1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Оргазам

Дискусија во 'Секс' започната од ev4e, 27 ноември 2009.

  1. atala

    atala Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    1.163
    Допаѓања:
    940
    Пол:
    Женски
    Ако си една од ретките што секогаш може да се доведе до оргазам,како што велиш ти,не треба да се нервираш и да се измачуваш поради тоа,туку треба да се радуваш што е тоа така бидејќи животот е само еден единствен и апсолутно е краток,така што воопшто не вреди да се живее ако не се ужива во животот!:)И не си изрод,како што велиш ти!:)Поздрав и се најдобро!:hai::)
     
    На Aleksandarreal му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Ance-to

    Ance-to Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 септември 2013
    Пораки:
    102
    Допаѓања:
    191
    Пол:
    Женски
    Zdravo decki, jas sum nova tuka pa se izvinuvam ako ne sum ispocituvala nekoe pravilo... Znaci jas imam takov problem sto ni samata ne mozam da napravam da imam orgazam a ne pak pri odnosi so decko mi...prviot odnos mi bese vo avgust znaci pred 3 meseci no decko mi raboti vo stranstvo taka da nemam cesto...ve molam pomognete mi, dali ima nekoja kako mene...navistina sakam da go pocustvuvam toa ubavo custvo...pozz :*
     
    На Aleksandarreal му/ѝ се допаѓа ова.
  3. DesertGirl

    DesertGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2014
    Пораки:
    156
    Допаѓања:
    1.365
    Пол:
    Женски

    некаде околу 80% од женските немаат доживеано оргазам и не си го сваќај како некој голем проблем , многу е потешко кај нас женските отколку како машките што можат во ден по многу пати :D се што треба е да се опуштиш и да дознаеш самата што најмногу ти се допагаи ти прае чудни вибрации низ телото и коа е твојата Г-точка и полека се ќе се случе само дај си момент на себе и впушти се ...;)
     
  4. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.579
    Допаѓања:
    171.541
    Пол:
    Женски
    Опушти се и истражувај си го телото..
    Самозадоволувањето кога ќе го усовршиш се ќе ти биде полесно:$
     
    На Ani991, galapce и DesertGirl им се допаѓа ова.
  5. DebbieLegg

    DebbieLegg Популарен член

    Се зачлени на:
    3 мај 2012
    Пораки:
    356
    Допаѓања:
    361
    [​IMG]
     
  6. pinky17

    pinky17 Активен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2014
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    sakam da prasam zosto koga imame so decko mi sex jas uzivam ama nikako da doziveam orgazam, a dodeka se samozadovoluvam sama togas mozam. on koga go pravi toa so raka mu treba mnogu vreme i nekogas se otkazuva, a mene mi e sram pred nego da se samozadovoluvam
     
  7. Acisal

    Acisal Активен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2014
    Пораки:
    297
    Допаѓања:
    165
    Seuste e mlad i neiskusen. Treba da mu pomognes da izgradi iskustvo so tebe za da moze da te zadovoli. Isto taka bi mozela da go istreniras da raboti podolgo so rakata i da ne se otkazuva.

    I neznam zosto se sramis da se zadovoluvas pred nego. I onaka sedite dvajcata goli. Sramot ste go prekrsile odamna.
     
    На anina му/ѝ се допаѓа ова.
  8. pinky17

    pinky17 Активен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2014
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    pa neznam mnogu mi e sram da me gleda taka
    .. a on saak i ne mu e problem da se zadovoluva pred mene megjutoa jas nikako nemozam
     
  9. Acisal

    Acisal Активен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2014
    Пораки:
    297
    Допаѓања:
    165
    Oo pa nemoj taka. Grevota e on da moze da se zadovoluva pred tebe a ti da nemozes. Ee sega mi pravis da mi e tesko za tebe.
    Pa opusti se malku zadovoli se pred nego, pokazi mu deka ti samata mozes podobro da se zadovolis nego toj tebe. Taka ke svati deka eden den ke stane beskorisen i deka konkurencija tropa pred vrata. Ke vidis togas kako ke se trudi da te zadovoli. Vaka ke ostanes kako neugasnato zarce. I moze da predizvika neverstvo vo vasata ubava vrska i ljubov.
     
