Поддршка за сите оние што сакаат да забременат

Дискусија во 'Бременост' започната од bik23, 29 октомври 2010.

 1. sabatini

  sabatini Популарен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2011
  Пораки:
  489
  Допаѓања:
  418
  Пол:
  Женски


  Нана мила јас од се срце ти посакувам овој пат да ти испадна како сто треба па да не израдувас тука на форумот дека ке поцне месето да ти расте :) :) :) Ти ја пракам сета срека на овој свет и стискам палци во најбрзо време да ни писис најубави вести......Те поздравувам и само позитивно мисли и не се оптеретувај се ке биде :* :* :*
   
  На kravce, nana2112 и zorica1993 им се допаѓа ова.
 2. love23

  love23 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  717
  Допаѓања:
  887

  Ајде се ќе биде во ред само биди сталожена и смирена се ќе биде и се надеваме на позитивен резултат па и ти да не израдуваш со убави вести ќе видиш ќе дојде и тој ден кога на Фемина ќе напишеш ,,женски јас сум бремена успеав,, ќе даде Господ
   
  На nana2112 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. ilence

  ilence Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2012
  Пораки:
  186
  Допаѓања:
  84
  Со лесно душо,се најубаво,за тебе сум посебно срекна,сега само узивај и одмарај,и ке дојде денот кога ке ти е полно срцето и рацете :* :* :* поздрав
   
 4. olivia-popaj

  olivia-popaj Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 март 2012
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  11
   
  На pandelka му/ѝ се допаѓа ова.
 5. ilence

  ilence Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2012
  Пораки:
  186
  Допаѓања:
  84
  Знаеш што мозе погрешно рацунаш кога треба да ти дојде,мене менструацијата ми доаѓа НЕ на истиот датум кога сум добила претходниот месец,туку ми доаѓа на денот кога ми завршила менструацијата,по некоја логика знаци по 6-7 дена,од датумот на претходното добивање,ама тоа не е ништо,само циклусот ти трае 35 дена,а тоа не знаци дека нема да останеш бремена,не се нервирај,се ке биде,само не мисли дека правите дете,туку водете љубов, :) поздрав
   
 6. nana2112

  nana2112 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  225
  Допаѓања:
  393
  здраво драги феминки денеска сум најјјјјјјјјјјјјјјјјсреќна на свет :rock: :dance: конечно и кај мене долго очекуваните вести денеска праев HSG и испадна дека се е во ред дека ми се проодни каналите плачев од радост се плашев највеќе од овој резултат и испадна дека е супер денеска што ја претрпев оваа болка вредеше да се издржи бидејќи конечно ги собрав сите документи за инвитрото и утре ќе одам кај мојата матична да ги потпише документите и здравје во среда ги поднесувам во фондот во мојот град :rofl: :rofl: :rofl: како карпа денеска да падна од моите рамиња затоа на сите ви посакувам само убави работи да се дешаваат во животот и со најубави вести да споделуваме овде дека чекаме 2 црти и дека сме бремени и мал совет не мојте да се откажувате само напред и упорно еве јас се нервирав 8 години ама денеска сватив што е наше господ ќе ни го прати да си дојде на своето место бидејќи знам дека господ и мајка богородица на сите ги слушаат нашите желби и молитви и секогаш ги исполнуваат :hug: :hug:
   
  На Palchica, ivanovicka, Alondra и 7 други им се допаѓа ова.
 7. pandelka

  pandelka Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  705
  Допаѓања:
  3.721
  Пол:
  Женски
  Премногу ми е мило душо за тебе, продолжи да бидеш позитивна и со најубави мисли во главчето. Што е Господ никој не е!!! Ајде сега следен месец да се израдуваш со две цртки и тие две цртки да те изненадат пред инвитрото-така да си знајш :D !!!! Бакнежички
   
  На nana2112 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. sabatini

  sabatini Популарен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2011
  Пораки:
  489
  Допаѓања:
  418
  Пол:
  Женски


  Мила моја да даде господ оваа срека сто денеска ја цуствувас никогас да не те напусти и сто побрзо усте повеке да се израдувас ......позитивното мисленје скогас води до успех и кази реци сите веке се уверуваме во тоа....ти ја пракам и посакувам најголемата срека на светот и сто побрзо да си ги видис двете цртицки и месето да поцне да ти расте..... ;) ;) ;) :*
   
  На nana2112 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. love23

  love23 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  717
  Допаѓања:
  887
  Искрени честитки кога го читав постов солзи ми потекоа но не од тага туку од радост се надевам дека уште посреќна ќе бидеш и догодина со бебенце во рака :inlove:

  [​IMG]
   
  На nana2112 и kravce им се допаѓа ова.
 10. cecilia

  cecilia Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.290
  Допаѓања:
  977
  Супер вести само храбро напред, се надевам дека наскоро ќе ни кажеш нешто уште повозбудливо :clap:
   
