1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Општи прашања

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од k.i.m, 10 декември 2011.

  1. Nausicaa

    Nausicaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 декември 2013
    Пораки:
    3.439
    Допаѓања:
    20.021
    Може и само со лична карта :)
     
  2. Pebeka

    Pebeka Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2014
    Пораки:
    263
    Допаѓања:
    1.405
    Мислам дека треба пасош,сеуште не е донесен законот.
     
  3. bubic.k

    bubic.k Популарен член

    Се зачлени на:
    10 март 2014
    Пораки:
    1.025
    Допаѓања:
    3.783
    Пол:
    Женски
    Јас Бев во Србија само со лична карта
     
  4. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Кaј имa вaквo низ Скoпје? Летoвo видoв у Керфур и Тинекс, aли видел ли некoј у скoрo време негде?! Итнo ми е.
     

    Прикачени фајлови:

  5. Arthur

    Arthur Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2014
    Пораки:
    690
    Допаѓања:
    2.518
    Пол:
    Женски
    не се замарај туку купи си боја за алишта некоја која ја сакаш од бои и лакови пушти ги на 60 степени и нови фармерки ке имаш а наместо омекнувач ке ставиш оцет и сол позз со срека и пиши што си одлучила
     
  6. BelieberYeahh

    BelieberYeahh Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2013
    Пораки:
    1.443
    Допаѓања:
    2.205
    Пол:
    Женски
    Знам дека комбинацијава вади 'рѓа, а мајка ми еднаш проба да извади фарба, но повторно се познаваше малце иако поголемиот дел се исчисти. Сепак пробај. :)
     
    На Sara123 и Arthur им се допаѓа ова.
  7. shushu

    shushu Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 февруари 2012
    Пораки:
    69
    Допаѓања:
    71
    Пол:
    Женски
    Здраво девојки да ве прашам, сакам да се регистрирам на страната на wizz air и коа ги внесам сите податоци ми излегува ова :
    ГРЕШКА

    [1005] ИД на корисникот/агентот што го внесовте веќе се користи. Изберете друг ИД на корисник/агент.
    Може некој да ми каже што значе и што треба да ставам за да се регистрирам успешно????
    Ако сака некој да ми помогне може да ми пише и лп
    Фала ногу :?:
     
    На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Sunshine.Sunshine

    Sunshine.Sunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јули 2014
    Пораки:
    1.202
    Допаѓања:
    2.564
    Пол:
    Женски
    На We Heart It, сакав да ја сменам cover photo и по грешка кликнав на remove cover. Е, сега не ми се појавува тоа копчето кај што пишува change cover photo и не можам да најдам каде треба да кликнам за да си ставам cover photo пак.
    Помош!!
     
  9. senza.parole

    senza.parole Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    3.463
    Допаѓања:
    22.807
    Пол:
    Женски
    Знам дека прашањево е поставено милион пати, ама...
    Треба да вадиме потврда за редовен студент за бесплатно возење со ЈСП во четврток?
    И која беше процедурата за месечна карта за студенти?
     
  10. kala21

    kala21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2013
    Пораки:
    1.895
    Допаѓања:
    15.405
    Пол:
    Женски
    Сабајле мислам дека од 7 и 30 почнуваат и дека хормоните се работат само на прва смена веројатно до 2-3 (лаб.се наоѓа долу во подрум едвај ја најдов),мене ми земаа крв 3 ден од менструација за хормони некои и гладна бев ама мислам дека не е задолжително :)
     
    На Nausicaa му/ѝ се допаѓа ова.
  11. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Мислам дека не треба потврда туку само индекс да прилозиш. А процедурата за месечна карта ќе ти треба потврда за редовен студент, 2 слики и пари секако.

    Законот е донесен уште пред 2 години. Може со лична карта да патуваш во Србија и Албанија.
    Абе како пишувате информации за кои не ни знаете дека постојат воопшто.
     
    На senza.parole му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Daydream

    Daydream Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2013
    Пораки:
    1.682
    Допаѓања:
    6.469
    Пол:
    Женски
    И за во четврток требало да се вади посебна соодветна карта, не можеш само со индекс да се возиш, не важи.

