1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Поддршка за сите оние што сакаат да забременат

Дискусија во 'Бременост' започната од bik23, 29 октомври 2010.

  1. KaTe<3

    KaTe<3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2016
    Пораки:
    195
    Допаѓања:
    300
    Пол:
    Женски
    Девојчиња кај сте бе , пишете нешто ново има ли?
     
  2. dunika

    dunika Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 март 2012
    Пораки:
    3.665
    Допаѓања:
    91.196
    Пол:
    Женски
    :shake: Јас спремам свадба за месец ипол имам,сакам многу и бебче али од стрес не верувам дека ке се фати:(,си се надевам потајно не сум оптимист голем за овие два месеци,после очекувам да се опуштам кога ке помине,среќа не живееме во Мк,па ке ги избегнам прашањата "кога бебе" и погледите во стомак "дане има нешто".Чудо од народ сме...
     
    На Anetaoh и hottiest им се допаѓа ова.
  3. KaTe<3

    KaTe<3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2016
    Пораки:
    195
    Допаѓања:
    300
    Пол:
    Женски
    Па пробај уживај си во подготовките ич не ги слушај другите, можеби кога ќе ги тргнеш мислите на друга страна и ќе си најдеш друга занимација, како свадба во твојов случај, ќе фати. И јас се замарав така пред свадба, за џабе, сега кога ќе си го вратам филмот наназад си викам па јас зашто толку време потрошив на анализирање на тоа кој што рекол. Нека си зборат што сакаат, од едното влегува низ другото излегува. А такви замарања од галења на стомак, и кој месец си ич да не те допираат. Ќе биде работава чим сме се зафатиле со неа, мора да се истера до крај ;) уште поубаво што си далеку од се.
     
    На hottiest и dunika им се допаѓа ова.
  4. QueenP

    QueenP Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2016
    Пораки:
    706
    Допаѓања:
    5.229
    Пол:
    Женски
    Женички јас се вракам во дружбата со вас,Го изгубив бебето изгубив дел од срцето не можам да опишам како се чуствувам.Извинете на негативноста ама морам да си ја кажам маката.Боли премногу можат да ме разберат само тие што поминале низ тоа, само вие знаете како е после две години да доживееш најголема срека и најголема болка во животот,ама тоа е животот оди напред.;(;(;(
     
    На Antebellum и mal.ecka им се допаѓа ова.
  5. Bebulleee

    Bebulleee Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 март 2014
    Пораки:
    4.856
    Допаѓања:
    22.255
    Пол:
    Женски
    Многу ми е жал мила :( Биди силна ќе успеете повторно
     
  6. KaTe<3

    KaTe<3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2016
    Пораки:
    195
    Допаѓања:
    300
    Пол:
    Женски
    Многу ми е жал срцка, собери сила и продолжувај понатаму со нови сили. Воопшто не се убави тие работи ама им се случуваат само на најсилните за да им дадат уште повеќе сила во борбата за она што најмногу го сакаат... :hug: гушки срцка
     
  7. podravka

    podravka Популарен член

    Се зачлени на:
    11 март 2015
    Пораки:
    1.211
    Допаѓања:
    5.495
    Пол:
    Женски
    Nema nema zborovi koi mozat da se kazat vo ovie momenti....tesko e ama morame da si davame nadez za podobro utre... te guskam mila najsilno
     
  8. Momichka

    Momichka Популарен член

    Се зачлени на:
    9 март 2012
    Пораки:
    1.961
    Допаѓања:
    6.428
    Пол:
    Женски
    @QueenP ;( ;( многу се радував за тебе. многу ми е криво. :(
    се надевам овој пат да биде побрзо и успешно да биде.
    биди силна :hug:
     
  9. babyhope

    babyhope Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 декември 2015
    Пораки:
    507
    Допаѓања:
    986
    Пол:
    Женски
    Ќе биде душичке,штом еднаш биднало, пак ќе биде, тешко е знам, ама не губи надеж, како што кажа и самата-животот оди напред :hug::hug::hug:
     
  10. supaa

    supaa Активен член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2016
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    32
    Пол:
    Женски
    Devojkiii konecno bremena sum..
     
