1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Поддршка за сите оние што сакаат да забременат

Дискусија во 'Бременост' започната од bik23, 29 октомври 2010.

  1. bela.m

    bela.m Популарен член

    Се зачлени на:
    8 декември 2015
    Пораки:
    1.554
    Допаѓања:
    7.124
    Пол:
    Женски
    Zdravo devojki. Ne sum pishala odamna ama redovno ve citam. Vaka sega... mi se sluci neshto nevòobicaeno mesecov.
    Trebashe da dobijam na 22 oktomvri. Tocna mo e kako sjvajcarski casovnik. Mi doagja ili na denot ili den-dva porano. Mesecov "dobiv" na 20 ti. Premnogu oskudna i nemashe tekstura na krv. Kako mokrakjata oboena vo nekoja bledo crvena boja i posle samo se cedeshe smegjulav iscedot. Cel prv den so edna vloshka, nevòobicaena boja i tekstura. Od vtor den pa navamu sum bez vloshka. Nema nishto. Vcera 22 oktomvri pravvev test i izleze negativen.
    Jas nemam mnogu obilni menstruacii ama ova beshe neshto mnogu oskudno i cudno.
    Molam nekoj so slicno iskustvo neka me prosvetli.
    Inaku, prethodnite tri meseci piev macina treva, a mesec oktomvri mi beshe mesec za pauziranje. Moze i toa neshto vlijae, neznam vekje. I kazav na majka mi, mi veli toa ne e menstruacija i pripazuvaj se. Da pocekame. Bolkata vo gradite se izgubi no ushte mi se poteceni. Sabajlevo merev bazalna 36 so 9. Kazuvajte neshto dragi, ve molam.
    Gushki za site polni meshinja i onie vo iscekuvanje.
     
  2. bubalce

    bubalce Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2015
    Пораки:
    146
    Допаѓања:
    281
    Пол:
    Женски
    Драга истото мене ми се случи во август, ама 2 дена многу оскудна, само што мене ми каснеше 5 дена. Претпоставувам дека беше заради терапија со антибиотици или пак промена на клима нешто, често патував тој период. Почекај до следната ако сѐ е во ред немаш гајле. И мене тука девојките така ме советуваа. Следната беше нормална. Ако многу си во мисла посоветувај се со твојот гинеколог за да си бидеш мирна.
     
    На bela.m му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Bebulleee

    Bebulleee Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 март 2014
    Пораки:
    4.856
    Допаѓања:
    22.254
    Пол:
    Женски
    Милам дека ќе има частење чим температурата ти е 36.9
    Мене така ми беше ко останав трудна, дај боже да сум во право. Почекај уште некој ден и направи тест. Ти посакувам многу среќа :*
    Ако не ти се чека направи преку крв
     
    На bela.m му/ѝ се допаѓа ова.
  4. bela.m

    bela.m Популарен член

    Се зачлени на:
    8 декември 2015
    Пораки:
    1.554
    Допаѓања:
    7.124
    Пол:
    Женски
    Daj boze Bebule, neznam shto da mislam. Kje ve izvestam sekako.:*
     
    На Bebulleee и mal.ecka им се допаѓа ова.
  5. Bebulleee

    Bebulleee Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 март 2014
    Пораки:
    4.856
    Допаѓања:
    22.254
    Пол:
    Женски
    Утре сабалје мери базална температура.. Уште не станата од кревет (во уста) и види колку ќе е ако е исто или повисоко има шанси. Ако е намалена на 35.5 повеќе среќа нареден месец :*
     
  6. bela.m

    bela.m Популарен член

    Се зачлени на:
    8 декември 2015
    Пораки:
    1.554
    Допаѓања:
    7.124
    Пол:
    Женски
    Blagodaram na sovetot, sekako deka kje meram. Megjutoa, jas sekogash bazalnata ja meram rektalno. Kako i da e-kje pokaze. Tnx Bebulèee :*
     
    На Bebulleee му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Lavica2016

    Lavica2016 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2016
    Пораки:
    2.084
    Допаѓања:
    3.847
    Пол:
    Женски
    Da de...se sto dosega ne sme primetuvale sea sekoe mozno peckanje bolka poduenost se primetuvam.. moze da se rece deka do sega nikogas ne sum ni vodela racun za den koj mi e od ciklus:) a sega malce poinaku razmisluvam:)
    Inace denes mi e 20ti den:) tebe? Sto ke pravite sledno? Drzam sreka na site:)))
     
    На 0ли му/ѝ се допаѓа ова.
  8. 0ли

    0ли Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 август 2016
    Пораки:
    11.437
    Допаѓања:
    35.124
    Пол:
    Женски
    Значи ќе те очекуваме да не добиеш (waiting)
    (fingers) (fingers) (fingers)
    Мене денес ми е 12ти ден. Жустро :D
    Следно ми е да одам оваа недела кај докторот со резултатите од хсг-то и да ми ги мери фоликулите. Во изминативе седум месеци имам овулација, па се надевам дека овој месец нема да е од оние месеци кога изостанува. :wasntme:

    Ај добро утро на сите, ви посакувам убав и позитивен ден :inlove:
    Ајде, има ли некоја што е блиску до недобивање, да очекуваме две цртки :inlove:
     
