1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Поддршка за сите оние што сакаат да забременат

Дискусија во 'Бременост' започната од bik23, 29 октомври 2010.

  1. QueenP

    QueenP Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2016
    Пораки:
    706
    Допаѓања:
    5.229
    Пол:
    Женски
    @bokace :hug::hug::hug: мила со среќа.
     
    На bokace му/ѝ се допаѓа ова.
  2. bokace

    bokace Популарен член

    Се зачлени на:
    14 август 2013
    Пораки:
    1.638
    Допаѓања:
    5.980
    Пол:
    Женски
    Уште не доби?
    Искрено мислам дека не си во никоја фаза затоа што ти касни многу , и хормоните не би биле вистински . Тсх колку е ? Инсулин провери ли ?


    @QueenP :hug: :hug: :hug: :hug: :*
     
    На QueenP му/ѝ се допаѓа ова.
  3. SophiaBella

    SophiaBella Популарен член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2013
    Пораки:
    1.538
    Допаѓања:
    4.885
    Не добив, упатот завршва за два дена па бев денес, утре одам на гинеколог па ќе видиме шо ќе ми дај за да добијам, не се трпи ова :| А тсх ми е 2, таман е.
    А тебе ти ја пуштам цела среќа на овој свет за по две недели да се пофалиш со две црти :hug:
     
    На bokace му/ѝ се допаѓа ова.
  4. KaTe<3

    KaTe<3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2016
    Пораки:
    195
    Допаѓања:
    300
    Пол:
    Женски
    Ауууу страшно е ова што ти се случува @SophiaBella дај види и со шеќерот провери си, и скриениот не само обичниот...:?:
     
    На SophiaBella му/ѝ се допаѓа ова.
  5. 0ли

    0ли Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 август 2016
    Пораки:
    11.501
    Допаѓања:
    35.250
    Пол:
    Женски
    bokace, добро што пиша те мислев! :hug:

    Денес ги добив резултатите од микробиологија и пишува на се негативно. Остана уште пап-тестот да го мислам засега.
    Денес ми е овулацијата, а утре одам кај докторот да види што се случува. :worried:
    Ние сме си вредни овие денови :inlove:

    AnonimnaDevojka добредојде и ти посакувам побрзо да си одиш во друга тема :)
     
    На Bebulleee и AnonimnaDevojka им се допаѓа ова.
  6. AnonimnaDevojka

    AnonimnaDevojka Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 септември 2016
    Пораки:
    467
    Допаѓања:
    518
    Пол:
    Женски
    живо здраво нека е :)
     
    На darcy му/ѝ се допаѓа ова.
  7. AnonimnaDevojka

    AnonimnaDevojka Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 септември 2016
    Пораки:
    467
    Допаѓања:
    518
    Пол:
    Женски
    фала и јас се надевам :)
     
  8. darcy

    darcy Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2011
    Пораки:
    2.177
    Допаѓања:
    5.892
    Се надевам и твојот исход ќе биде позитивен што поскоро.
     
  9. AnonimnaDevojka

    AnonimnaDevojka Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 септември 2016
    Пораки:
    467
    Допаѓања:
    518
    Пол:
    Женски
    ако не биде уште овој месец природно, ке одиме на таа варијанта, само ми се појави проблем кога отидов кај првиот гинеколог што ме водеше во млади години ми вика нема потреба од ин витро наводно имам хронично воспаление на мала карлица, ке не третирала и мене и мм со антибиотици 3 месеци па после да видиме.... а ние веке годинаипол пробуваме - со 2 биохемиски бремености и една киретажа -blighted ovum. и уште кога ке ти речат 3 месеци терапија без односи, ми се темни . и сега не знам кого да слушам . и докториве не ми се јасни како може иста снимка, исто ехо , исти тестови ана хормони различно да ги толкуваат. ке мора сама да бирам страна...btw имам се направено нешто и по 2-3 пати, од хормони, хсг, амх,спермограм/спермокултура,брисеви...
     
  10. AnonimnaDevojka

    AnonimnaDevojka Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 септември 2016
    Пораки:
    467
    Допаѓања:
    518
    Пол:
    Женски
    да не заборавам и една инсеминација :)
     
  11. darcy

    darcy Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2011
    Пораки:
    2.177
    Допаѓања:
    5.892
    Се имаш консултирано со специјалист за неплодност? За оваа проблематика немам многу доверба во матичните гинеколози.
     
  12. AnonimnaDevojka

    AnonimnaDevojka Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 септември 2016
    Пораки:
    467
    Допаѓања:
    518
    Пол:
    Женски
    Да и двајцата се приватни,матичниот не го ни рачунам
     
  13. *sisi*

    *sisi* Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2014
    Пораки:
    748
    Допаѓања:
    446
    Пол:
    Женски
    Zenski eve me mene... me nemase izvesno vreme ne deka ne ve sledam postojano ve citam ama ednostavno nemam sto da pisam . @bokace ti posakuvam mnooogu sreka i nabrzo da si gi vides 2 crtkicki da isctrtaat nasmevka na tvoeto lice milo :)
    Kaj mene nisto novo i ovo mesec nisto,a naredniot pa ic.
    Libeto mi e nadvor od drzavata i 1 mesec ke pauziram.
    Vsusnsot tesko mi e bidejki veke 1 god i 1 mesec kako ima pominato,a kaj mene uste nisto.
    Denes samo sto dobiv i toa e.
     
    На bokace му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Bebulleee

    Bebulleee Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 март 2014
    Пораки:
    4.857
    Допаѓања:
    22.257
    Пол:
    Женски
    За овој месец пробај да се опуштиш за ко ќе дојди мти да се пуштите во акција.... :)

    Сакав да ве прашам денеска ми е 7ми ден од менструација, за овулација ми е многу рано а јас денес имав еден секрет проѕирен кој се тегнеше колку еден прст. Некогаш беше и како крем.. Менст имав само 3 дена 4 веќе се чистев.

    Даа напоменам, мислам дека минатиот месец ме скокна овулацијата..
     
    На KaTe<3 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. lovely-girl

    lovely-girl Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2010
    Пораки:
    617
    Допаѓања:
    653
    Пол:
    Женски
    Утре треба да НЕ добијам, се надевам на некој позитивни резултати... бидејќи немам симптоми како за доаѓање, единствено што ме болат јајниците и болката ми доаѓа баш на средина на матката, ама тоа ми трае извесен период... и што ми се врти ... другото е се нормално... држете палци :) :* !!:o::e: Го чекам така утрешниот ден :D !
     
    На Victorian, KaTe<3, Bebulleee и 8 други им се допаѓа ова.
  16. *sisi*

    *sisi* Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2014
    Пораки:
    748
    Допаѓања:
    446
    Пол:
    Женски
    Devojki po priroda sum vesela i komunikativna licnost. No nekako celata situacija me stava vo edna deprimiracka sostojba,.... duri se mislam da posetam i psihoterapevt. Edna koleska mi kaza kako so negova pomos posle 10 god.ostanala prirodno bremena voedno i se izreguliral i samiot ciklus,...se ni e do psihata .
    Nekoj ke rece ne e mnogu 1 godina i nekolku meseci ama za mene e premnogu. Znaejki deka imam ostanato prethodno bremena neplanirano i toa od prva, a sega tolku mnogu posakuvam,a ete ne mozam da zabremenam. Sekoj veli stom ednas si ostanala pak ke ostanes, ama ete jas go dokauzvam sprotivnoto deka kaj mene barem ne e taka. Mnogu mi e zal nekako tonam ovie denovi.
     
  17. kiki_riki

    kiki_riki Популарен член

    Се зачлени на:
    26 септември 2016
    Пораки:
    2.010
    Допаѓања:
    16.899
    Пол:
    Женски
    Zdravo. Sakam da ve prasam za sovet. Posleden pat mi dojde na 17 avgust. Vo meguvreme probuvavme za bebe. Napraviv test 4 dena otkako mi docnese bese negativen. Mene seuste mi docni veke 12 den no problemot e sto pred nekolku dena fativ golemi sipanici-varicela. Se javiv na ginekolog mi rekoja da pocekam do krajot na mesecot.Dali ima sansa testot da e pogresen? Dali nekoja ima iskustvo dokolku sum bremena kolku bi bila sipanicata opasna za plodot.
     
    На Sunnny му/ѝ се допаѓа ова.
  18. CocaColla

    CocaColla Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2016
    Пораки:
    458
    Допаѓања:
    840
    Пол:
    Женски
    јас мислам дека добро би ти дошло, ке се опуштиш, ке го надминеш стресот
    повтори го утре тестот, ако има нешто сигурно ке покаже, и тогаш ке знаеш што понатаму
     
    На kiki_riki му/ѝ се допаѓа ова.
  19. AnonimnaDevojka

    AnonimnaDevojka Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 септември 2016
    Пораки:
    467
    Допаѓања:
    518
    Пол:
    Женски
    тестот што го правеше преку урина претпоставувам? јас веке не верувам на тие. 5 дена ми каснеше-што е за мене алармантно , секогаш има точна менструација. во тие 5 дена правев домашни тестови преку урина беа сите негативни. отидов 5тиот ден во авицена да правам тест преку крв-квалитативен и излезе позитивен.ама и истиот ден добив после неколку саати.- им треба време на хормоните да се спуштат во нормала- па затоа дал позитивен рез. да сум знаела порано можда ке сме пробале нешто ако можело да се спаси. најубаво чекај да ти касни 3-4 дена па напрај си преку крв. ке се спасиш од нервози и грешни тестови и двоумења дали се точни.
     
    На babyhope му/ѝ се допаѓа ова.
  20. KaTe<3

    KaTe<3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2016
    Пораки:
    195
    Допаѓања:
    300
    Пол:
    Женски
    "Денес сексапилниот Марс влегува во јарец, вашата 8-ма куќа на интензивните чувства и интимноста. Дали сте подготвени на долгорочно обврзување? Во периодот до 9 ноември очекувајте свршувачка, брак или бременост. Исто така, следува вжештување на атмосферата во спалната соба."

    Добро Утро Убавици
    Погоре денешниот хороскоп, како сум тргнала последнава недела од месецов, не се сопирам.
    Хааааа.....:D:hug:;)
     
    На Victorian, lovely-girl, MissDaisy и 5 други им се допаѓа ова.