  На nana2112 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. volsebna

  volsebna Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2012
  Пораки:
  1.155
  Допаѓања:
  757
  Пол:
  Женски
  ајде, да се надеваме дека за 1 месец ке бидеш уште посреќна, и да ни напишеш феминки, трудна сум!!!
  Се ќе биде во ред, и не едно, со инвитрото обично се останува со 2 близначиња, бидејќи се оолодуваат повеќе јајце клетки... па ако имаш 2 одеднаш, на твојата среќа ќе и нема крај... бацки
   
  На nana2112 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. volsebna

  volsebna Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2012
  Пораки:
  1.155
  Допаѓања:
  757
  Пол:
  Женски
  мене последен пат ми дојде на 19 мај, овојпат треба да добијам околу 17јуни, се надевам дека нема тоа да се случи :( ама сеуште е рано да се каже било што... малку ми е чудно што за разлика од другите девојки или жени немам никакви предменструални симтоми, не ме болат градите, немам болки во јајниците, ништо не ми се случува, едиствено 3-4 дена пред да добијам ми излегуваат мозолчиња по грбот или лицето...инаку правев испитувања се е во ред, незнам што да кажам, ајде поздрав до сите и се повеќе да не има со позитивни добри резултати
   
 13. bebaa

  bebaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јануари 2011
  Пораки:
  1.072
  Допаѓања:
  1.077
  здраво сакам да ве прашам дали некоја од вас има користено циклопрогинова? ми го дадоа за да ми се регулира циклусот оти некогаш ми иде и на 39 дена а некогаш на 32.ми кажа докторката дека од овие може и да се забремени(а јас сакам да забременам),е сега ме замисли тоа што читав на интернет за еден куп нус појви од овие апчиња.ги има некој од вас користено да ми каже дали сте добиле некоја несакана појава?здебелување,вртоглавица.......
   
 14. olivia-popaj

  olivia-popaj Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 март 2012
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  11
  uf tie cyclo proginova me unistija mene. isto i primolut nor. moze kolu 10 kg se popraviv samo od proginovata. dr nus pojavi nemav. a i mi go sredija ciklusot makar sto pak ne dobivam na 28 dena ama so ogled na toa sto ne dobivav i po 2-3 mseca sega mi e ok. mi se dvizi do 36 dena. a mnogu poveke kg kaciv od primolut nor i sega nemozam da oslabam. a sakam da zatrudnam a mora da namalam kilazha prvo :( neznam sepak konsultiraj se ubavo pobaraj nekolku mislenja od ginekolozi pa koristigi. pozdravce :***
   
 15. bebaa

  bebaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јануари 2011
  Пораки:
  1.072
  Допаѓања:
  1.077
  фала многу за одговорот :* а колку време ги користеше циклопрогинова пред да се здебелиш?
   
 16. love23

  love23 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  717
  Допаѓања:
  887
  Сите хормонални терапии дебелат, може со текот на времето да ти се регулира не мора одма со лекови и мене не ми беше редовен циклусот и гинекологот не ми препиша ведна терапија туку ме остави сама да ми се регулира менстуацијата.
   
 17. olivia-popaj

  olivia-popaj Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 март 2012
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  11
  pred da se zdebelam gi koristev 3 meseci . znaci po shema prvo beli pa kafeni 3 meseci gi piev i posle osetiv poduenost i zgolemena tezhina. pa ostavi i ti bez lekovi . ne e strasno tolku ako ti ide na 37 dena. so tek na vreme ke se sredi.
   
 18. jasminjesi

  jasminjesi Активен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2012
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Господ да ви ги услиша желбите, и да ви даде дечиња, би ви препорачала да одите во кој било Манастир да се исповедате со сопругот да постите и Господ ќе ви помогни, има безброј случаеви каде што не можеле да имаат деца и потоа Господ им дава, само треба со вера да биде и од срце, Секое добро
   
 19. koritsaki

  koritsaki Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  9.478
  Допаѓања:
  26.996
  Пол:
  Женски

  бебаа а какви се овие апчиња циклопригнова? дали се контрацептивни таблети?
  прашувам бидејки јас го имав истиов проблем ми доагаше на 40-45 дена , имав болни циклуси, ама ми открија дека имам проблеми со хормоните и ми дадоа Диане-35. Ги пиев 6 месеца , од овие апчиња имав болки во градите , главоболки , но не беше страшно. И одма штом прекинав да ги пијам , забременив.

  заборавив да кажам дека додека ги пиев ми доаѓаше на 24 или 27 дена а кога ги прекинав се подобри , на 35 дена. Но ете забременив фала му на Бога. Да знаеш дека нормално е мензисот да почнува по 28-36 дена , не е кај сите жени исто :)
   
 20. bebaa

  bebaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јануари 2011
  Пораки:
  1.072
  Допаѓања:
  1.077
  Хормонски се и овие но од овие може да се остане бремена не се за да те заштитат од бременост а инаку знам дека немора да ти доага на 28 дена но мене ми доага различно секогаш не ми иде стрикно на 36 туку некогаш е 32,34,36,39 значи различно и неможам да си одредам плодни денови а и плус помагале при забременување.ке ги пробам па ке видиме :)
   

Сподели ја оваа страница