ми е тешко, и исто така незнаам да кажам НЕ, у состојба сум да ги занемарам своите обврски за на друг да излезам во пресрет, знам да бидам тврдоглава и избувлива, но не можам да држам лутина значи одма ќе се покаам и се извинувам :)
     
  7. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    Краставо створење со црвена рака
     
  8. kathy-style

    kathy-style Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2012
    Пораки:
    301
    Допаѓања:
    191
    Надворешно:кафеава средно долга коса, ниту виткава ниту права :lol: повеќе накај виткава.Темно кафеави крупни очи,мал нос и исполнети обравчиња. :$
    Висока 165цм. , тешка 58цм.(знам малце сум полничка |( )
    Внатрешно и не сакам многу да се опичувам сама,повеќе би сакала друг да ме опише ама ајде.
    Инаетчика,тврдоглава и понекогаш наивна личност.Сака на сите да им погоди, а последно размислува за себе си од што понекогаш е и навредена.Тешко се заљубува ама кога се заљуби искрено сака и тешко се одљубува. :lol: Се стреми кон тоа што го сака и верува во себе.Секогаш сум оптимист и се надевам секогаш.
     
  9. Witchy-style

    Witchy-style Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2012
    Пораки:
    687
    Допаѓања:
    3.788
    Пол:
    Женски
    Надворешно: Црна коса до рамена (Фарбана со црвен колор шампон, скоро неуспешно хаха само на сонце се познава), брановидна но ја пеглам, кафеави очи, висока 168цм и тешка 52кг.
    Внатрешно: Многу, многу тврдоглава, инает до бескрај, тешко простувам, тешко заборавам..Никогаш не сум била вљубена, ама баш никогаш хахаха го чекам тој ден. Не верувам секому, а во последно време личностите на кои им верувам се намалуваат.Имам смисла за хумор (бар така мислам), забавна и креативна личност сум, и имам самодоверба.До пред некое време бев срамежливо, мало девојче ама сега тоа веќе не постои.Знам што сакам , ако не барем знам што НЕ сакам, ахах.Си поставувам цел и често ја исполнувам, ако не, барем се трудам да ја исполнам.Не се нервирам лесно, но понекогаш ме иритираат некои личности и ми се чини дека ќе неможам да се исконтролирам во смисла да им плеснам една.-Тоа ми е една од најлошите особини..:D
     
  10. IamSexyAndIKnowIt

    IamSexyAndIKnowIt Популарен член

    Се зачлени на:
    18 април 2012
    Пораки:
    1.557
    Допаѓања:
    2.787
    Пол:
    Женски
    Кога бев мала имав плави очи и плава коса. Сега имам зелени очи и смеѓа коса. Внатрешно сум многу комуникативна личност, мразам лицемери најмногу на свет, и лошо е тоа што премногу сум емотивна ;( :lol: :)
     
  11. LittleFairy

    LittleFairy Популарен член

    Се зачлени на:
    30 април 2012
    Пораки:
    1.427
    Допаѓања:
    1.935
    Надворешен опис:
    Темно плава коса накај кафеава,зелени како трева очи,грди заби,висока сум 1.70,имам 48,5 кила :lol: .
    Внатрешен опис:
    Ужасно ме нервира тоа што мислат некои дека сум лигава,можда пред монитор,а иначе не сум ни малце лигушка.Мрзам дволични,и некои што ми солат памет, а не се у право.Друго што мразам-нарциси и некои што мислат дека само они знаат,дека само они се у право и се безгрешни |( .И нормално имам доста недостатоци,се нервирам за небитни ствари (ни јас незнам зашто) ако се скарам со некого после молам(работам на тоа да се поправам и некако ми успева), ептен ептен и ептен сум преоптеретена со животни.Мразам кога некој ке ми се умилкува и упикува,и исто некои што незнаат што сакаат.И највеќе што мразам е некој да вреѓа некој што ми е мил,е тогаш никако не се контролирам.
    Толку за сега. :)
     
    На rici.aaaaa и Dog-lover им се допаѓа ова.
  12. Lella

    Lella Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    2 јануари 2013
    Пораки:
    5.301
    Допаѓања:
    28.805
    Пол:
    Женски
    Надворешен изглед:
    Светло кафеава коса
    Темно кафеави очи (ама се склопуваат со косата :!: ), средни по големина, прородно долги трепки
    Многу полни усти, розеви по боја
    Прави заби
    Ниска
    Слаба!!

    Внатрешен опис:
    Многу одмаздољубива ]:)
    Чувствителна :!:
    Не многу (читај малце) љубоморна
    не многу добродушна :P
    и тоа

    Како одам:
    Високо крената глава
    Кратки, брзи чекори
    Ладен поглед (вперен во една точка не погледнувајќи никој околу тебе) :D
     
  13. fatamorgana123

    fatamorgana123 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2013
    Пораки:
    1.273
    Допаѓања:
    1.530
    Лик:метро и 75,70 кила,кафена коса,кафено-зелени очи,голема уста(коа се смеам,а тоа е премногу често од 6 до 6 зафаќам :lol: )
    Психа:мразам лигуши,дволични,шмизли,и некои шо ти се перчат а уствари се никој и ништо.Хмм..преголема романтичарка,обожавам луѓе на кои стварно можеш да се потприш,кога треба да се одлучам меѓу две работи ги зеам и двете т.е. неодлучна понекад,преголема фантазија која незнам како да ја напраам реалност,премногу труд вложувам коа сакам,а да и мрза светска сум да,мм заебавам луѓе колку треба и колку заслужиле и да бик во хороскоп. :rock:
     