  10. Sesil

    Sesil Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    27 ноември 2014
    Пораки:
    6.858
    Допаѓања:
    133.182
    Пол:
    Женски
    Да бе и у ред се редат и чекаат да ја задоволат.
    И пред да почните со секс, почекајте да порасните прво. И едуцирајте се обавезно, има еден куп статии на интернет, како да се заштитите, како да се задоволите, па дури ке сретнете и тоа дека жените многу поретко и потешко доживуваат оргазам од мажите. Не мора смешни прашања да поставувате. Ах да сум ви родител ...
     
    На anina му/ѝ се допаѓа ова.
  11. galapce

    galapce Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 ноември 2014
    Пораки:
    4.318
    Допаѓања:
    106.804
    Пол:
    Женски
    od kade ovi statistiki ne mi e jasno.vrska nema procentov..nitu pak toa so g tockata..ima i drugi zensi orgazmi..slobodno prasajte cicko gugl i se ke ve informira..ne sekoj zenski orgazam e so g tockata.ubavo rece devojceto podolu.istrazuvajte se samite sebesi..uste podobro so pomos na partner so koj ke ste celosno opusteni.
     
  12. Maro87

    Maro87 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2013
    Пораки:
    1.357
    Допаѓања:
    5.398
    Пол:
    Женски
    Оффф јас таков проблем немам..во една партија можам да доживеам 6-7 оргазми некогаш и повеќе, ме полудува мојот многу ми ја погодува слабата точка и откачувам скроз :D. Уживаме максимално и двајцата..:inlove:
     
    На Dimi_, JessieT, 1mama и 2 други им се допаѓа ова.
  13. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.399
    Допаѓања:
    5.849
    Moze li nekoj da mi objasne kakvo e cuvstvoto,barem nekako da dolovi..

    ne sum doziveala a sakam... mozebi sum pred samiot cin..neznam...


    (kako mornici,tresenje,itn? )
     
  14. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.573
    Допаѓања:
    80.651
    Пол:
    Женски
    ^ Не е до толку ко да те дрмаат електрошокови па да дојде до морници и тресење. Мислам, не на тој начин, други морници се тоа и не се воопшто језиви. :D
    Иако никогаш не би можела да дадам „дефиниција“ на тоа чувство или состојба, што и да е, пре би го опишала како буквално да лебдиш на облаче откако си изела табла чоколадо. :D
    Ендорфин на максимум, ко да ти струи среќа низ секоја клетка во организмот и неверојатно чувство на смиреност и задоволство.

    Не знам, нека каже некоја друга која не е толку по благото, мене ова ми е најлогичната компарација иако реално, кога би требало да бирам помеѓу чоколадо и оргазам, би ја оставила чоколадата за подоцна. :rofl:
     
    На CameliaMiller, SunnyGirl2, anuskaNESTLE и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  15. Waka-waka

    Waka-waka Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    2.261
    Допаѓања:
    8.646
    Најпрво напнатост,невообичаен грч на мускулатурата,а после тоа ослободување,чудна леснотија и чувство на лесен скокот,пропратен со пулсација на клиторисот. Многу ослободувачко чувство. На физичка,емоционална,секаква напнатост. :)
     
    На Kom.pot, DamnGirl98, Hipica и 4 други им се допаѓа ова.
  16. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.399
    Допаѓања:
    5.849
    :sweat::tmi:
    A sto e razlikata pomegju svrsuvanje i orgazam

    Fala vii :*
     
  17. connie

    connie Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 септември 2011
    Пораки:
    303
    Допаѓања:
    204


    Нема разлика.
     