    На Antebellum, missswety, danichap и 19 други им се допаѓа ова.
  11. supaa

    supaa Активен член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2016
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    32
    Пол:
    Женски
    Ne se razocaruvaj kako ti kaza stom ednas bidnalo ke bide pak samo nemoj da gubes nadez.. misli pozitivno i sve ke bide vo red
     
  12. KaTe<3

    KaTe<3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2016
    Пораки:
    195
    Допаѓања:
    300
    Пол:
    Женски
    Со среќа и со лесно мила :party::D:hug:
     
    На supaa му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Jagoda123

    Jagoda123 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 април 2012
    Пораки:
    2.467
    Допаѓања:
    11.105
    Пол:
    Женски
    Многу ми е жал. Знам дека имаше крварење викендов и не можеше да ја добиеш докторката.
    Нема ли во Струмица друг гинеколог? Клиника? Дежурен? Чинам телефонски докторката ти рекла да купиш утрогестан и да ставаш. Како без да те ѕирне на ехо?
    Не очајувај, така требало. Ќе биде се во ред, пак ќе се израдуваш.
    Јас само не можам да сфатам освен матичниот гинеколог нема ли друг гинеколог каде би можела да се обратиш кога ситуацијата е итна и сериозна?
     
  14. babyhope

    babyhope Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 декември 2015
    Пораки:
    507
    Допаѓања:
    986
    Пол:
    Женски
    Честитки и со лесно :)
    p.s.пиши некој симптом :)
     
    На KaTe<3 и Bebulleee им се допаѓа ова.
  15. KaTe<3

    KaTe<3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2016
    Пораки:
    195
    Допаѓања:
    300
    Пол:
    Женски
    Стварно ајде малку по описно да се порадуваме ние другите :)
     
    На Bebulleee и babyhope им се допаѓа ова.
  16. QueenP

    QueenP Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2016
    Пораки:
    706
    Допаѓања:
    5.229
    Пол:
    Женски
    Бев како може да не одам земав утрогестан кафеното сопре мислев дека е се во ред додека во 3 часот наутро не ме разбиди страшна болка во стомахот и 2 3 капки кафен исцедок отидов на дежурен кој го чекав да се разбуди 2 часа со страшни болки дојде ме праша што е пробемот јас свиткана од болка му кажувам дека имам кафеав исцедок соблечи се да видам виде ме праша дали примам нешто и намуртено ме погледна за ова не се доага во 4 наутро и излезе како што отидов така и се вратив ниту ме прегледа на ехо ниту очите му беа отворени за да стори нешто.Низ што поминав јас не можам да опишам ниту на најголемиот непријател не му посакувам такво нешто,од 7 часот со локви крв чекав до 12 да ме примат за абортус.Такво е ова наше здравство.
     
  17. Jagoda123

    Jagoda123 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 април 2012
    Пораки:
    2.467
    Допаѓања:
    11.105
    Пол:
    Женски
    Многу ми е жал.
    Страшно е ова што ти се случило.
    Ако имаш сила и нерви после се пријави го докторот. Како може да спие на работно место и така да се однесува? Ако не за ова, за што се оди на дежурен во 4 наутро?
     
    На danichap, kukla21, zalosna и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  18. delvi

    delvi Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2009
    Пораки:
    900
    Допаѓања:
    1.347
    Пол:
    Женски

    Душичке биди храбра ке биде повторно не губи надеж...а кој е тој дрзок доктор што во мака не ти помогнал...и јас сум од струмца..да ти биде страв да се разболиш и да имаш потреба од лекар...не па и ваква мака да те снајде и сам да се снаогаш ....најголем дел од докторите треба да се дошколуваат со тоа како да се однесуваат спрема пациентите...
     
  19. QueenP

    QueenP Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2016
    Пораки:
    706
    Допаѓања:
    5.229
    Пол:
    Женски
    Му кажав на докторот што ми правеше ревизија се зачуди како не ми направил ехо преглед требало и прогестерон инекција да ми стави ама тоа е ништо повеке не може да го врати моето бебе. @delvi еден млад доктор мислам Манџунков се презиваше.
     
  20. delvi

    delvi Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2009
    Пораки:
    900
    Допаѓања:
    1.347
    Пол:
    Женски
    Па за него досега имам слушано само позитивни работи, ам аизгледа сите на почетокот се фини потоа си даваат важност...најбитно е да биде се добро со тебе сега, да зазздрави матката и потоа пак да се обидуваш ...