1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Оргазам

Дискусија во 'Секс' започната од ev4e, 27 ноември 2009.

  1. kingpusy

    kingpusy Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2010
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    2
    epa najdete si partneri izdrzlivi za da doziveete orgazam :D
     
    На Љубав Ник му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Miss-Perfect

    Miss-Perfect Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2010
    Пораки:
    368
    Допаѓања:
    74
    Јас сум очигледно една од среќничките која без никаков проблем доживува оргазам :rofl: Не би рекла дека тука има некоја посебна филозофија, треба само човек да се опушти, да не се замара со ништо друго во тој момент, како изгледа, дали ќе сврши, дали ќе успее максимално да го задоволи партнерот... Едноставно препуштете му се на моментот и уживајте во најубавиот чин на светот, сфатете го тоа како едно големо уживање и навистина ќе биде така. Уффф колку е само најубаво чуството кога си интимен со саканата особа, јас едноставно сум на 7мо небо кога сум со моето Бубу :lol: Знам дека се тогаш застанува и постоиме само јас и тој...Нема ништо поубаво од тоа. :f:
     
    На Љубав Ник му/ѝ се допаѓа ова.
  3. angelat

    angelat Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2010
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    1
    jas pak sekogas dozivuvam oragazam so stimuliranje na klitorisot no vaginalen nitu ednas dosega, a imame odnosi 1 godina ...koga imame takov seks kolku i da uzivam i da sum opustena skoro nisto ne osekam (inaku sekogas sum opustena i na nisto drugo ne mislam) .. a mn. sakam da doziveam i takov orgazam..pozz :)
     
    На SummerGirl12 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Можеби наивно прашање, но ме интересира - каков е тој вагинален оргазам? Искрено, до сега мислев дека тој се достигнува преку клиторисот. :?: :?:
    (Можеби и тешко е да се опише се додека не пробам. :lol: )
     
  5. angelat

    angelat Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2010
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    1
    epa vaginalen orgazam e onoj koj ke go pocuvtstvuvas so penetriranje na partnerot a ne so draznenje na klitorisot :) pozz
     
  6. bella01

    bella01 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    61
    Допаѓања:
    18
    Jas sum golema sreknicka :P ,sekogas dozivuvam orgazam 8) ,maz mi me ceka prvo jas da zavrsam rabota pa posle toj :lol:
     
  7. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Фала на одговорот!! :) :)
     
  8. sanji4444

    sanji4444 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2010
    Пораки:
    200
    Допаѓања:
    495
    Пол:
    Женски
    И јас сум иста слика, а веќе две години имаме односи ама ретко осеќам нешто онака а сум опуштена, ај може и ние некој ден ке успееме да уживаме и во вагиналниот оргазам :) Инаку имам читано дека вагиналниот е поубав..
     
  9. angelat

    angelat Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2010
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    1
    e moze , ke vidime ..hhahhaha :D
     
  10. OzzyAngel

    OzzyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    1.884
    Допаѓања:
    1.223
    Во последно време речиси секогаш доживувам оргазам! :) има статија на Фемина 10 совети до оргазам,јас применив некои од нив и резултатот е супер! Секогаш кога посакувам да водам љубов и сум мн опуштена, секогаш доживувам оргазам и среќна сум заради тоа. Само тешко му е на дечко ми што понекогаш не може да сети дали јас сум завршила затоа што сум мн тивка и срамежлива во сексот :$ :$ и не знам како да го победам тоа :(
     
  11. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.364
    Допаѓања:
    5.310
    da da da orgazam da i treba da se pocustvuva koga go dozivuvas celo telo se trese ednostavno uzivas i posle se opustas. :D :D :clap: :rock:
     
  12. SandraM

    SandraM Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2010
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    Nema NE, samo DA!! :)

    Nema podobar seks od orgazmicniot, no sepak mi se slucuvalo da ne go doziveam a sepak da sum uzivala. Vo sekoj slucaj, uzivanjeto e mnooogu pogolemo koga go ima i orgazmot.
     
  13. chicka

    chicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2010
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    97
    оргазам мммммммммммм!!!!!!! ретко кога не доживувам но кога доживувам е прекрасно
     
  14. katka-slatka

    katka-slatka Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 мај 2010
    Пораки:
    296
    Допаѓања:
    46
    Блазе си ти,јас никогаш до сеа немам доживеано оргазам,мада што сум три години сексуално активна. Не знам до кого е, се обидуваме и двајцата,ама ништо од мене. :( Како и да е убаво ми е за време на сексот, со или без оргазм убаво е... :P
     
  15. white-chocolate

    white-chocolate Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    2
    Уффф добро е што постои ваков форум... :clap:
    Имам еден проблем и ... незнам многу ми е срам да дискутирам :$ :$
    Јас со маж ми секогаш доживувам оргазам, мислам дека излудувам...
    некогаш мислам дека и по 10-20 пати доживувам оргазам (за 1час и неколку минути секс) :$ :$
    Незнам дали е проблемот кај мене? и дали е тоа нормално? многу ми е срам...
    Ве молам помогнете ми!!! :tmi:
     
  16. safka

    safka Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 мај 2010
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    2
    здраво девојки,
    на почетокот сексот за мене беше болен и не многу интересна табота,
    но откако се средија работите доживеав оргазм,
    и многу ми се допадна, но тоа се случи само еднаш. од тогаш уште неколку пати сум имала секс но без оргазам. Што мислете, дали е ова во ред? Дали ми треба уште време за да секогаш доживувам оргазам при секс? Или едноставно не е така лесно.
     
  17. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.364
    Допаѓања:
    5.310
    pred se treba da si opustena i stvarno da imas zelba. ne e seksot pravenje keif na partnerot aj kolku da ne go razocaram. uzivaj opustise i ne misli na orgazmi pri seksot sami tie po sebe ke si dojdat. jas na pocetok isto pomalku dozivuvav orgazam sea covek ne me sopira :tmi: :$ :P :lol:
     
  18. Miss-Independent

    Miss-Independent Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2010
    Пораки:
    2.292
    Допаѓања:
    5.649
    pa ne bi rekla deka e problem poveke kako prednost mi lici :lol: haha UZIVAJ DUR MOZES!!!! :D
    ne sala na strana, na oprah show imam gledano zena so ista vakva situacija , i doktorot sto bese gostin kaza deka toa voopsto ne e nekoj problem ili nekoja bolest , tuku naprotiv deka e zdravo ;)
    samo ke ti kazam blaze si ti :D
     
  19. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    не секогаш стигнувам до оргазам. Ептен ми треба атмосфера и предигра, за да се опуштам. Ама затоа после добар секс светам три дена по ред :rofl:
     
    На Љубав Ник му/ѝ се допаѓа ова.
  20. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    хахаха и јас сум иста.... најчесто маструбирам за време на секс, и свршувам така 2-3 пати зависи колку ми се полни батериите, е сега не знам зашто така ;( и имам свршено 3-4 пати (8месеци активна) вагинално без да се фаќам и повозбудливо е така ама тоа е судбина...сега мораме вака да праиме :envy: