1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Поддршка за сите оние што сакаат да забременат

Дискусија во 'Бременост' започната од bik23, 29 октомври 2010.

  1. 0ли

    0ли Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 август 2016
    Пораки:
    11.498
    Допаѓања:
    35.241
    Пол:
    Женски
    Кока кола, со лесно утре, да пишеш како си поминала! :hug:

    Јас не се замарам луѓето околу мене што рекле, не може секој да ме повреди. Треба да ми е некој битен ако ми рече нешто за да се насекирам, а битните луѓе не ми прават секирации бидејќи и јас сум им битна. Среќа си имам работа со саглам и културни луѓе и на работа и во приватен живот. Сите други се на игнор и немаат ни храброст да ме чепнат за ова. А сигурно се "загрижени" зошто досега немаме деца со оглед на тоа што сме многу години заедно со мм. Ама кој ги врти :devil: Наш живот - наши правила.
     
    Последна измена: 26 октомври 2016
    На CocaColla, Вереничка и Lavica2016 им се допаѓа ова.
  2. Lavica2016

    Lavica2016 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2016
    Пораки:
    2.084
    Допаѓања:
    3.847
    Пол:
    Женски
    Jas inaku denes proveryvav progesteron i mi e normalen vo granici na normala..utre so mm ke odam da pravi spermogram pa se nadevam deka i toa ke pomine dobro :)
    Po nekoj standard treba da dobijam za 5 dena pa ke vidime sto ke se slucuva:)

    @CocaColla jas ne znam kakva procedura e taa sto ke ja pravis no drzam palci da pomines so lesno :) se nadevam deka nekoj so poveke info ke ti pomogne
    Pozdrav do site :)
     
    На CocaColla му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Valentina888

    Valentina888 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2016
    Пораки:
    846
    Допаѓања:
    3.279
    Пол:
    Женски
    Јас правев 2009 не знам дали нешто од тогаш се сменило ама мене ме задржаа една ноќ и утредента после 12 ме пуштија дома. Со лесно утре и не се плаши не е ништо страшно :*:hug:
     
    На CocaColla му/ѝ се допаѓа ова.
  4. dimkovksa

    dimkovksa Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2012
    Пораки:
    133
    Допаѓања:
    47
    Здраво женички имам прашање до вас кај кој гинеколог би ми препорачале да одиме за инвитро и биопсија да правиме. сопругот има азооспермија мене сите резултати ми се ок само нз хаг утре треба да ми каже гинекологот
     
  5. pandelka

    pandelka Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2010
    Пораки:
    1.499
    Допаѓања:
    7.268
    Пол:
    Женски
    @CocaColla каква лапароскопија? Дијагностичка или оперативна? Мене со оперативна ме задржаа 5/6 дена, бев со дрен а девојчето што беше со мене во соба го примија вечерта и другиот ден во 17 часот веќе беше дома, зафатот и беше дијагностички.
     
    На CocaColla му/ѝ се допаѓа ова.
  6. bubalce

    bubalce Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2015
    Пораки:
    146
    Допаѓања:
    281
    Пол:
    Женски
    Мила мајка ми кога правеше ја викнаа ден претходно, ноќта таму да преспие. Нешто пиеше не знам што беше, мислам за да се прочистела. Можда грешам да не лупам од памет, ама ноќта беше во болница. Следниот ден во 12 правеше во 2 ја пуштија. Многу брзо им се разбуди од анестезијата. Инаку те држат додека не се освестиш и не се чувствуваш добро и после си одиш. Пиеш терапија цитерал и уште нешто 10-14 дена и тоа е тоа. Мајка ми не ја ни осети. Поголема мака и беше преспивањето таму отколку процедурата
     
    На CocaColla му/ѝ се допаѓа ова.
  7. bubalce

    bubalce Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2015
    Пораки:
    146
    Допаѓања:
    281
    Пол:
    Женски
    Државно или приватно? На државна Тофовски, приватно не знам мислам дека секој има засебно искуство со приватните. Последно што ми го фалеа е др Трајковски од Њу Борн. И мене ми се допадна, бев еднаш на консултации и супер впечаток ми остави
     
    На dimkovksa му/ѝ се допаѓа ова.
  8. dimkovksa

    dimkovksa Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2012
    Пораки:
    133
    Допаѓања:
    47
    Jas se mislam dali da probam na drzavna da napravime biopsija na drzavna site kazuvaat negatuvno za drzavna. i jas slusnav dobri raboti za trajkovski . ti blagodaram
     
  9. lovely-girl

    lovely-girl Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2010
    Пораки:
    617
    Допаѓања:
    653
    Пол:
    Женски
    МИ дојде, .. затоа решив повеќе да не се водам, ни по плодни, ни по овулација.. по ништо ако биде биде.. во периодот на плодните денови, имав најмногу односи, скоро секој ден...и за на крајот да ми дојде...само се разочарувам ......
     