  14. x-MajaEsposito-x

    x-MajaEsposito-x Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2013
    Пораки:
    1.732
    Допаѓања:
    3.506
    Пол:
    Женски
    Средно висока, речиси доволно висока, кафено-црна боја на коса и очи, полна уста...
    Мразам:Гимнастика,дволични луѓе,лигуши :lol: , размазени деца,лажговци..
    Сакам/Обожавам: Пеење,Музика,Парфеми,лакови за нокти, дружење,плажа,море,езеро,Лали,Лалитер,топло чоколадо,фотографирање..
    Внатрешен опис:Емоционална- тешко трпам порази но незначи дека морам да го добијам тоа што го сакам :!: , храбра, уникатна,пеачка :P
     
  15. Butterfly-Girl

    Butterfly-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2013
    Пораки:
    957
    Допаѓања:
    513
    Пол:
    Женски
    За надворешен изглед со еден збор грда :| А за внатрешен нека ме опишат другите :D
     
  16. rici.aaaaa

    rici.aaaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 април 2012
    Пораки:
    1.240
    Допаѓања:
    3.403
    Нема грди луѓе,верувам дека си прекрасна...Внатрешноста воопшто да не те интересира како ја гледаат другите.Биди она што си,сакај,почитувај,биди фер.... :) ;)
     
    На Barbie07 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Lily52

    Lily52 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 март 2013
    Пораки:
    144
    Допаѓања:
    36
    vnatresen izgled:
    -lubezna,tvrdoglava
    -nogu brzo se lutam (no lutinata mi trae dali i 5min)
    -sekogas nasmeana
    -sportist u oskite
    -i dr
    nadvoresen izgled:
    -kafena kosa
    -kafeni oci
    -1,68
    -50kg i toa.... :D
    [mod-kirilica:worried:gtjekdr][/mod-kirilica:worried:gtjekdr]
     
    На Maja.T му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Alegriaa

    Alegriaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 декември 2011
    Пораки:
    335
    Допаѓања:
    260
    Пол:
    Женски
    Го читам насловот и си се прашувам...која сум?Каква сум? Застанав пред огледалото. Можеби вие е видевте долга права кафеава коса која стоеше мирно и право со свој одблесок на градите.Потоа ќе ви го примамат погледот моите очи.Мали,кинески мислиш цело времее спијам, а внатре кафеави со зелено.И тие со својот посебен шарм светкаат од сонцето.Потоа носот крива линија спуштена до усните, ништо посебно, исполнета со 2-3 црвени точки кои најчесто знаат да бидат причина за нервоза.. Усни.Мали,розеви,невидливи..мислиш ги нема, но тука се...меки и сочувани од ветрот ( оваа година) и можеби светкави од лабелото што го ставив на нив пред 2 мин. Ако се оддалечиш малку од огледалото ќе видиш ситно девојче,слабо, крефко на изглед, без гради, но со рамен стомак и витки нозе.Височината си ја забележал веднаш 1.60цм и 50 кг тежина (лажам 48)
    Тоа гледате вие, но што гледам јас?
    Девојче кое сака да биде промената во животот која сака да ја види,силна и крефка во исто време, нестабилна со насмевка на лицето која се труди да биде се поприметлива...
    Што друго да кажам?
    Девојче кое обожава играње, цртање и АИКИДО. Девојче кое сака да има се повеќе пријатели.Понекогаш сакам да направам листа со сите што ги знам...нели би било прекрасно? Тетратка полна со мили имиња..
    Ако прашате некого за мене веднаш ќе ви каже дека сум луда и чудна...Но не сум јас, само пробувам да се вклопам во мојата средина и да бидам за пример на мојот помал брат и пријателите. Колку и да велам дека не се замарам со тоа што мисли народот за мене..всушност...лажам.Ме интересира и ме боли кога некој ќе каже нешто за мене а не ме ни знае ..мислам што направив па така да реагираш? се трудам да бидам добра со сите, а кога ми е тешко кога некој ќе ми каже вистината веднаш во фаца дека во реалниот свет тоа не постои се расплакувам..да,да сега ќе велите мамино и татино девојченце..НЕ не е така туку едноставно сум премногу емотивна и се грижам премногу за другите.И ете реферат за мене девојче кое го знаете како Алегриаа-среќа иаку тоа и треба највеќе во животот.
     
  19. HollyWoodGirl

    HollyWoodGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2013
    Пораки:
    665
    Допаѓања:
    316
    Надворешно: средна висина(ќе растам уште бе :D ) , темно кафена убава густа коса, крупни темно зелени очи) средна дебелина на усна, носе не големо ни мало, обравчиња, средени густи веѓи, убави запчиња на кои им треба протезичка :lol: високо чело, широки колкови, убав струк, без гради :D
    Внатрешено: СРАМЕЖЛИВА :$ , паметна :wasntme: (понекогаш мн. глупава :| )
    многу брзо реагирам и во себе за се и сешто се нервирам :( и за жал многу добра душа имам :worried:
     
  20. Torte19

    Torte19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 ноември 2012
    Пораки:
    248
    Допаѓања:
    86
    Чоколадна торта со прелив од јагода :lol:
    Средна висина,црна долга виткана коса,кафени очи,големи полни усни големи обрафчиња .. Доволно бе :D