1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Оргазам

Дискусија во 'Секс' започната од ev4e, 27 ноември 2009.

  1. zokipoki.1

    zokipoki.1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2016
    Пораки:
    397
    Допаѓања:
    1.288
    Пол:
    Машки
    Kakov orgazam dozivuvas a ne e vaginalen ?
     
    На krEM4Eto му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Bambi123

    Bambi123 Активен член

    Се зачлени на:
    22 август 2016
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    36
    Добро можеби грешка се изразив, не сум доживеала никад вагинален, само со стимулирање на клиторисот :tmi:
     
    На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Solventna

    Solventna Активен член

    Се зачлени на:
    5 јули 2016
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    169
    Пол:
    Женски
    За вагинален оргазам потребно е партер кој стварно ке се потруди или добар вибратор.
    Оваа појава е доста честа да жените не може да доживеат вагинален оргазам, но во последно време како жените добиваат се поголема сексуална слобода се поретки се случаеви да не може да доживеат вагинален оргазам, за разлика од минатото кога многу мал дел жени го доживувале. Тоа било пред се поради стигматизацијата на женската сексуалност и наметнатото мислење дека мажот е тој кој треба да ужива а не жената. Инаку за вагинален оргазам е многу битно да е жената опуштена и да ги изнесе своите желби на партнерот во која поза и е најубаво, што ја пали.... Затоа што многу често некои дополнителни стимулации освен пенетрацијата може да доведат до оргазам.
     
    На Lolo5, Hristov и Petar80 им се допаѓа ова.
  4. zokipoki.1

    zokipoki.1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2016
    Пораки:
    397
    Допаѓања:
    1.288
    Пол:
    Машки
    Hihihi..izv i od moja strana...pa ok i toa e nesto..jas ne znam zosto e toa takvo..no problemot go ima i moja partnerka..sme imale spodeleno mn sex do nasolzuvanje na nejzinite oci od neizdrzlivost od strasta no bez orgazam...a so stimuliranje na raka ili prsti za 5 min dozivuva orgazam
     
    На krEM4Eto му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Bambi123

    Bambi123 Активен член

    Се зачлени на:
    22 август 2016
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    36
    Ма какви 5 мин хахахах некоаш и помалку :rofl::rofl: По нетов пишува дека 30 проценти од жените доживуваат вагинален. Јас сигурно не сум во тие хаххахах
     
    На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. zokipoki.1

    zokipoki.1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2016
    Пораки:
    397
    Допаѓања:
    1.288
    Пол:
    Машки
    ...zal mi e..
     
    На krEM4Eto му/ѝ се допаѓа ова.
  7. zokipoki.1

    zokipoki.1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2016
    Пораки:
    397
    Допаѓања:
    1.288
    Пол:
    Машки
    ...zal mi e..za site koi ne mozat da go doziveat.
     
    На krEM4Eto му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Bambi123

    Bambi123 Активен член

    Се зачлени на:
    22 август 2016
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    36
    Фала на сочувство :lol:
     
  9. zokipoki.1

    zokipoki.1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2016
    Пораки:
    397
    Допаѓања:
    1.288
    Пол:
    Машки
    ;(
     
    На krEM4Eto му/ѝ се допаѓа ова.
  10. one_girl

    one_girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2015
    Пораки:
    114
    Допаѓања:
    161
    Пол:
    Женски
    Исто и јас. Со мастурбирање тоа не е никаков проблем за кратко време можам да доживеам оргазам, но за време на секс, никогаш. 2 години сум сексуално активна, а ниеднаш не сум била ни блиску до оргазам. Го правам тоа само за да го задоволам дечко ми и помалку глумам. Да е до мене никогаш нема да имаме односи, зашто не гледам убавина во тоа :worried:
     
    На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Bambi123

    Bambi123 Активен член

    Се зачлени на:
    22 август 2016
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    36
    И јас така мислев на почетокот, веќе две години сме заедно и некако се навикнав, се внесувам, јако ми е секси ми е хахаха но НЕ некое посебно чувство као он коа ќе сврши и му имал смисла сексот, јас така не се чувствувам ахахах
     
    На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. blueberry93

    blueberry93 Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    1.660
    Допаѓања:
    4.474
    Абе не се зезајте, каков секс од сожалување, боже сачуј :D
    Иначе ја вагинален доживувам само кога сама диктирам темпо во сексот и сум во доминантна поза, т.е кога сум јас горе. И скоро ми се деси кога он е над мене, ама тоа е реткост. Значи ако доминираш, плус прави нешто што те пали ептен, можеш да свршиш брзо и така. Зависи и од партнерот. Со бивш имав редовен вагинален оргазам, без никакви стимулации на клиторис, ама некогаш сексот знае да ми биде многу подобар и без тоа. :P
     
    На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Пендрачиште

    Пендрачиште Нов член

    Се зачлени на:
    25 август 2016
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Машки
    /
    Бившиот повеќе те палеше? Подолго издржуваше? Побрзи/поспори движења? Различна поза? имаше различен пенис (големина, ширина, форма)? Подолга/пократка пред игра? Знаеше да те допира поинаку? што правеше поинаку бившиот? Имаше повеќе самодоверба? повеќе спонтан секс? Секс на отворено?