    На mal.ecka и babyhope им се допаѓа ова.
  10. Valentina888

    Valentina888 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2016
    Пораки:
    846
    Допаѓања:
    3.279
    Пол:
    Женски
    Каква е таа оперативна,а каква дијагностичка лапароскопија!? :|
    И јас бев со дрен и ме пуштија за еден ден не само мене сите што правевме тој ден лапароскопија. Каква лапароскопија сум правела јас кога ми извадија миоми,цисти и ми го сецнаа септумот :wasntme:
     
    Последна измена: 27 октомври 2016
  11. pandelka

    pandelka Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2010
    Пораки:
    1.499
    Допаѓања:
    7.268
    Пол:
    Женски
    Мене јајцеводот ми го извадија лапараскопски и затоа бев скоро една недела, а другите со миоми, цисти, септум одма ги пуштија, ден пред зафат ги примија а ср ден дома беа, затоа реков зависи каква лапараскопија :)
     
  12. bokace

    bokace Популарен член

    Се зачлени на:
    14 август 2013
    Пораки:
    1.638
    Допаѓања:
    5.980
    Пол:
    Женски
    Ако сакаш државно оди кај Сотир Ставридис .
    Но првин договорисе со некоја приватна клиника за материјалот да ви го земат.
    Во државна болница нема за замрнување.
     
    На dimkovksa и LivingGlam им се допаѓа ова.
  13. SophiaBella

    SophiaBella Популарен член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2013
    Пораки:
    1.538
    Допаѓања:
    4.885
    Добар ден женски како сме денес? Јас бев пак за микробиолошки и гледавме дали има фоликул пораснат и на 22 ден од циклус има фоликул од 15 мм. Ќе одам понеделник пак да видиме дали пораснал уште. Јас во глобала сум задоволна, си прам филмој дека мацината трева можи делува. Битно е дека има нешто пораснато. Минатиот циклус на 45ти ден беше 9мм, така да се надевам малку по малку ќе се средат работите. Ве поздравувам и пуштам кај сите среќа за позитивни тестови :hug:
     
    На manako1, Valentina888, 0ли и 2 други им се допаѓа ова.
  14. 0ли

    0ли Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 август 2016
    Пораки:
    11.498
    Допаѓања:
    35.241
    Пол:
    Женски
    Лавица, ти значи треба да не добиеш во понеделник? И немој си добила! (fingers)

    Лавли грл, не е лесно, ич не е да му се сневиди! Те гушкам, не грижи се, следниот пат ќе биде. :hug:
    А ако ти е притисок и не сакаш да следиш, батали се и можеби така ќе ти е полесно. Не се сеќавам, колку време се обидувате?

    Софија, пуштам среќа да расте и да стане бебенце :* Понеделник ќе кажеш дека пораснал, а Лавица дека не добила!

    Овие естрофем апчињава изгледа баш го зајакнуваат ендометрумот, чувствувам како благ притисок таму долу некаде. Активни бевме со мм, сме станувале сабајле порано и ајде :D Мислам дека веќе ми поминала овулацијата, сабајлево околу 6-7 беа 36 часа откако примив инекција прегнил. Сега одмарам и се досадувам, денес одлучив да си се зезам по дома и да си гледам серија, цела нова сезона ме чека, тралалајка за опуштање.
    Кој ќе чека две недели, морам да смислам нешто за да ми летне времето. На 11-ти ноември треба да не добијам :worried: Ехееее кај е ноември.

    Ве поздравувам, ви посакувам убав и позитивен ден, бидете среќни и насмеани! Што е наше ќе си дојде :hug:
     
    На Acka22, AnonimnaDevojka, Lavica2016 и 3 други им се допаѓа ова.
  15. gabimama2

    gabimama2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2015
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    342
    Пол:
    Женски
    dobar i ubav den od mene..eve me i mene vo iscekuvanje na vesterkata...denes / utrte e denot ...blagi menstrualni bolki i bolni gradi,drugo nisto posebno ,pa ke vidime sto ke bide,daj boze site da se izraduvame,ve guskam site :hug::hug::hug:
     
    На babyhope му/ѝ се допаѓа ова.
  16. 0ли

    0ли Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 август 2016
    Пораки:
    11.498
    Допаѓања:
    35.241
    Пол:
    Женски
    Габи, ајде дај боже да не добиеш, израдувај не! :hug: :sun:
     
    На babyhope и gabimama2 им се допаѓа ова.
  17. babyhope

    babyhope Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 декември 2015
    Пораки:
    507
    Допаѓања:
    986
    Пол:
    Женски
    Девојки, знам дека звучи смешно, ама се осеќам како да чекам оценка од испит, дали сум паднала или сум положила :D факултетот ми идеше, дај боже и сега да добијам прелазна за во Труднички :D:D:D
     
    На Lolipop23, AnonimnaDevojka, Lavica2016 и 7 други им се допаѓа ова.
  18. 0ли

    0ли Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 август 2016
    Пораки:
    11.498
    Допаѓања:
    35.241
    Пол:
    Женски
    Кога треба да не добиеш? :clap:
    Каква прелазна, 10 ќе ти пишам, бегај во таа тема :music:
     
    На babyhope му/ѝ се допаѓа ова.
  19. babyhope

    babyhope Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 декември 2015
    Пораки:
    507
    Допаѓања:
    986
    Пол:
    Женски
    на 3.11-те чекам тебе да ти задоцни на 11 па заедно да славиме ;)
     
    На 0ли му/ѝ се допаѓа ова.
  20. 0ли

    0ли Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 август 2016
    Пораки:
    11.498
    Допаѓања:
    35.241
    Пол:
    Женски
    Ќе славиме, дај боже да славиме!
    Чек значи понеделник Лавица, четврток ти, па неделата после вас во петок јас јухуууу :dance:
    А во меѓувреме сигурно ќе се пријави уште некоја, малку сме три :!:
    Ќе се јават и тие што чекаат фоликули :)
    Потребни и се || на темава што побрзо, па мислете му ја (fingers)
     
    На Acka22, gabimama2, AnonimnaDevojka и 1 друга личност им се допаѓа ова.