    На Lavica2016 и Bebulleee им се допаѓа ова.
  9. orhideea

    orhideea Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2011
    Пораки:
    5.991
    Допаѓања:
    66.494
    Dobro utre i od mene dragi feminki ne sum mnogu aktivna no ja citam sekoja poraka se tesham so site vas se custvuvam mnogu loso ne ziveam vo mk a ovde se osekam kako zarobena ne znam bas dobro jazik za da odam ovde po bolnici inaku i jas i mazotmi imame osiguruvanje nemam ovde nikoj na koj da mu se doveram i da pobaram pomos;(:| moite rezultati od pap brisevi exo bea dobri ama od mazot mi spermogramot ne bese i uste se cudam zosto ne mu dadoja nekakva terapija od plodnos :envy: mozebi januari ke si odime pak za mk pa da vidime sto ke bide ama ne mi se ceka :( koga znam deka mozami ovde ama to e to pusti jazik.
    Vi posakuvam sreka na site i uspesna nedela daj boze nekoja da se izraduva i sto pobrzo da vidam takov post so dve crti :*
     
  10. Bebulleee

    Bebulleee Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 март 2014
    Пораки:
    4.856
    Допаѓања:
    22.254
    Пол:
    Женски
    Добро утро женички како сте што има ново?
    @bela.m Како си? Мереше базална?
     
  11. bela.m

    bela.m Популарен член

    Се зачлени на:
    8 декември 2015
    Пораки:
    1.554
    Допаѓања:
    7.124
    Пол:
    Женски
    Samo shto otvoriv da pisham vo kontekst na vcerashniot moj post. Prijavuvam i denes 36 so 9... Na trista uma sum. Shto da pravam lugje?
     
  12. Bebulleee

    Bebulleee Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 март 2014
    Пораки:
    4.856
    Допаѓања:
    22.254
    Пол:
    Женски
    Колку дена ти касни??
    Ако можиш да почекаш, чекај уште некој ден. Ако не, оди преку крв':sun:

    П.С пиши лп
     
  13. bela.m

    bela.m Популарен член

    Се зачлени на:
    8 декември 2015
    Пораки:
    1.554
    Допаѓања:
    7.124
    Пол:
    Женски
    Nemozam da pisham LP, greshka mi veli. Probaj ti Bebule na mene. Inaku, ne mi kasni srcka tuku dva dena porano "dobiv" no preprepremnogu oskudno. Pooskudno zdravje. Iscedok samo, nikakva crvena krv. Ete toa mi e makata zeno. :*
     
  14. Bebulleee

    Bebulleee Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 март 2014
    Пораки:
    4.856
    Допаѓања:
    22.254
    Пол:
    Женски
    Неможам ни јас ЛП, како и да почекај 2-3дена и тест
     
  15. pandelka

    pandelka Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2010
    Пораки:
    1.471
    Допаѓања:
    7.215
    Пол:
    Женски
    Неможе да имаш добиено и да е 36.9 :) . Се надевам дека е тоа што мислам дека е:angel:. До 36.5 после циклус ,ништо појќе.
    Дај Боже мешко да си :inlove:
     
    На bela.m, bella24, bebaa и 2 други им се допаѓа ова.
  16. bella24

    bella24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2014
    Пораки:
    563
    Допаѓања:
    789
    @bela.m ми мириса на нешто убаво мила, исто брше и со мене направив трст кога ми доцнеше 6 дена и беше бледа линија после 10 дена беше јасно црвена, ти посакувам се најдобро само трпение и добра мисла! Не сум ве читала 3.4 месеци во темава ми се вратија мисли кога бев активна тука дење ноќе! Ви држам среќа на сите! :*
     
    На 0ли и manako1 им се допаѓа ова.
  17. 0ли

    0ли Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 август 2016
    Пораки:
    11.437
    Допаѓања:
    35.124
    Пол:
    Женски
    Бела, ми мириса на || :inlove:
    Не може да остане висока температурата по добивање, како што кажаа погоре. Јеееее :sun: :sun: :music:

    Орхидеа :hug:

    Мене во циклус па до овулација максимум ми доаѓа базалната до 36.4
     
    На Bebulleee му/ѝ се допаѓа ова.
  18. eci85

    eci85 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јули 2012
    Пораки:
    454
    Допаѓања:
    431
    И овој месец дојде баба рога...:( ништо од очекувањата...ајде сите заедно да ја изгониме вештерката и да не иде повеќе аман ми иде да викам на глас:sweat:
     
  19. Bebulleee

    Bebulleee Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 март 2014
    Пораки:
    4.856
    Допаѓања:
    22.254
    Пол:
    Женски
    Повеќе среќа нареден месец, нема да се откажеме...
     
    На eci85 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Lavica2016

    Lavica2016 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2016
    Пораки:
    2.084
    Допаѓања:
    3.847
    Пол:
    Женски
    Drzam sreka za ovoj mesec da bide srekem :) i na tebe i na ostanatite sto cekaat pozitivni vesti :))

    Vo grupava nekako tivko e..odamna nekoj ne iznenadil...jas mislam deka e zatisje pred pozitivna bura:)

    Leka nok na site
     
    На babyhope, Вереничка и 0ли им се допаѓа ова.