Плетенки

Дискусија во 'Коса' започната од 2468, 17 мај 2010.

 1. Shpagetta

  Shpagetta Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2011
  Пораки:
  664
  Допаѓања:
  1.016
  Обожавам плетенки ! Кога имав подолга коса правев почесто секакви плетенки: внатрешни, рибини коски, водопади и какви уште не.
  Ама сега ја скратив и поретко правам плетенки, почесто ми е во опавче или пуштена. :)
   
 2. Buba-Mara

  Buba-Mara Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  60
  Јас се заљубив у плетенкава :inlove: првата. Ако знае некој како се прави нека пише :)
   

  Прикачени фајлови:

 3. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.125
  Допаѓања:
  13.679
  Пол:
  Женски
  Јас си направив вчера плетенка како венче и многу сум си задоволна како ми стои 8)
   
 4. pamelche

  pamelche Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  3.273
  Допаѓања:
  7.768
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На esperanca му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Marchesa

  Marchesa Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2011
  Пораки:
  308
  Допаѓања:
  960
  Па мислам дека е обична внатрешна плетенка, од напред е ваљда како венче само не е врзана некаде кај увото туку е продолжена и позади. И ако убаво гледам дека е dutch braid - кога ја плетеш, прамените место да идат еден над друг идат еден под друг. Не знам дали ме сфати... :D :D :D Има туторијали на youtube, побарај ќе видиш на што мислам...
   
  На Buba-Mara му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.125
  Допаѓања:
  13.679
  Пол:
  Женски
  [​IMG][​IMG][​IMG]

  оваа многу ме чуди како е направено
  [​IMG]

  оваа посебно ми се допаѓа
  [​IMG]
   
  На Marchesa му/ѝ се допаѓа ова.
 7. TheKiketoo

  TheKiketoo Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.246
  Допаѓања:
  876
  Мене ми изгледа како да се сплетени 3 плетенки :?:
   
 8. Justice

  Justice Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2011
  Пораки:
  340
  Допаѓања:
  88
  Јас многу сакам плетенки ама ако некој друг ми направи.Инаку јас за правење плетенки сум со 2 леви раце :(
   
 9. nataliaaa

  nataliaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  1
  точно така како што мислиш.. прво се исплетуват 3 мали плетенки и потоа 3те заедно во една
   
 10. LadyH

  LadyH Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2011
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  84
  ги обожавам.. среќа си имам другарка ги учи од нет и се учи на мене :lol:
  ваква сама си правам и обична, внатрешна и на репче :)

  вчера ваква ми беше :)
   

  Прикачени фајлови:

  • sama.jpg
   sama.jpg
   Големина на фајлот:
   76,4 KB
   Прегледи:
   502
  • 12922929104YZLR1.jpg
   12922929104YZLR1.jpg
   Големина на фајлот:
   35,4 KB
   Прегледи:
   502
 11. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.968
  Допаѓања:
  2.273
  Ова е обична плетенка или плетенка со 4 прамени???
  Во продолжение неколку слики од плетенките кои јас и ги направив на внука ми :tmi:  Како објаснение :
  Косата и е поделена на 4 дела
  секој дел е направен во Внатрешна -нормална плетенка
  плетенките се доплетени до доле за да се добие потоа
  обичната плетенка која е направена како Рибина коска
  *** гледам дека е објаснето и горе како се прави***

  тоа што цела соба е руина-занемарете го пошто сестра и не беше во мои раце :rofl: :rofl: :lol:
   

  Прикачени фајлови:

 12. J.Ivanoska

  J.Ivanoska Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2011
  Пораки:
  466
  Допаѓања:
  1.566
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На butterfly.fly му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Shpagetta

  Shpagetta Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2011
  Пораки:
  664
  Допаѓања:
  1.016
  Обожааавам плетенки :inlove:
  А и знам да си правам, и внатрешни и рибини коски секако експериментирам само кога имам време. А сега ми е жал што не правам толку често бидејки косата ми е исечена на степени и неможам да направам ниту обична плетенка ! :doh: :emo:
   
  На butterfly.fly му/ѝ се допаѓа ова.
 14. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.968
  Допаѓања:
  2.273
 15. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  5.060
  Допаѓања:
  11.849
  Пол:
  Женски
  Мејд бај другарка мии :wasntme:
   

  Прикачени фајлови:

  • DSC00056.JPG
   DSC00056.JPG
   Големина на фајлот:
   304,9 KB
   Прегледи:
   437
 16. daddys.princess

  daddys.princess Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2011
  Пораки:
  991
  Допаѓања:
  302
 17. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.968
  Допаѓања:
  2.273
 18. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.968
  Допаѓања:
  2.273
 19. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.968
  Допаѓања:
  2.273
  и ги правев на внука ми
   

  Прикачени фајлови:

 20. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.968
  Допаѓања:
  2.273
  2р дел на плетенки ...маде бу ме
   

  Прикачени фајлови:

  • frizz (2).jpg
   frizz (2).jpg
   Големина на фајлот:
   66,4 KB
   Прегледи:
   319
  • frizz (3).jpg
   frizz (3).jpg
   Големина на фајлот:
   45,7 KB
   Прегледи:
   319
  • frizz (1).jpg
   frizz (1).jpg
   Големина на фајлот:
   43,3 KB
   Прегледи:
   319
  • frizz.jpg
   frizz.jpg
   Големина на фајлот:
   53,2 KB
   Прегледи:
   319

Сподели ја оваа страница