1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Опиши се!

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Tabby, 29 јуни 2010.

  1. nikiiii

    nikiiii Популарен член

    Се зачлени на:
    22 август 2013
    Пораки:
    1.370
    Допаѓања:
    942
    Девојка со црна коса, 160цм висока, 65 килограми, 17 години, сакам да пеам, да се смеам и да победиме денес хахаха :D :D
     
  2. smigool

    smigool Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2013
    Пораки:
    149
    Допаѓања:
    355
    Пол:
    Машки
    е некој да ми кажуваше немаше да поверувам :)
     
  3. Natali.3

    Natali.3 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 септември 2013
    Пораки:
    5.739
    Допаѓања:
    54.589
    Пол:
    Женски
    Е па вака: Висока сум 154цм, имам околу 67кг, имам темно кафеава накај црна коса, имам кафеави очи, имам 17 години, обожавам да пишувам состави тоа ми е инспирација, некогаш сум мн тврдоглава, сакам појче смеа, тренирам одбојка вејче 3 и пол години и мн сум задоволана и мислам дека е доволно за мене :lol: :rofl:
     
  4. Papillon.Papi

    Papillon.Papi Популарен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2013
    Пораки:
    3.245
    Допаѓања:
    9.695
    Пол:
    Женски
    Висока сум 163-165 цм, 13 години, смеѓа коса-накај кафеава, темно кафеави, ги сакам сите животни без разлика какви се и дали се шугави или не, тренирам аикидо, многу сум тенка.
    Тоа е тоа...
     
  5. Femina777

    Femina777 Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2013
    Пораки:
    534
    Допаѓања:
    236
    значи:
    Висока
    Секогаш кул 8)
    сини очи
    тврдоглава сум
    палава
    во хороскоп шкорпија
    долга коса
    омилен спорт - тенис
    полни усни
    емотивна
    од скопје сум
    ..
     
  6. lady11

    lady11 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2013
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    72
    181цм висока со кафеави очи долга виткана коса..
    Инает број 1 :lol:
    хороскоп Водолија
    тренирам Кошарка
    одам на факултет
    ии тка на тамуу.. :rofl:
     
    На lady111 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. hello-kitty.90

    hello-kitty.90 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 октомври 2013
    Пораки:
    2.954
    Допаѓања:
    20.854
    Хм.....................................
    175 цм 68 кг (за жал) плави очи, светло кафеава коса права.
    И ја сум многу инаетлива :devil: , дружељубива и горделива доста.
    Затворена сум по природа и сакам другите да ги сослушам и да им дадат совет, ако им треба секако и ако можам да помогнам, но за моите ПРОБЛЕМи речиси и не зборувам и секогаш ги чувам само за себе.
     
  8. Cvetetto

    Cvetetto Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2011
    Пораки:
    2.834
    Допаѓања:
    1.890
    Пол:
    Женски
    Костенлива коса и очи речиси секогаш румени образи висина 1,60 м, години не е важно.Сакам да читам книги ,да учам јазици ,да пливам ,да се капам со сати,да се шетам ,сакам да глумам,да се глупирам ,да се сликам,да седам пред огледало(иако не сум нешто посебна),сакам да ги имам сите 5 на школо итака натаму. иначе од животните сакам риби,желки и се шо е мало,не сакам кучиња и мачиња блјак,немам голема самодоверба, често сум под стрез заради школото и не сум во врска и не сум заљубена ,чувам тајни,обожавам да се смеам . И така
    П.С. од кучиња само хаски и сибирски самојад :D
     
  9. RedButterfly

    RedButterfly Активен член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2013
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    13
    имам добар карактер
    изглед катастрофа
    грда сум, иако викаат убава сум била, ја сепак не мислам така
    сакам да патувам низ светот, знам искрено да сакам, сакам да се забавувам, срамежлива сум,немам самодоверба,се заљубувам многу лесно, во хороскоп сум вага,висока сум 162, обожавам да гледам фудбал, верен навивач сум, имам 14 години,зелени очи :3,костенлива коса,многу сум слаба,сакам да се здебелам и ме мрзи друго хаха.... :3
     
  10. sweetI

    sweetI Активен член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2013
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    2
    Висока сум околу 157цм. имам околу 50 кг(незнам точно) имам 16 год. Темно кафеава коса, кафеави очи, По карактер сум добра, друштвена, сакам да се забавувам, брзо се лутам, лесно се заљубувам..итн. :P
    Btw. Имам мали гради и како сто гледате сум ниска па ако можи некој совет нешто..:/
     
  11. I.want.to.sleep

    I.want.to.sleep Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2013
    Пораки:
    562
    Допаѓања:
    469
    - Ниска
    - Светло кафена коса
    - Зелени очи
    - За некој месец правам 15 години
    - Во хороскоп сум овен
    - Брзо се лутам на некој, а уште побрзо му простувам :@
    - Мразам оговарање и навредување
    - Сакам да цртам (најмногу дизајни или апстрактни нешта)
    - Ужасно пејам
    и то... :D
     
  12. Kikka.C19.20

    Kikka.C19.20 Нов член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2013
    Пораки:
    212
    Допаѓања:
    22
    Надворешен изгред
    -црна средна коса,црни очи,чоколаден тен,средна висина...

