1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Општи здравствени проблеми - прашања и одговори

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од Lilit, 14 јануари 2011.

  1. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.883
    Допаѓања:
    4.879
    Пол:
    Женски
    Освен кафетин колд,препорачајте ми некој друг лек од таков тип против настинка?
     
  2. mirandaa

    mirandaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 септември 2013
    Пораки:
    1.333
    Допаѓања:
    24.750
    Пол:
    Женски
    Rinostop ili kesicki Fervex. (y)
    I ednoto I drugoto e mnogu efikasno.
     
    На Anna-Banana му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Аliсe

    Аliсe Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јули 2015
    Пораки:
    338
    Допаѓања:
    6.979
    Што да правам во врска со подуеност во стомакот?Се осеќам (и изгледам) како трудница:worried:.Немам некои посебни промени во исхраната,освен што јадев ајвар :^) пред неколку дена,а и тогаш почнав да се осеќам подуено.
     
  4. Askopje

    Askopje Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2014
    Пораки:
    256
    Допаѓања:
    547
    Седам веке подолго време а срцето ми работи забрзано ???? Некој предлог што да се напијам ???
     
  5. Miss.N

    Miss.N Популарен член

    Се зачлени на:
    1 мај 2011
    Пораки:
    1.008
    Допаѓања:
    1.359
    Пол:
    Женски
    Земи си еспомисан за надуеност и гасови, помагаат а не се ни скапи :)
     
  6. Tiniiic

    Tiniiic Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    206
    Допаѓања:
    103
    Пол:
    Женски
    Ми тече бледа крв од време на време како капки или како парченца,прво беше бледа пред 3-4 дена после немав ништо и вчера и завчера пак ама како кафенеста-црвена и како парченца,за добивање не треба да добијам ми заврши на 25ти, ниту пак некои лекови не пијам па да ми биде од тоа...Дали знаете што може да е??
     
  7. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.015
    Допаѓања:
    198.830
    Пол:
    Женски
    Овулација најверојатно. Другпат не си приметила вакво нешто?
     
  8. Tiniiic

    Tiniiic Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    206
    Допаѓања:
    103
    Пол:
    Женски
    Ми се случи исто вака еднаш ама одамна беше тогаш бев болна лекови пиев и кога ќе се закашлав ќе ми потечеше...Сега ниту сум болна ни ништо
     
  9. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.015
    Допаѓања:
    198.830
    Пол:
    Женски
    Јaс сепaк мислaм декa е oвулaцијa. Имa периoди кoгa е пoизрaзенa. Акo те плaши исцедoкoт, пoјди си нa гинекoлoг, дa исклучиш мoжни инфекции. Некoи пoлoвo пренoсливи бoлести мoже дa се aсимптoмaтски.
     
  10. K.Mari4ka

    K.Mari4ka Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2011
    Пораки:
    1.457
    Допаѓања:
    1.559
    Пол:
    Женски
    Ми кажаа дека ми пукнало водена циста и затоа ми протекло крв, има некој што му се случило ова?
     
  11. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Кој ти кажа?
    Цистите не даваат никаков исцедок, а посебно водените.
     
  12. lav4ence.e.e

    lav4ence.e.e Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    407
    Допаѓања:
    245
    Препорачано ми е да пијам сода бикарбона растворена во чаша вода. Си купив фармацевтска, од таа што ја има во аптеките. Ја пијам неколку дена и резултатот од неа ми е зголемена жед и сушење на устата. Дали тоа би можело да значи дека не одговара за мојот организам или можеби не сум навикната уште? Се плашам да не си направам некоја беља...Некој ако знае да ми одговори?
     
    Последна измена: 7 октомври 2015
  13. Antolinaa

    Antolinaa Популарен член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2012
    Пораки:
    2.789
    Допаѓања:
    17.755
    TYLOLHOT. Знам дека е касно, ама на некој ќе му се најде периодов. Од кога го открив чудово, ни Фервекс ни Кафетин ми треба :lol:
     
    На Mishela и Anna-Banana им се допаѓа ова.
  14. Rakakva17

    Rakakva17 Нов член

    Се зачлени на:
    8 октомври 2015
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Дали некој имал слично искуство?...Три месеци по ред имам проблеми со мокрење. На почетокот почнав да мокрам на секои два часа и тоа во големи количини. По неколку недели тоа мокрење се намали на еден час, за во последната недела падна на 20 минути до пола час... Многу е нервозно,мислам ке полудам,а она што е најтрагично е тоа дека сите резултати се во ред. Има ли некој познавање од оваа област?Благодарам
     
  15. Miss.N

    Miss.N Популарен член

    Се зачлени на:
    1 мај 2011
    Пораки:
    1.008
    Допаѓања:
    1.359
    Пол:
    Женски
    Феминки имам болка од десната страна на стомакот и при допир имам како топчиња, а тие ме болат на допир.. ми се десило ова и претходно ама за брзо ми поминало.. сеа чуствувам и гадење.. ми се лоши.. дали на некој имал сл искуство?
     
  16. Westlife

    Westlife Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2011
    Пораки:
    642
    Допаѓања:
    617
    Феминки, една повозрасна жена ми кажа на секојдневна влошка навечер да ставам мед да намачкам, малку е непријатно, но ,,влечело,, се. Таа на тој начин ја излечила кандидата. Дали некоја има искуство со ова? Сакам уште некое мислење пред да го направам и јас.
     
  17. viki-dete

    viki-dete Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2013
    Пораки:
    686
    Допаѓања:
    765
    Пол:
    Женски
    Јас како што знам благото (шеќерот) само повеќе ги потхранува бактериите и влијае на нивното размножување, не верувам дека има спротивен ефект на габичките.
     
  18. viki-dete

    viki-dete Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2013
    Пораки:
    686
    Допаѓања:
    765
    Пол:
    Женски
    Каде ти се "топчињата", во кој предел, на долната страна од стомакот? Со оглед на гадењето и повраќањето може да се работи за хернија т.е кила или слепо црево.
     
  19. sheis

    sheis Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2013
    Пораки:
    357
    Допаѓања:
    243
    Пол:
    Женски
    денеска многу ми се лошеше па реков да исповратам да ми олесни. премногу го напнав грлото што ме боли премногу, но исто така кога после повраќање исплукував, забележав крв во плунката. од што може да е?? премногу сум исплашена :(
     
  20. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.399
    Допаѓања:
    5.849
    коленото вчера тоолку силно го удрив во ќош од мебел и ме боли многу.не може да ме допира фармерка ..
    се удрив на местото како вдлабнатинка и капачето така некако...

    Да не биде некој поголем проблем?
    (денес недела не работат,утре празник се рачуна..вторник сум цел ден на факултет ...вчера кога се удрив накај 17:00+ сабота не работи матичниот лекар ми се стегна дури мускулот позади под коленото)


    Вода во колено како се создава?