1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Отстранување на бемки од тело

Дискусија во 'Тело' започната од blue.rose, 23 април 2010.

  1. Calla

    Calla Популарен член

    Се зачлени на:
    23 август 2011
    Пораки:
    508
    Допаѓања:
    1.478
    Тоа со јаболков оцет не е за бемки, туку за едни израстоци како брадавици, се викаат папиломи ако не се лажам....
     
  2. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.386
    Допаѓања:
    5.845
    Гебoт ми е чист,без дaмки без aкни пу пу дa не гo пoсрњчaм

    Нo ме жежеше нештo нa левaтa стрaнa нa грбoт и сегa ми се пoјaвилa кaкo испaкнaтa ,,брункa,, кoј е кaкo нештo штипнaтo прoѕирнo нo некoгaш пече... a не е пoлнa ...

    Штo е тoa??
    А еден рoднинa пoчинљ oд некaквa бенкa нa грбoт рaк билa се прoширилa нo дoцнa oтишoл нa лекaр . Стрaв ме фaќa
     
  3. gc2612

    gc2612 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2013
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    1
    Ostanuvaat li golemi luzni posle otrstanuvanje na bemkite? I kolkav e rizikot voopsto da se otstranat? Bev na kozen lekar, rece deka ne e nisto strasno so bemkata, no dokolku mi preci mozam da ja otstranam. Me prati na plasticna hirurgija, pa pred da odam, me interesirase dali e se sigurni ovie operacii, ili postoi nekakva opasnost.
    Fala :)
     
  4. defuna

    defuna Нов член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2015
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    И јас сум читала за тоа со јаболков оцет, никако да решам да пробам. Пробал ли некој? Има ли успех?
     
  5. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.386
    Допаѓања:
    5.845
    Не знaев кaде дa пишaм


    Oд oние знaк лепoтa ми се пoјaвијa три нoви нa рaкaтa ..дa не е тoa oпaснo?
     
  6. Mama25

    Mama25 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    1.440
    Допаѓања:
    10.957
    Пол:
    Женски
    @gc2612 беше ли на пластична хирургија да пишеш искуство?
    Јас имам една на грбот од бебе ми е,бев на лекар во Загреб ми рекоа да ја вадам зошто неможам да ја надгледувам дали се менува дека е позади. Тука бев на дерматолог ми рекоа на секои 6 месеци да одам на контрола да не ја чепкам, ама јас не сум била оддамна:wasntme: ме советуваа дека е ризик ако се вади,зошто може да остане делче и да предизвика проблем. На сто ума сум:(
     
  7. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Imam edna na levoto rebro, pod gradata. Vaka ja sakam posho ubavo mi izgleda, ama u leto se plasham da ne i stane neshto od sonceto, nekogash na plazha me fakja paranoja i samo gledam nea da ja zashtitam od zraci, ne mozham da se opushtam. Mislam deka popametno bi bilo da ja otstranam, ama ete, ne sakam.
    Ne znam shto da pravam.
     
  8. ladyiff

    ladyiff Активен член

    Се зачлени на:
    13 април 2016
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Женски
    И јас вадев бемки кај докторот во Прилеп... И двете ми паднаа и ми останаа лузнички но ништо страшно но на едната лузничка имам како кафенки точки и малку ме фаќа паника дали на некој му се случило вакво нешто?
     
  9. jasBia

    jasBia Популарен член

    Се зачлени на:
    8 декември 2009
    Пораки:
    199
    Допаѓања:
    321
    Пред колку време ти паднаа?
     
  10. ladyiff

    ladyiff Активен член

    Се зачлени на:
    13 април 2016
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Женски
    Пред два месеци
     
  11. jasBia

    jasBia Популарен член

    Се зачлени на:
    8 декември 2009
    Пораки:
    199
    Допаѓања:
    321
    Мислам и јас дека имав такви неколку месеци после паѓањето.
    Сега е само малку посветло местото.
     
  12. ladyiff

    ladyiff Активен член

    Се зачлени на:
    13 април 2016
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Женски
    Еве слика ...
     

    Прикачени фајлови:

  13. jasBia

    jasBia Популарен член

    Се зачлени на:
    8 декември 2009
    Пораки:
    199
    Допаѓања:
    321
    Можеш да се јавиш да се консултираш со докторот онака за мирна душа, ама не верувам дека е нешто посебно. Не се сеќавам одамна беше, ама мислам дека имав нешто слично и јас.
     
  14. savageu

    savageu Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 декември 2015
    Пораки:
    196
    Допаѓања:
    142
    Пол:
    Женски
    Јас имам две бенки на усните кај вагината кои ќе бидам искрена многу ми пречат. Решена сум да ги отстранам и конечно да се чувствувам послободно и посамоуверно при водење љубов само што не знам каде би било најдобро да го направам тоа, дали е најдобро во државна или во некоја приватна ординација и ако да, во која?
     
  15. natasam

    natasam Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 декември 2013
    Пораки:
    297
    Допаѓања:
    630
    Dali nekoj go dozna brojot na doktorot Boris od Sveti Nikole da mi go kaze.Bev pred 15 godini kaj nego i bev zadovolna togas.Sega sakam pak da odam.
     
  16. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.338
    Допаѓања:
    316.801
    Пол:
    Женски
    сестра ми мислам го има
    ке ти пишам утре
     
    На natasam му/ѝ се допаѓа ова.
  17. June

    June Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2015
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Јас горев бемки во Прилеп во приватен стан, докторот иде од Свети Николе..Се јавува црвенило околу бемката а и мало пецкање но се издржува..Но еве сега ми се јави чешање па не знам дали е нормално тоа..би требало да е..:?: ако има некој слично искуство нека пише. Ви благодарам
     
  18. rose60

    rose60 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2015
    Пораки:
    923
    Допаѓања:
    2.753
    Пол:
    Женски
    Да си отидела кај Артан во ск немаше да имаш чешање ваљда ќе ти излези пак и тоа поголема, а можеби и твојата кожа е осетлива и ќе ти се направи келоид ,колку и да сечиш-гориш она ќе расте
    сестрами и се скина бенка,мораше да ја извадат скроз ,такво и е телото и израсти пак и поголема ,на крај две оперерации скроз од корен вадење келоид стана големо ,и ништо пак расти ,сега не го чепка, појди на доктор мој совет
     
  19. June

    June Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2015
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Здраво ти пишувам бидејќи и јас вадев бемки кај докторот во Прилеп..Сакав да те прашам дали ти се јави чешање и црвенило околу бемката? На почетокот имав црвенило да и осеќав пецкање но исчезна по еден сат..Следниот ден повторно ми се појави црвенило и забележав дека кожата околу бемката ми е нафрлана..Не знам што да правам..не знам дали едноставно кожата ми е осетлива
     
  20. aceee99

    aceee99 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 март 2017
    Пораки:
    900
    Допаѓања:
    1.150
    Пол:
    Женски
    vaka molam za pomos mojot soprug ima.na desnoto ramo bemka kako topce golemo I Sega pred tri Dena go skins nesakajki rabotase koga go vide krff nad bluzata imase koga vidovme skimsta se besese parce koza uzasno mn se uplasivme I utredenta otide na lekar Nis so jod mu go iscistia I prevezaa ama sinika ja trnabme gazata I bese zalepeno na toa I se se trna nebese dkroz zalepeno malu kako razranato bese Dali e opasno pomosshh sto treba da se pravi