    Внатрешен
    -Лоши,црни мисли,добра зависи со кого,лоша со секој,забавна,провокативна,среќна.

    Мразам
    -шмизли,деца кога се смеат,срамежливи машки,цигари,романтика,фолк и народна музика,народни носии,инсекти,нешто розево,педери,мамини и татини принцези,математика,барбики,правосмукалка,ролка,ѕвонарки,болница,училиште,книги,уметност,глупи статуси и слики,кокошки,one direction,justin bieber,katy perry,шатки,делфин,алги,дожд,емо,глупи цртани(мрзлив град,ангелина балерина,бумба,телетабиси,ноди,фифи),слон,шмини,рамка,проекти,биологија,работа,блуза по долги,есен,пролет,птици,накит,бројки,дедо мраз,ден,светло,правила,џамија,закон,свеќа,вратоврски,жолта,зелена,портокалова боја,машки хеланки,балет,хемија,физика,турски серии,фустани,романтични филмови скоро се мразам...

    Обожавам
    -црква,тепачки,карачки,мачки,кучиња,неправда,казна,омароважување,возачка дозвола,хип-хоп,ноќ,рап,фармерки,шорцеви,базен,киднапирање,дечко,сонце,зима,море,пари,хеланки,тренерки,хорор филмови,темница,телефон,компјутер,интернет,телевизија,еминем,ники минај,ријана,Big time rush,парфеми,дезодоранси,лисица,огледало,црна,сива,плава боја,нешто лошо,крв,месечина,спиење,сок,смеење на час безпотреба,да седам дома и да неправа ништо,музика,коли,пиштоли,игри,плажа,друштво,топка,физичко,ножички,дуксерки,слаткар,отров...и.т.н. :devil: :devil: :devil: :punch: :bandit: :music:
     
    На Flower27 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. summer-lover

    summer-lover Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2013
    Пораки:
    382
    Допаѓања:
    1.259
    Пол:
    Женски
    Исти сме само што јас нема да полнам 15 aww :inlove: :D
     
  14. jovana03

    jovana03 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2013
    Пораки:
    1.759
    Допаѓања:
    6.673
    Пол:
    Женски
    Здраво јас сум Јована :D
    Висока 175 цм , 64 кила (манекенка ипол :lol: ) Виткана кафеава бујна коса до над рамена (си ги обожавам локничките) за месец без 1 ден 20 години, светло кафени очи, на светлина медово-зелени, полни усни. Да не заборавам дека обожавам водка (ме знаат по тоа дека често знам да се поднапијам) :lol:
    Обожавам друштво,сакам мачки со нив пораснав, имам сега едно како топче е само му давам да јаде и си го викам Плишаното маче :lol: оти има многу меко крзно (мелез некој ќе да е). Моментално учам (скитачко).Имам добар карактер,многу попуштам, не се заљубувам лесно. Тешко може да ме излажи некој, мразам луѓе кои веруваат во се што ќе се каже и такви кои го пикаат носот во туѓи животи. Во хороскоп Јарец подзнак Рак..е ајде сега...смрт ми е хороскопов..зад една ладна личност се крие најголемата плачка :rofl: Сакам да се правам дека не ми е грижа но совеста од внатре ме јаде..Се правам дека мразам чувствителни личности а јас сум почувствителна и од раковите и од сите! Толку за мене :lol:
     
  15. MorbGoth.666

    MorbGoth.666 Популарен член

    Се зачлени на:
    16 септември 2013
    Пораки:
    531
    Допаѓања:
    148
    Здраво :D
    Се знаеме само онака од моиве коментари инаку јас сум од Скопје,
    Па мојот надворешен изглед е следниот-
    Ниска сум пошто отровот и скапите работи се стандард во мало пакување,
    Имам црни очи и црвена коса, многу светол тен скоро блед и се трудам по некое време во описот да додадам дека ќе бидам и уште послаба.
    Во хороскоп сум близнаци ама наместо дволична мене ме ставиле себична, подзнак лав и овен во месечина.
    Инаку малку внатрешен опис-
    Себична,ладна, знам да се степам ако сум во право или ако е за мое, мразам материјалисти, мразам лигави луѓе, мразам луѓе од корист, дволични и гнаси, исмевање, мразам глупи, прости и инатливи, мразам вреѓање, мразам луѓе што се опседнати со дебилни статуси очајни слики и коментари, МРАЗАМ затуцани машки, мразам сеЉо стил сељаци и турбофолк, мразам да правам услуги, мразам опуштање на прво гледање, мразам зближување, мразам улизување, мразам делење на било што со некој и мразам уште милион работи.
    Сакам-
    Кога ми е се погодено, уметност, дизајн, лето,благо, посветување на себе, добра книга,кафе, обожавам да гледам како некој што ми згрешил страда, сакам ладни земји и ладен народ, сакам музика, сакам некогаш да се затварам сама и да не се замарам за ништо, сакам цело време да го користам времето продуктивно, сакам некогаш да не се прибирам и да одам на нови места, шопинг, ја сакам вагата само кога оди надоле..И сакам уште многу работи :)
     