    Треба некој формулар да земеш од билетара, го пополнуваш и го заверуваш на студентски дека си редовен студент. Така заверен и со две мали слики го носиш на билетара и ти вадат карта која ти важи само за во четврток. Истата процедура беше и за месечна карта за студенти.

    Сепак прашајте си детално во билетариве, да не требаше уште нешто, ама колку што запамтив ова е процедурата. :)
     
    На senza.parole му/ѝ се допаѓа ова.
  13. senza.parole

    senza.parole Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    3.463
    Допаѓања:
    22.807
    Пол:
    Женски
    А, за месечнава нели ја намалија на 650 ден. за студенти ?!
    Гледам на страната уште старата цена од 1050 стои.
    Бог да чува, па без месечна ми е 1000 ден., а нели месечна секогаш треба повеќе да се исплаќа, по некоја логика ?! |(
     
  14. Pebeka

    Pebeka Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2014
    Пораки:
    263
    Допаѓања:
    1.405
    Мила разликувај 'мислам'од 'знам'
    :)
     
  15. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Но имаш запирка, па одлучно одговори дека сеуште не е донесен законот. Донесен е драга, освен фемина може да се отворат и други страници, да се провери и види пред да се одговори.

    Ова за 650 денари прв пат слушам, извини сум ти дала недополнет одговор претходно. По мое, јас мислам несечната ти се исплаќа повеќе да ја вадиш, а оваа само за во четврток. Мислам, мене ми е многу глупаво што ние треба да имаме поголеми привилегии а добиваме многу малко. Затоа јас не се ни мачам да вадам карти за превоз.
     
    На senza.parole му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Pepelaska25

    Pepelaska25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2013
    Пораки:
    212
    Допаѓања:
    553
    Пол:
    Женски
    Намалувањето беше само за летните месеци Јуни, Јули, и Август како и секоја година затоа што тогаш учениците и студентите се на распуст. Да те потсетам сега е Октомври, одамна е започната школската и академска година, и затоа се вратени старите цени.
    А, тоа што тебе ти е по испатливо да плаќаш за секое возење е твој проблем, и тоа зависи колку патуваш, има луге кои дневно менуваат и по 10 атобуси па затоа ни им е исплатлво да извадат слободна. Тебе никој не те тера да вадиш слободна. Да не ти се слоши малку некој цел месец да те вози за 600 денари, ај размисли малку дали е тоа логички.
     
    На senza.parole му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Pebeka

    Pebeka Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2014
    Пораки:
    263
    Допаѓања:
    1.405
    Ти благодарам што ме просветли,послужи се и самата со советот твој,гледам во истиот пост имаш неточни инф.за другата членка. ;)
    Ајт поздрав :hai:
     
  18. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Хахахаха одма на карање да се мислело. Само те поправив. Не се неточни моите информации само не се дополнети. Информирајте се,па коментирајте. Боже господее, овие денешниве жени све во ПМС да не можеш да пишеш нешто одма како лавици рикаат хахаххахахахаххахахахаххах :rofl: :rofl: :rofl:
     
  19. senza.parole

    senza.parole Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    3.463
    Допаѓања:
    22.807
    Пол:
    Женски
    Пепелашке, нема што да ми се слошува. Си прашав убаво. Прашањето е само прашање, не е тврдење.
    И зошто мене или тебе да ни изгледа невозможно да нè вози ЈСП за 650 месечно, кога сместување во студентски е помалку од 4000 ден. ?!
    Зошто тогаш 650 ден. би биле малку за превоз ?!
    Јас кажав мене 1000 ден. ми излегува преку сила, 5 дена во неделата, во два правци.
    И не мора одма да рипате на кавга.
     
    На kala21, SuperGirl24 и buba4e89 им се допаѓа ова.
  20. ColoursOfTheRainbow

    ColoursOfTheRainbow Популарен член

    Се зачлени на:
    23 март 2012
    Пораки:
    1.187
    Допаѓања:
    2.411
    Пол:
    Женски
    Ја избираш сликата што сакаш да ти биде на cover, кликаш на неа и потоа одиш кај тие трите точки што се и кликаш на првото што е Use as my cover image
     
    На Sunshine.Sunshine му/ѝ се допаѓа ова.