  18. Psychen

    Psychen Активен член

    Се зачлени на:
    14 декември 2014
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    86
    Пол:
    Женски
    Според мене, врска нема тоа дека 80 % од жените не доживуваат орагазам. А пак тоа уверение дека не можат сите да доживеат пак да не зборувам.... само не стигматизира нас жените да мислеме дека сексот е чин во кој треба да чекаме тој да сврши и готово, а ти ako успееш епа добро. Воопшто не е така. Оххх, колку само се потребни едукативни програми за жените да научат повеќе да уживаат во тие мали задоволства. Многу е важно, барем според мене е дали го познавате вашето тело, дали сте го ''истражувале'' т.е мастурбирале или сте се триеле самите или било кој друг иновативен начин да го стимулирате клиторисот и да доживеете пријатно чувство, како топол бран покрај целиот тој пријатен процес :D Секој оргазмот го доживува субејктивно и ако вие го опишувате поинаку тоа не значи дека не сте го доживеале.
    Второ, исто така многу важно, колку сте блиски со својот партнер и колку сте задоволни од своето тело. Не очекувајте да доживеете оргазам ако не можете да имате секс во добро осветлена соба и да исклучите мислите од тоа ЛЕЛЕ, како ми изгледа газот во овој момент или стомакот... Луѓе тој е со ерекција, последно нешто да е нема да му текне да ти го гледа стомакот дали ти бил поголем, надуен итн. А и што, мислите дека тој е совршен ама не го гледате него како се оптоварува со тоа, зошто знае дека вие сте таму во тој кревет зошто сте возбудена ОД НЕГО, ве привлечил, а исто и вие него, какво и да е вашето тело, тој ве соблечил и се возбудел - ТОА ТРЕБА ДА ВИ КАЖУВА НЕШТО. И на крај, самиот секс не секогаш доведува до оргазам, пробајте повеќе пози, пробајте да го дразните вие самите клиторисот, додека тој пенетрира во вас. Или пак тој нека го прави тоа за вас, доколку позата ви дозволува. Тука е и орален секс итн итн. Пробајте, зошто СЕКОЈА ЖЕНА може да доживее оргазам од вас зависи дали ќе се потрудите за да го постигнете тоа.
     
    На felisitas, Hipica, zekzeki и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  19. Prijatelot

    Prijatelot Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2015
    Пораки:
    2.321
    Допаѓања:
    2.777
    Пол:
    Машки
    Оргазам. Хмм.. омилена тема за муабетење.
    Сметам дека секоја жена може да доживее оргазам, освен евентуално фригидните, па и тие можат.
    Постојат два вида на оргазам и тоа се:
    • Оргазам ( свршување )
    • Мултиоргазам ( сквирт/ прскање, свршување х10 пати повеќе од обичниот ) - Овој ми е фаворитен за гледање, продуцирање.. :)
    Жената може да доживее оргазам на четири општо познати начини и тоа се:
    • Вагинален
    • Клиторичен
    • Анален
    • Хипнотичен
    Оргазмот е нешто најјако на светот, тоа е состојба што е позависна од секоја дрога и подобра од секоја дрога.. освен за Хероинот што зборат дека хероинот бил подобар од оргазмот, не би се согласил зашто не знам , али знам дека Оргазмот е многу поздрав од Хероинот. :P
    На секоја жена и треба оргазам и со секоја жена со која што ќе бидам во животот ќе се потрудам да го доживее тоа , зашто многу жени се незадоволни од нивните сексуални партнери кои што не се доволно едуцирани на оваа тема, а е многу битна.

    п.с Хипнотичниот оргазам може да го направи само хипнотизер кој што е специјализиран за тоа, не може секој да го направи тоа и најлесниот начин за оргазам на жената е преку клиторисот , зашто таму има највише нервни перцептори и со мала пракса и едукација лесно може секој да го примени.

    Поздрав девојки и ви посакувам многу оргазми! :))))
     
    На zefkey, lanadelrey6 и Teen.girl-18teen им се допаѓа ова.
  20. SwanMay

    SwanMay Популарен член

    Се зачлени на:
    28 април 2011
    Пораки:
    855
    Допаѓања:
    4.674
    Пол:
    Женски
    Веројатно мислиш "рецептори"...
     
    На cempres72, coolzhena, Dr.Awesome и 2 други им се допаѓа ова.