  16. poffy.pie

    poffy.pie Активен член

    Се зачлени на:
    14 декември 2013
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    10
    177цм, 61-2 кила, долга, темна, полу-кадрава коса која стално ја пеглам, изгледам повеќе вака :emo: али океј сум. се облекувам во темни алишта.. настојувам да го променам тоа ама во лето, ке си полнам 15 за уше 2-3 месеци, слушам рок и heavy metal.. не ми прилега баш најдобро али ко ве шиша 8)

    вака сум прилично тивка личност околу непознати (или како што би јас кажала полу-познати) со другарките се смееме и лудуваме, али јас секогаш си ја имам онаа друга страна која никој не ја знае, вицкаста сум, сакам да ме засмејуваат други, љубоморна до уши :envy: , али не покажувам.. имам некои денови кога сум прилично испомплексирана за својот изглед итн итн итн..
     
  17. QueenElena

    QueenElena Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2013
    Пораки:
    1.212
    Допаѓања:
    1.289
    Надворешен изглед: кафеава густа и бушава коса (не е толку убаво да имаш многу густа коса како што изгледа), па згора и глупа фризура која ја зголемува мојата бушавост. Сега морам да чекам да ми порасне, па да ја израмнам.
    Минатото лето бев катастрофа, сега веќе малку ми порасна. :D
    Висока, нешто повеќе од 160, но растам. :$ Тежина, 44.
    Очи. кафеави, средна големина, може да се каже.

    Не-надворешен „изглед“: нетрпелива, нервозна, брза. Често правам глупости од брзина.
    *Понекогаш зборувам супер брзо и луѓето не можат да разберат што зборувам. Се обидувам да работам на тоа.
    Ретко покажувам емоции пред други луѓе.
    Малку (се надевам дека е малку) крената. Но, знам кои ми се грешките.

    Благо забегана. Знам да направам некоја како што другите ја викаат, „глупост“, што според другите не прилега за некој со сите петки. :D

    Премногу размислувам и анализирам нешта и луѓе. Онака, како што би рекла баба ми, си го „кршам“ мозокот.
    Па, потоа филозофирам (глупо ми е онаа „философирам“). :D

    Хоби: свирење клавир, кошарка, карате, пишување драми, цртање, филозофирање (но не и филозофија. Едно е да имаш свои ставови и погледи, а друго е да учиш туѓи), што ли не.
    Антиталент за: одбојка, пеење, запознавање и склопување пријателства, позирање, танцување...

    Се обидувам да бидам позитивна. :D Не знам дали ми оди, но
    https://www.youtube.com/watch?v=g2N0Tkf ... cBxw1VZ-l_
    I'll keep on trying. :lol:
    I'll keep on smiling.
     
  18. Femina777

    Femina777 Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2013
    Пораки:
    534
    Допаѓања:
    236
    Епа вакаа:
    Имам долга коса,сини очи,некогаш полни некогаш средни уста,за една недела правам 17 год,висока

    позитивна,егоист,тврдоглава,се сакам да биде по мое,во хороскоп сум лав,забавна,многу зборувам,храбра,силна,убаво пејам и цртам,не простувам лесно,мразам љубоморни луѓе,лажговци,моментално сум многуу вљубена,мразам кога имам многу за учење,обожавам да читам книги и да слушам музика,обожавам тенис и одбојка,мрзелива сум малкуу,учам од грешките,многу ги сакам животните а и чувам куче,упорна личност сум,комуникативна и дружељубива личност..

    :)
     
  19. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    На изглед страшно ружна, со криви заби, рошава фризура и клемпави уши. На карактер бетер, многу себична, ужасно лоша и негативна, несклона кон помагање на другите, преварантка.. Со еден збор Круела Девил !
     
  20. Elissa

    Elissa Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2014
    Пораки:
    3.278
    Допаѓања:
    22.551
    Пол:
    Женски
    Паметна плавуша :lol: (што лупа глупости цел ден)
    173 см, 58 кг..
    Мислам дека како ми минуваат годините се поубаво и позаводливо се чувствувам. 8)