    Ме интересира како донатор на оргазам да и помогнам на партнерката.
     
  14. zokipoki.1

    zokipoki.1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2016
    Пораки:
    397
    Допаѓања:
    1.288
    Пол:
    Машки
    Izvini devojko..zboruvas za tvojot decko ? Da ne zboruvas za komsijata ? Glumenje so deckoto be..go sakas li voopsto ti ili go sozaluvas ..glumis be ? Sto voopsto si fatila decko,da se falis deka go imas ? Da te ispraka do doma..e od vakvi seksot gubi smisla..ili se ebes ili ne se ebes....ova ne e za falenje..ova e za zalenje..
     
    На krEM4Eto и Jasminkabibibi им се допаѓа ова.
  15. Prijatelot

    Prijatelot Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2015
    Пораки:
    2.321
    Допаѓања:
    2.777
    Пол:
    Машки

    Добар серијал интервју прашања...функционираат најдобро во средина кај што не се слуша баш најубаво и константно зборење од 60 секунди, со три различни видови на допир - рамо, стомак, трицепс.
    После уште 60 секунди класифицирање и 30 секунди чудење и калибрирање на бакнеж кој што ќе следи во наредните 30тина секунди додека се случува магијата и + уште некој кино ескалационен зафат.... се на се 3 минути работа. Врв! Кој знае - знае.

    Топ е се гледано низ призмата на слободен оргазам донер али никот брат .... мењај го итно! 8)
     
    Последна измена: 26 август 2016
    На krEM4Eto му/ѝ се допаѓа ова.
  16. meli23

    meli23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 септември 2013
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    122
     
  17. meli23

    meli23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 септември 2013
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    122
    Ima devojki koi ne dozivuvaat orgazam pri seks,tuku samo so stimulacija na klitoris,i ako ne mu kazes na partnerot iskreno togas i te kako ke moras da glumis...znaci golem broj od zenite se takvi,megutoa retko koj od niv zboruva otvoreno za toa...a mazite normalno oni mislat deka ako zenata se navlaznila i vika pri seks ,gotovo doziveala orgazam,zabludi zabludi
     
    На Lolo5 и Petar80 им се допаѓа ова.
  18. Anon

    Anon Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2011
    Пораки:
    830
    Допаѓања:
    1.789
    Пол:
    Машки
    Ние генерално се трудиме да ве задоволиме ама ако не ни кажувате и ако ни глумите ништо од бизнисот, не знам како би можеле да придонесеме кон вашиот оргазам.
     
    На Bitter-Sweet и joy1 им се допаѓа ова.
  19. zokipoki.1

    zokipoki.1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2016
    Пораки:
    397
    Допаѓања:
    1.288
    Пол:
    Машки
    Za da ne glumis..ke mu kazas ,pa neli zboruvame za decko so kogo odis so nedeli ili meseci ili godini ? Neli da ne se citiram ne si so nekoj za edna nok pa i da glumis bas ti e gajle. Glumenjeto e cist promasaj i so toa vrskata ne odi na dobro..zenite se takvi i molcat..mazite se takvi i si brkaat nivna rabota..ova ne e vrska. Devojki ako vi znaci vrskata zborete so partnerot zosto za se ima resenie. Vo sprotivno ako e problem da zborite togas daj nemoj samo maskite vaka zenskite taka
     
    На krEM4Eto, Jasnabibi1234 и SummerGirl им се допаѓа ова.
  20. one_girl

    one_girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2015
    Пораки:
    114
    Допаѓања:
    161
    Пол:
    Женски
    Јас еднаш пробав да му кажам дека не можам да доживеам оргазам, далеку сум од тоа, а тој се налути и ми рече в лице сум му рекла дека не може да ме задоволи. Од тоа произлезе кавга и полека ја затворив темата. Оттогаш не спомнав ништо зашто не сакам да се скараме, го сакам како личност, за се ми помага и не сакам да го изгубам од животот заради тоа. Тој прави се за да ме задоволи, а и гледам дека другите девојки можат да доживеат, така да проблемот е во мене :worried: А и мене би ми било срам да му речам дека сум фригидна..
     
    На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.